فرمولاسیون ادویه

 اهمیت استفاده از ادویه ها به گذشته های تاریخی بازمی گردد و تجارت آن همواره مورد توجه بسیاری از بازرگانان قرار داشت. با توسعه رابطه تجاری بین کشورها استفاده از انواع ادویه، بسیار متداول شد و اکنون در هر جای دنیا می توان به راحتی به انواع این مواد دست یافت. ادویه ها یکی از مهم ترین چاشنی ها برای ایجاد طعم و ویژگی به انواع غذا در فرمولاسیون طعم دهنده ها و ادویه به شمار می رود.

 

اما اهمیت استفاده از این مواد به توانایی فرموله کردن و طعم سازی مختلف بازمی گردد. ویژگی انواع مواد، تاثیر غذایی بر یکدیگر، گرماژ و تعیین میزان استاندارد، نوع استفاده، تاثیر رنگی و رایحه ای بر مواد غذایی، منشا تولید ادویه و … از مهم ترین عواملی است که یک فرمولاتور ادویه به آن توجه می نماید و با انجام آزمایش های مختلف با در نظر گرفتن نوع سفارش و نیاز هر حوزه ای، اقدام به تولید آن می نماید. در ادامه این محتوا به روند شکل گیری یک فرمولاسیون ادویه و ابعاد پنهان این موضوع اشاره خواهد شد.

 

فهرست مطالب:

  1. فرمولاسیون ادویه چیست؟
  2. انواع فرمولاسیون ادویه
  3. چرا باید از فرمولاتور ادویه کمک بگیریم؟
  4. مشاوره طعم سازی ادویه

 

مشاوره تخصصی فرمول ادویه

 

فرمولاسیون ادویه چیست؟

برای فهم آسان این نوع فرمولاسیون مواد غذایی می توان این موضوع را با یک مثال توضیح داد. یک مجموعه تولیدی انواع سوسیس و کالباس را در نظر بگیرید که قصد تولید انواع محصولات پروتئینی اختصاصی خود را دارد. یکی از مهم ترین مواد تشکیل دهنده در این نوع مواد غذایی ادویه‌ها هستند. علاوه بر نیاز به یک فرمولاسیون اصلی تولید هر محصول، برای ایجاد طعم، نیاز به استفاده از یک فرمول ادویه است تا طعمی جذاب و تجاری را برای مصرف کننده به همراه داشته باشد.

طعم سازی اختصاصی ادویه

از همین رو فرمولاتور (کارشناس فرموله کردن) به بررسی دقیق هر محصول و آزمایش های مختلف، برای هر محصول، فرمول ادویه ای ارایه می نماید تا در فرمولاسیون اصلی تولید سوسیس و کالباس مورد استفاده قرار بگیرد و طعم مورد نظر را ایجاد نماید. اندازه گیری، نوع مواد غذایی و درصد استفاده از هر مواد، مهم ترین مواردی است که باید با ظرافت و دقت بالایی در فرمولاسیون ادویه‌ای مورد توجه قرار بگیرد و هرگونه کم و زیاد شدن تاثیر قابل توجهی در محصول نهایی و هزینه‌ها در پی دارد.

انواع فرمولاسیون ادویه

تنوع استفاده از این دستورالعمل‌ها به موارد مختلفی بستگی دارد و حوزه های مختلفی را شامل می شود. انواع کارخانه‌ها و مجموعه های تولید مواد غذایی، پروتئینی، غذاهای آماده (فرمولاسیون غذای آماده)، سوسیس و کالباس، کنسروها (فرمولاسیون کنسرو)، مرینیت های پودری، طعم دهنده، سس‌ها، چاشنی انواع غذاهای کشورهای مختلف شامل ایتالیایی، عربی، فرانسوی، ایرانی، هندی و تندوری، فرموله کردن انواع ادویه برای غذاهای مختلف فست فود، سوخاری، دریایی، کبابی و … بیانگر تنوع بسیار زیاد انواع فرمولاسیون ادویه است.

 

مخلوط کردن ادویه های مختلف در وهله اول کار آسانی به نظر می رسد اما این موضوع ابعاد پنهانی نیز دارد که کارفرمایان لازم است به آن توجه ویژه ای داشته باشند. برای هر محصول با استفاده از دانش شناخت انواع مواد اولیه و تاثیرات لایه ای هر ادویه از نظر طعم، رنگ، ساختار فیزیکی، تاثیرات شیمیایی و … مجموعه‌ای از فرمول های کاربردی و تجاری آزمایش شده و به دست آمده است. همچنین در برخی موارد نیز با توجه به خاص بودن مواد و یا نیاز کارفرما به ارایه فرمول اختصاصی، نیاز به انجام آزمایش و کشف دستورالعمل های جدید است.

مشاوره طعم سازی ادویه

چرا باید از فرمولاتور ادویه کمک بگیریم؟

  • طعم بهتر: داشتن علم مواد غذایی و آشنایی با انواع ادویه مهم ترین توانایی این افراد به شمار می رود. تشخیص انواع طعم سبب شده تا استفاده از فرمول برای هر نوع مواد غذایی با رعایت استانداردها انجام شود و طعم بهتری از مواد غذایی را به مصرف کننده ارایه گردد.
  • عواید اقتصادی: رستوران‌ها، مجموعه های تولیدی، هتل‌ها و… سالانه هزینه های زیادی را به خرید ادویه اختصاص می دهند. این در حالی است که می توان با داشتن دستورالعمل های مشخص برای هر محصول و یا غذا، میزان معینی از انواع ادویه را خریداری نموده و با کم کردن هزینه، از عواید اقتصادی بیشتری بهره‌مند شوند.
  • حفظ کیفیت و طعم: عدم وابستگی رستوران و یا مجموعه به فرد یا افراد از دیگر نکات مهم در استفاده از انواع فرمولاتور است. زیرا پرسنل هر مجموعه می توانند بیاند و بروند اما به دلیل داشتن دستورالعمل مشخص برای تولید هر فرمول، مجموعه وابسته به فرد نیست و با استخدام فرد جدید و یا ترک پرسنل مجموعه های غذایی دچار مشکل طعم‌سازی و یا تغییر کیفیت نمی شوند.

مشاوره طعم سازی ادویه

irffc (مرکز فرمولاسیون مواد غذایی ایران)، این امکان را دارد تا با حضور در صنایع مختلف غذایی ضمن بررسی نیازهای هر مجموعه مواد غذایی،مشاوره طعم سازی ادویه و طعم سازی های اختصاصی را اجرایی نماید. طراحی انواع فرمولاسیون ادویه برای صنایع مختلف غذایی در قالب کارخانه، کارگاه تولیدی، رستورانها، هتل ها، مجموعه های تفریحی، فست فودها، هایپر مارکت ها و …، از خدمات ویژه که از سوی irffc ارایه می شود، امکان باز طراحی ادویه های خاص است.

رستوران ها و صنایع غذایی مختلفی در کشور وجود دارند که با استفاده از یک نوع ادویه خاص، محصولی یا غذایی خاص را تولید کرده اند و با توجه به نوسانات مختلف ارزی و یا مشکلاتی چون گمرک و … ممکن است در دسترسی و تامین این نوع ادویه های خاص با مشکل روبرو شوند. irffc، با داشتن امکانات خاص، می تواند هر نوع ادویه و طعم دهنده ای را باز طراحی و به نوعی ((مهندسی معکوس طعم)) نماید و با تولید آن در داخل کشور، به مجموعه های غذایی کمک نماید. برای اطلاع از دیگر خدمات با ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.