فرمولاسیون همبرگر

یکی از مهم ترین تاثیرگذاری های آمریکایی در اشاعه فرهنگ غذایی خود را می توان در همبرگرها دید. پس از کوکاکولا، همبرگر شناخته شده ترین اختراع غذایی آمریکایی است که در سراسر جهان پخش شده است. این غذا در قالب رستوران های زنجیزه ای در بسیاری از کشورهای دنیا وجود دارد و کماکان نیز به فعالیت های خود ادامه می دهد. از همین رو بسیاری از افراد در جستجو یک فرمولاسیون مواد پروتئینی یا فرموله سازی تولید همبرگر هستند تا بتوانند جایگاه ویژه ای در سبد غذایی خانوار پیدا نمایند. همبرگر مانند ژامبون تولید نمی‌شود، بلکه از گوشت چرخ‌کرده گاو درست می‌شود که به شکل دایره هایی به شکل شیرینی در می‌آید و سپس کباب می‌شود و بین دو نیمه نان کنجد قرار می‌گیرد.

 

برای تهیه همبرگر در جهان نیاز به پرورش گاو است. از همین رو برای پرورش آنها و در ادامه استفاده از گوشت آنها، نیاز است تا از فرآیندهای صنعتی کمک گرفته شود. گاوها در مرتع یا گاوداری های صنعتی فربه می شوند و سپس برای استفاده در صنایع گوشتی ذبح و برای آماده سازی به سالن تولید می روند. همبرگرها دارای رده بندی های مختلفی هستند که با توجه به درجه بندی تهیه و تولید می شوند و این درجه بندی بنا به میزان گوشت مصرفی در آنها انجام می شود. از همین رو تنوع قیمتی زیادی در این مدل غذا وجود دارد که ناشی از میزان و کیفیت گوشت مصرفی در آنهاست. از انواع برگر های می توان به برگر 90 درصد، برگر 30 درصد، فراسودمند و گیاهی اشاره کرد. در ادامه به جزئیات بیشتری درباره این نوع غذای فست فودی اشاره و درباره انواع آن صحبت خواهد شد.

فهرست مطالب:

  1. فرمول انواع همبرگر
  2. فرمول برگرهای فراسودمند
  3. فرمولاسیون برگرهای گیاهی
  4. مشاوره فرموله سازی همبرگر

 

مشاوره فرمولاسیون همبرگر

 

فرمول انواع برگر

 

فرمول انواع همبرگر

با توجه به تغییراتی که در سبک زندگی غذایی بسیاری از افراد جامعه اتفاق افتاده است، شرکت های غذایی اقدام به تولید انواع غذاهای آماده نموده اند که ضمن رعایت سلامت افراد جامعه، سریع و خوشمزه باشد که همبرگر یکی از آنها بود. برای تامین میزان گوشت موجود در یک همبرگر فست فود می تواند نیاز به ده ها یا حتی صدها گاو است که باید با رعایت اصول شرعی و بهداشتی آماده و پاکسازی شوند. در ادامه کارشناسان فرمول ساز با توجه به برنامه تولید و نوع محصولی که می‌خواهند تولید نمایند،اقدام به فرمول نویسی و انجام آزمایش کرده و سپس اقدام به تولید می نمایند.

 

برای فرمولاسیون تولید برگر صنعتی لازم است تا از تجهیزات به روز استفاده شود تا محصول نهایی با کیفیتی به مصرف کننده ارائه شود. عموما فرمولاتورها از مواد مختلفی در تولید این نوع غداهای فست فودی استفاده می نمایند که از انواع این مواد می توان به سویا،ادویه،روغن، افزودنی های نگه دارند و مجاز و… اشاره کرد. به طور کلی بسیاری از برگرها دارای مواد تشکیل دهنده به این شکل هستند که با توجه به مدل برگر متغیر می شوند. این مواد شامل گوشت گاو (30%)، پروتئین سویا (12%)، پیاز رنده شده (12%)، آرد گندم (4%)، گلوتن (1%)، نمک (1.1%)، فلفل (1.1%)، روغن هیدروژنه (8٪)، و آب (30.8٪) می شود.

فرمولاسیون برگرهای فراسودمند

استفاده از غذاهای فراسودمند چندسالی است که در دنیا رواج پیدا کرده است و بسیاری از شرکت های فعال در حوزه مواد غذایی اقدام به تولید انواع محصولات با عنوان فراسودمند نموده اند. یکی از این مواد غذایی، غذاهای آماده و نیمه آماده هستند که با اضافه نمودن انواع مواد سودمند دارای ارزش غذایی بیشتری می شوند. برگرهای فراسودمند نسل جدیدی از انواع برگرها هستند که با داشتن موادی مغذی چون اسیدهای چرب غیراشباع، پره‌بیوتیک‌ها، پروبیوتیک‌ها، موادمعدنی و ویتامین‌ها و… آماده سازی و فرموله می شوند. برای فرمولاسیون برگرهای فراسودمند لازم است تا با بهره مندی از کارشناسان مجرب و خبره در حوزه فرمولاسیون مواد غذایی آماده کمک گرفته شود تا پس از گذراندن فرآیند آزمایشهای مختلف، فرمول قابل ارائه به چرخه تولید ارائه شود و به دست مصرف کننده برسد. این غذای نیمه آماده با مواد اولیه مختلف با منشا گیاهی یا حیوانی تولید می شود که ضمن داشتن طعم جذاب برگر، دارای مواد بسیار مغذی است که ارزش غذایی آن را بالاتر می برد.

فرمول برگرهای فراسودمند

فرمولاسیون برگرهای گیاهی

برای بسیاری از افرادی که بنا به دلایلی محیط زیستی یا عقاید خاص و یا حتی مواردی که منع پزشکی وجود دارد، خوردن و لذت بردن از انواع برگر ممکن شده است. برگرهای گیاهی یکی از جدیدترین انواع غذاهای نیمه آماده به شمار می رود که برای افرادی که تمایل به مصرف گوشت ندارند، می توانند از آن استفاده نمایند. این برگرها با داشتن منشا کاملا گیاهی به همراه طعم دار کننده های مختلف، طعم جذابی از مزه برگر را برای مصرف کننده به همراه دارد. اما نمی توان از این موضوع چشم پوشی کرد که ورود به سبد خرید مصرف کننده نیاز به یک فرمولاسیون برگر گیاهی خوب دارد که بتواند ذائقه او را درگیر نماید. از همین رو لازم است تا با استفاده از فرمولاتور متخصص در این حوزه طعم سازی جذابی صورت بگیرد. استفاده از انواع حبوبات و سویا و بهره مندی از پروتئین های گیاهی پایه اصلی این نوع برگر هاست که با توجه به نوع فرمول از آنها در اندازه های مشخص استفاده می شود.

فرمول برگرهای گیاهی

مشاوره فرمولاسیون تولید همبرگر

برای تولید برگرهای مختلف لازم است تا با استفاده از رسپی های مخصوص هر کدام از انواع همبرگرها را تولید کرد. صنایع غذایی با بهره مندی از روش های نوین در حوزه غذایی توانسته اند محصولات خوبی را تولید و ارائه نمایند. فرمولسازی برگر با توجه به نوع مواد اولیه و منشا حیوانی یا گیاهی انجام می شود که با استفاده از فرمولاسیون ادویه و افزودنی های مجاز، محصولاتی منطبق بر سلیقه غذایی مصرف کننده را به وجود می آورد. با توجه به نوع مصرف و نیاز بازار،برگرها در درصد های مختلف تولید می شوند و در دسترس مصرف کننده قرار می گیرند. مرکز فرمولاسیون مواد غذایی ایران با بهره مندی از جدید ترین دستاورهای در صنایع غذایی توانسته همکاری های مشترکی را با بهترین برندهای تولید انواع برگر در کشور داشته باشد و دستاورهای درخشانی را در کارنامه خود ثبت نماید. برای مشاوره فرمولاسیون تولید همبرگر تنها کافیست تا با ثبت درخواست در وبسایت، تماس تلفنی یا شبکه های مجازی نیاز خود را ثبت نموده تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل شود.

نتیجه گیری:

یکی از محبوب ترین غذاهای دنیا، انواع برگرها هستند. این نوع غذا با پیشرفت صنایع غذایی تبدیل به یکی از پرمصرف ترین انواع غذاهای آماده شدند، به گونه ای که می توان با مراجعه به فروشگاه های مختلف، به راحتی یک بسته برگر خرید و آن را در خانه آماده کرد. شرکتهای فعال در این حوزه نیاز دارند تا با اصلاح فرمول و یا فرموله کردن انواع برگر، طعمی خوب و جذاب را برای مشتریان خود به وجود آورند. قطعا یکی از بهترین راهکارها استفاده از مشاوره های متخصصات در حوزه فرموله سازی تولید همبرگر است که نتایج درخشانی را برای هر مجموعه ای به همراه دارد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.