فرمولاسیون مواد پروتئینی

یکی از مهمترین تخصص ها در صنایع غذایی که مجموعه بزرگی از انواع غذاهای آماده را شامل می شود، فرمولاسیون مواد پروتئینی است..مواد پروتئینی عموما شامل انواع پروتئین های حیوانی و غذاهای مشتق آن محسوب می شود. در این حوزه با استفاده از مواد با پایه گوشت گاو و مرغ، اقدام به تولید انواع ناگت، برگر، دونر، کباب کوبیده، مرغ سوخاری، جوجه کباب، انواع سوسیس و کالباس و… می‌نمایند و با بهره‌مندی از انواع ادویه‌ها و روش های مختلف تولید غذاهای آماده و نیمه آماده به دست مشتری می رسانند.

 

مهمترین نکته در این بخش کیفیت مواد اولیه و طعم سازی آن است که اهمیت به کارگیری کارشناس را بیان می کند. مصرف کننده این حق را دارد که به ازای هزینه‌ای که برای غذای آماده پرداخت می‌کند، طعمی جذاب و مطلوب را تجربه نماید و این مدل غذا را در سبد خرید تغذیه خانواده خود قرار دهد. فناوری‌های نوین نیز در صنایع غذایی کمک کرده است تا روش‌ها و تکنیک‌های بهتری در راستای حفظ کیفیت پروتئین حیوانی و طعم این مدل محصولات  شکل بگیرد.

فهرست مطالب:

  1. انواع فرمولاسیون مواد پروتئینی
  2. فرموله سازی مواد غذایی پروتئینی
  3. فرمولاسیون انواع محصولات گوشتی
  4. مشاوره فرمولاسیون مواد پروتئینی

مشاوره فرموله سازی مواد پروتئینی

 

فرمول مواد پروتئینی

انواع فرمولاسیون مواد پروتئینی

از آن جایی که تغییر سبک زندگی سبب شده تا بسیاری از خانواده ها از غذاهای آماده و نیمه آماده استفاده نمایند، اهمیت مصرف این نوع غذاها به گونه دیگری حس می شود و بازار خوبی را برای ورود انواع غذاها فراهم آورد. از همین رو بسیاری از شرکت های حوزه غذایی تمایل دارند تا با استفاده از انواع راهکارها، بتوانند ورود موفقی در تولید انواع غذاهای آماده داشته باشند.

 

یکی دیگر از مواردی که کارشناس فرمولسازی به آن توجه ویژه ای دارد، قسمت های مختلف مرغ و گوشت گاو و استفاده آنها در تولید انواع غذا است. هر کدام از این قسمت ها دارای روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی در زمان تولید هستند. برای مثال بال و کتف مرغ با ران و سینه متفاوت است و نیاز به دستگاه و روش های متفاوتی است. از این رو اهمیت تولید انواع مواد پروتئینی و توجه به فرمولاتور متخصص،اهمیت پیدا می‌کند. طعم شناسی و توجه به مواد مختلف نیز اهمیت دارد. بخش زیادی از انواع کباب ها و غذاهای آماده با استفاده از این نوع مواد و آشنایی با انواع طعم دهنده ها و روش های تولید به کارشناس فرمولساز کمک می‌کند تا کیفیت بهتر و طعمی تجاری را با تمرکز در بخش تحقیق و توسعه مجموعه غذایی فعال در این حوزه را دنبال نماید.

 

یکی دیگر از از بخش‌های فرموله سازی مواد پروتئینی، تولید انواع مواد غذایی گیاهی است که برای افراد گیاه خوار طراحی و تولید می‌شود. این نوع مواد غذایی بدون استفاده از پروتئین های حیوانی و حذف کامل هر چیزی که پایه حیوان دارد، تولید می شود. متخصص با استفاده از علم و تخصص خود اقدام به تولید این نوع مواد غذایی می نماید. همچنین غذاهای رژیمی نیز بخش دیگری از این حوزه را در بر می گیرد و شرکت ها تمایل دارند تا با طراحی انواع غذاهای رژیمی و ورزشی، جامعه بزرگتری از مصرف کننده گان را در اختیار داشته باشد.

فرموله سازی مواد غذایی پروتئینی

مواد غذایی پروتئینی دارای ویژگی های مختلفی هستند که باید با توجه به هر کدام از آنها فرمول مواد پروتئینی برای آن استخراج شود و فرآیند تولید و آماده سازی و تولید محصول جدید انجام شود. همچنین استفاده از افزودنی های مختلف برای هر نوع مواد جهت طعم سازی محصول نیز بسیار اهمیت دارد که کارشناس فرمول ساز با توجه به همه موارد محصول نهایی را تولید، آماده سازی و طراحی می نماید و پس از انجام آزمایش ها وارد خط تولید می نمایند. برای مثال از مرغ، مواد پروتئینی مختلفی چون ناگت، شینسل، جوجه کباب با طعم های مختلف، فیله سوخاری، مرغ سوخاری و … را تولید می نمایند و با استفاده از افزودنی های مناسب برای مرغ فرموله می نمایند.

فرموله سازی مواد غذایی پروتئینی

این در حالی است که برای گوشت گاو یا انواع آبزیان از مواد دیگری استفاده می شود. هر چند ممکن است در مواردی اشتراکاتی در فرآیند تولید داشته باشند. همچنین داشتن تجهیزات و زیرساخت های نوین نیز در فرآیند تولید و فرمولاسیون مواد غذایی پروتئینی بسیار تاثیرگذار است و کمک می کند تا سرعت و کیفیت مواد غذایی افزایش پیدا کند و استانداردهای بهتری به دست مصرف کننده در اقصی نقاط کشور و حتی فراتر از مرزها برسد. زیرا صادرات غذاهای آماده یکی از راهکارهای ورود به فرهنگ غذایی دیگر کشورها به شمار می رود البته این موضوع به تایید کشور مقصد و تطابق با استانداردهای آنجا بستگی دارد. در ضمن بسته بندی مناسب نیز بخش مهم دیگری از این مجموعه است که کمک می کند ضمن بالاتر رفتن زمان نگه داری محصول، کیفیت آن نیز به شکل بهتری حفظ شود و تا زمان رسیدن به دست مصرف کننده و نگه داری تا زمان انقضا، کیفیت و طعم خود را نگه دارد.

فرمولاسیون انواع محصولات گوشتی

استقبال از خرید انواع غذاهای آماده و گوشتی سبب شده تا بسیاری از شرکتهای غذایی اقدام به تولید محصولات پروتئینی نمایند، زیرا با توجه به تغییرات در سبک زندگی و نوع تغذیه، تمایل زیادی وجود دارد تا افراد از غذاهای آماده و سریع استفاده نمایند و همین امر سبب می شود تا این محصولات بسیار مورد توجه قرار بگیرد. یکی از محبوب ترین و البته پرتقاضاترین فرمولاسیون ها در بین مواد پروتئینی، فرمولاسیون همبرگر می باشد که به دلیل داشتن تنوع بالا و علاقه مندی مصرف کننده به استفاده از آنها بسیار مورد توجه است. این محصولات با استفاده از انواع گوشت مرغ و گاو تهیه می شود و با استفاده از فرمول ادویه و طعم دهنده و افزودنی ها، به شکل درصدهای مختلفی از گوشت ارائه می شوند. انواع کباب های گوشتی نیز بخش دیگر از انواع محصولات گوشتی به شمار می روند که نیاز دارند تا با طعم سازی، نظر مصرف کننده را به خود جلب نمایند. یکی از مواردی که باید به شکل تخصصی به آن توجه شود، استفاده از انواع مواد افزودنی در قالب های مختلف (ادویه، طعم دار کننده و …) برای هر نوع پروتئینی است که این موضوع اهمیت استفاده از فرمولاتور مختصص را بیان می کند.

 

کارشناس فرمولساز به بهره گیری از علم و دانشی که در حوزه طراحی انواع فرمول دارد و با توجه به فرهنگ و ذائقه ایرانی اقدام به تولید فرمول خود می نماید و اما موضوعی که اهمیت دارد، نوع گوشتی است که در فرآیند تولید مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا نژاد و نوع گوشت، تاثیر زیادی در محصول نهایی دارد و لزوما با استفاده از افزودنی های صنعتی، نمی توان همواره نتیجه مطلوب را دریافت کرد. همین موضوع درباره مواد افزودنی نیز صادق است که هر چه کیفیت آن ها بالاتر باشد، می تواند ضامن سلامتی مواد تولیدی و مصرف کننده باشد و رضایت بیشتری از محصول را برای مصرف کننده به همراه داشته باشد.

فرمولاسیون انواع محصولات گوشتی

مشاوره فرمولاسیون مواد پروتئینی

یکی از مهم ترین خدماتی که مرکز فرمولاسیون مواد غذایی ایران ارائه می نماید، مشاوره فرمولاسیون مواد پروتئینی است که این خدمت برای شرکت های فعال در حوزه انواع مواد پروتئینی می تواند بسیار مناسب باشد. این مجموعه با در نظر گرفتن تمام نیازهای تولید از صفر تا صد تولید انواع محصولات پروتئینی و گوشتی را پوشش می دهد. همچنین برای شرکت هایی که تولید دارند اما بنا به دلایلی نیاز به اصلاح طعمی و یا ورود محصولات جدید در این حوزه دارند، نیز می توانند از این خدمت بهره‌مند شوند. این مرکز با داشتن کارشناسان متخصص و مجرب در حوزه مشاوره فرمولاسیون انواع مواد غذایی پروتئینی،کارنامه درخشانی از فعالیت های مشترک با برندهای مختلف را در کشور دارد. بهره مندی از امکانات آزمایشگاهی، تسلط به استفاده بهینه از انواع افزودنی ها و مواد مورد نیاز طعم سازی، مهندسی طعم و تجازی سازی مواد پروتئینی از مهم ترین ویژگی‌های کارشناسان خبره این مجموعه است. برای بهره مندی از مشاوره های اختصاصی در حوزه مواد غذایی پروتئینی تنها کافی است تا با تماس تلفنی، ارسال پیامک یا ثبت درخواست در وبسایت مواد مورد نیاز خود را پیگیری نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

نتیجه گیری:

تغییر در فرهنگ غذایی سبب شده است تا تمایل به استفاده از مواد غذایی پروئتئینی زیاد شود و بسیاری از افراد تمایل داشته به جای صرف زمان زیادی در آماده سازی انواع غذاها، آن ها را به راحتی و به شکل آماده و یا نیمه آماده از مغازه خریداری نمایند و با گرم نمودن و یا پختن آن، زمان کمتری را در آشپزخانه بگذرانند و به دیگر فعالیت های روزمره خود برسند. انواع سوسیس و کالباس، کباب‌های طعم دار و ساده، جوجه کباب‌های مختلف، ناگت، شینسل، برگر و … تنها گوشه ای از این محصولات هستند که بسیار مورد علاقه مصرف کنندگان ایرانی قرار گرفته اند. همین موضوع بیانگر نیاز شرکت های مختلف به توجه به فرآیند تولید و استفاده از فرمولهای خاص و مناسب است تا بتوانند ضمن بالابردن کیفیت، محصولات بهتر و خوش طعمی را به مصرف کنندگان ارائه نمایند.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.