فرمولاسیون مواد قنادی

یکی از محبوب ترین مواد غذایی حوزه قنادی است. تنوع این حوزه سبب شده است تا این بخش تلفیقی از هنر و پخت و پز باشد. یکی دیگر از خدماتی که از سوی مرکز فرموله سازی مواد غذایی ایران ارایه شده، طراحی و ارایه انواع فرمولاسیون مواد قنادی است. به گونه ای که مجموعه هایی که قصد تاسیس بخش تولید شیرینی و یا تاسیس یک کارگاه شیرینی پزی دارند با استفاده از فرمولهای آماده انواع کیک و شیرینی را با کیفیت و طعم بسیار خوب تهیه نمایند. در ادامه این خدمت نیز، می توان برای مجموعه هایی که تمایل دارند تا شیرینی های اختصاصی داشته باشند، فرمولهای اختصاصی آماده و ارایه شود و یک مدل کیک یا شیرینی مجموعه خود را تبدیل به محصول استراتژیک خود نمایند. بهره مندی از فرمول‌های این مجموعه، مزیت هایی دارد که در ادامه به آن ها پرداخته می شود.

فرمولاسیون انواع کیک و شیرینی

فرمولاسیون انواع کیک و شیرینی

اهمیت فرمولاسیون شیرینی از آن جایی نشات می گیرد که لازم است تا هر محصول، طعم و ساختار استاندارد خود را داشته باشد. ساختاری که با توجه به ویژگی هایی چون طعم خوب، ماندگاری بالا، تزیین زیبا، مدیریت هزینه نهایی تولید، سلامتی محصول و… بسیار اهمیت دارد. فرمولاتور با بررسی تمام نیازهای یک مجموعه و گفتگو با دست اندرکاران، اقدام به طراحی و ارایه دستورالعملهایی با تکیه بر روش های نوین در این می نماید. بررسی تمامی مواد اولیه مورد نیاز و ارایه لیستی کامل از نیازها یک مجموعه با هدف تولید مشخص نوع شیرینی از مهم ترین کارهایی است که یک طراح فرمول انجام می دهد. از جمله مواد مهم این حوزه می توان به فرموله سازی انواع شیرینی، کرمفیل، فرمول خامه قنادی و پایدار کننده‌ها، بکینگ پودر صنعتی، فرمول ساخت بکینگ پودر، تولید فوندانت فلورانت، فرموله سازی انواع پودر کیک، فرمول فوندانت خارجی و… اشاره کرد که با توجه به نوع نیاز ارایه می شود.

تامین مواد اولیه قنادی

بهره مندی از فرمولاسیون اختصاصی در حوزه قنادی دارای ویژگی های منحصر به فردی است که به برخی از آن ها اشاره می شود:

1.یکی از معضلات صاحبان این حرفه، زمان آماده سازی انواع شیرینی ها و کیک هاست که با توجه به ارایه فرمول می توان این زمان را حداقل رساند و بستر مناسبی برای فرد فراهم کرد تا بتواند محصولات خود را مدیریت و با شرایط بهتری تولید نماید. استفاده از این دستورالعملها آماده سازی مواد اولیه را کاهش دهد و این امکان را به وجود آورد تا از نیروی انسانی به شکل بهتر و مفیدتری استفاده شود.

2.جلوگیری از هرگونه عواملی که بر روند تولید و کیفیت محصول آسیب می زند از دیگر مزیت های استفاده از فرمولاسیون مواد غذایی است. داشتن دستورالعمل یکسان تولید انواع کیک و شیرینی کمک می کند تا در هر حجم و اندازه‌ای بتوان محصولات را تولید نمود و بدون هیچ تغییر محسوسی در طعم و مزه آن را به دست مصرف کننده رساند.

3.یکی دیگر از مزیت های formulation  انواع کیک و شیرینی، کاست کنترلینگ یا مدیریت هزینه هاست. همواره صاحبان برند های غذایی تمایل دارند که این موضوع را به بهترین شکل مدیریت نمایند تا ضمن بالاتر بردن کیفیت، سود بیشتری را از فروش داشته باشند و در نهایت بتوانند، سود بیشتر حاصل از این صرفه جویی را در راستای توسعه کسب و کار خود مورد استفاده قرار دهند. از همین رو بهره مندی از فرمول های بهینه قنادی در تولید انواع شیرینی و کیک و مواد اولیه قنادی کمک می کند تا در هزینه ها تا بخش زیادی صرفه جویی شود.

مشاوره فرمولاسیون قنادی

این خدمت خاص، حاصل همکاری و تجربه طولانی مدت در این حوزه است که توانسته بستر مناسبی را برای به اشتراک گذاری و بهره‌مندی از تجارب دیگران فراهم نماید. آماده سازی کامل و مدون فرآیند تولید انواع کیک و شیرینی به شکل صنعتی و یا کارگاهی، از فرمولسازی تا تولید، این بستر را فراهم کرده است تا صاحبان سرمایه با خیالی آسوده اقدام به سرمایه گذازی و بهره مندی از مشاوره های این مجموعه نمایند و بتوانند محصولات خاص و آینده دار را تولید نمایند و سهم ویژه ای را در این صنعت داشته باشند. 

برای بهره مندی از مشاوره تامین مواد اولیه صنایع غذایی تنها کافی است تا با استفاده از یکی از راه های ارتباطی، درخواست خود را ثبت نموده تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

14