فرمولاسیون پودرهای طعم دهنده

یکی از مهمترین پودرهای مورد استفاده در صنایع غذایی، انواع پودرهای طعم دهنده است که به شکل متنوعی در بسیاری از محصولات غذایی و با خواص متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. این محصولات جزو محصولات پایه به شمار می روند و در حوزه های مختلف مانند اسنک و پفک، مواد غذایی آماده، چیپس و… مورد استفاده قرار می گیرد. از انواع آن می توان به گوشت، مرغ، سبزیجات، کره، پنیر پارمژان، کچاپ، باربیکیو، دودی، پیاز جعفری، خامه و… اشاره کرد. از این مواد در دیگر صنایع غذایی نیز استفاده می شود.

 

جالب است بدانید که بسیاری از رستوران هایی که دارای طعم سازی های مختلف در غذای خود هستند از این مواد استفاده می نمایند و با مصرف این نوع از فرمول چاشنی و طعم دهنده‌ها، مزه های جذابی را برای مشتری های خود به وجود می آورند. یکی از ساده ترین راهکارهای استفاده از این پودرهای طعم دهنده، انواع سس های مختلف هستند که با استفاده از این پودرها، طراحی مزه و تولید انجام می شوند و همین موضوع سبب شده است که مشتریان بسیاری را به دلیل این تنوع به رستوران های خود بکشانند. همچنین از این پودرها می توان در مزه سازی انواع برگر و خمیر های پیتزا نیز استفاده کرد و بر طعم سازی و بالاتر بردن طعم هر کدام از آنها، افزود.

فهرست مطالب:

  1. فرمولاسیون طعم دهنده های پودری
  2. فرمولاسیون پودر طعم دهنده لیمو عمانی
  3. فرمولاسیون پودر طعم دهنده مرغ
  4. فرمولاسیون طعم دهنده گوشت
  5. فرمولاسیون طعم دهنده سبزیجات
  6. مشاوره فرمولاسیون پودرهای طعم دهنده

 

مشاوره تولید پودرهای طعم دهنده غذا

 

فرمولاسیون طعم دهنده های پودری

فرمولاسیون طعم دهنده های پودری

به طور کلی این مدل طعم دهنده ها به دو گروه اصلی طبیعی و مصنوعی تقسیم بندی می شوند. در نمونه مصنوعی می توان به داشتن میزان از هر نوع محصول به شکل شیمیایی و کارخانه ای، تولید مزه های مختلفی را انجام داد که این روش دارای مزیت ها و معایبی است که در ادامه به آن ها پرداخت شده است. نمونه طبیعی دارای مزیت های مختلفی است که عموما این محصول با استفاده از انواع ادویه و در مواردی، افزودنی های مجاز اما با پایه طبیعی، طعم های بی نظیری را خلق می نمایند. بهره مندی از انواع ادویه و افزودنی های مجاز منشا بسیاری از طعم دهنده های سالم و ارگانیک است که می توان از آنها در بسیاری از محصولات استفاده کرد. اما نکته حائز اهمیت، تنوع بسیار بالای آنها در مصرف جهت مصرف در حوزه های مختلف است که سبب می شود تا اهمیت آنها بیش از بیش باشد و بازار خوبی را برای ورود و ارائه انواع مواد فراهم نماید. در دنیا برندهای مختلفی وجود دارند که صرفا با بهره مندی درست از این مواد طعم ساز و رسیدن به یک فرمول محرمانه، محصولات بسیار خاص و پرفروش را ارائه کرده و در حال بهره مندی از عواید اقتصادی و نام محصول هستند.

فرمولاسیون پودر طعم دهنده لیمو عمانی

یکی از محبوب‌ترین انواع ادویه جات لیمو امانیست که با استفاده از خشک کن های آماده سازی می شود و با توجه به نژاد و نوع آن خشک می نمایند.همچنین در برخی از کشورهای عربی از لیمو امانی به عنوان نوشیدنی استفاده می کنند و طرفداران بسیاری دارد. عموما لیمو عمانی را به عنوان تامین کننده مزه غذا مورد استفاده قرار می دهند که با داشتن طعم نهفته ترکی در خود در بسیاری از وعده ها استفاده میگردد . خیلی زود شرکتهای ایرانی در کشور اقدام به تولید چاشنی پودر لیمو امانی نمودند که با اقبال خوبی به همراه بود و راحتی و طعم جذابی از این مدل ادویه را برای مصرف کننده همراه داشت.
لیمو ترش‌های مختلف آماده‌سازی می‌شود و با در نظر گرفتن نیاز نوع طعم مورد نظر مصرف کننده فرموله می شوند. البته این موضوع نیز اهمیت دارد که لیموی عمانی لیمو عمانی دارای انواع مختلفی است و با توجه به نوع و نژاد مورد بررسی قرار می‌گیرند.

 

فرمولاسیون پودر لیمو عمانی

فرمولاسیون پودر طعم دهنده مرغ

پودر طعم دهنده مرغ، جزو طعم های بسیار جذاب به شمار می رود که بسیاری از افراد تمایل دارند تا از فرمول پودر طعم دهنده مرغ بهره مند شوند و در راستای تامین نیاز های خود استفاده نمایند. اما از سوی دیگر طعم مرغ جزو پر مصرف ترین محصولات طعم دهنده است زیرا این طعم دهنده در سوپ، غذای آماده و … مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در برخی از صنایع چیپس و غذای آماده از این محصول استفاده می شود و بسیار مورد پسند مصرف کنندگان قرار گرفته است.  همچنین در برخی از صنایع چیبس و غذای آماده از این محصول استفاده می شود و بسیار مورد پسند مصرف کنندگان قرار گرفته است مخلوط کردن ادویه ای مختلف با هم به میزان مشخص و استفاده از آن به عنوان طعم دهنده مرغ، بستر جدیدی را برای ورود این نوع محصولات به خانه های مردم فراهم نموده است. مخلوط ادویه مرغ می تواند در هزینه شما صرفه جویی زیادی کند و انجام آن بسیار آسان است.

 

یکی از مزیت های این مدل طعم دهنده ها استفاده در غذاهای متعددی مانند ماهی سرخ شده، سیب زمینی پخته، ذرت بو داده و سیب زمینی سرخ شده است که کمک می کند تا این ادویه در موارد مختلفی مورد استفاده قرار بگیرد. این سوال در ذهن بسیاری از افراد خطور کرده است که فرمولاسیون پودر مرغ از چه چیزی درست می شود؟ چاشنی مرغ ترکیبی معطر، خوش طعم و تند از مواد است. در این محصول از ادویه هایی چون فلفل کاین، فلفل سیاه،مریم گلی، نمک، آویشن، پودر پیاز و سیر، پاپریکا، زیره و .. استفاده شده است که بنا به تشخیص فرمولاتور میزان این ادویه با هم طعم جذاب مرغ را تداعی می نمایند و می توان از این مدل محصول در مرینیت کردن دیگر غذاها نیز استفاده کرد. توصیه می شود که اگر تصمیم به درست کردن این مدل ادویه شدید، حتما از ظرف در دار برای نگهداری کیفیت ادویه استفاده نمایید.

فرمولاسیون پودر طعم دهنده مرغ

فرمولاسیون طعم دهنده گوشت

یکی از مهم ترین انواع طعم دهنده ها در بین پودرهای طعم دهنده، فرمول طعم دهنده گوشت است که با استفاده در انواع مواد غذایی فرآوری شده به دست مصرف کنندگان می رسد. این طعم دهنده ها با بررسی مواد تشکیل دهنده بافت های گوشتی به شکل آزمایشگاهی، موادی را در این محصول استفاده می نمایند که ضمن ایجاد طعم جذاب و مشتری پسند، زمان ماندگاری این نوع محصولات را نیز افزایش می دهد. این محصولات عموما با استفاده از انواع ادویه و مواد افزودنی تولید می شوند که میزان و نوع ترکیب و آماده سازی آنها نیازمند روشها و تکنیک های موجود و به روز در صنایع غذایی است. از مهم ترین موادی که در فرموله کردن این نوع مواد استفاده می نمایند، می توان به انواع گیاهان، ادویه، مواد آروماتیک، روغن، عصاره سبزیجات یا میوه ها و … اشاره کرد که با توجه به نوع محصول از آن ها استفاده می شود.

 

یکی از مهم ترین موارد استفاده از این طعم دهنده در انواع غذاهایی است که دارای گوشت هستند. این غذاها برای طعم بهتر و قوام بیشتر نیاز دارند تا از ترکیبی از انواع ادویه، نمک، مواد افزودنی و… استفاده نمایند که شرکت های غذایی برای حل این موضوع اقدام به ارائه محصولات طعم دهنده گوشت نموده اند. با پیشرفت علم و پژوهش های انجام شده، مجموعه ای جدیدی در حوزه مواد غذایی وارد شده است که در آن می توان با خریداری مجموعه از پودرها، طعن های مختلفی از انواع مواد پروتئینی گوشتی را به انواع محصولات غذایی اضافه نمود. بدون آن که در واقعیت گوشت وجود داشته باشد. این نوع پودرهای مصنوعی طعم دهنده گوشت در برخی از محصولات استفاده می شود. فرمول و روش تولید این مواد بسیار ارزشمند است زیرا نیاز بسیاری از صنایع مواد غذایی را پوشش می دهد.

فرمولاسیون طعم دهنده سبزیجات

یکی از سبک های تغذیه ای، گیاهخواری است. در این نوع تغذیه افراد از خوردن انواع مواد غذایی که دارای منشا حیوانی هستند،اجتناب می کنند. از همین رو برای تامین مواد غذایی این افراد، شرکت های فعال در حوزه صنایع غذایی اقدام تولید مواد مختلف برای این گروه غذایی هستند. همین موضوع سبب شده تا فرمول طعم دهنده سبزیجات مهم باشد و افرادی که گیاه خوارند با استفاده از این طعم دهندهها بتوانند طعم های مختلفی از انواع سبزیجات را به شکل قوی تر در انواع غذاهای خود تجربه نمایند. همچنین این نوع مواد طعم دهنده در انواع غذایی خورشتی، آش یا سوپ نیز مورد استفاده قرار می گیرد و نیاز مصرف کننده را به انواع سبزجات و ادویه ها را حل نماید. از مهم ترین موادی که در فرمولاسیون طعم دهنده سبزیجات مورد استفاده قرار می گیرد می توان به نمک، نشاسته، عصاره‌ی سیر، پودر سبزیجات، جعفری، تره، گشنیز، فلفل، زردچوبه، افزودنی های بهبود دهنده و… اشاره کرد.

فرمولاسیون طعم دهنده سبزیجات

مشاوره فرمولاسیون پودرهای طعم دهنده

یکی از مهم ترین نیازهای هر مجموعه غذایی پودرهای طعم دهنده است که برای بهره مندی از طعم های مختلف و طراحی مزه مورد استفاده قرار می گیرد. این پودرها با داشتن مزیت های مختلف در حوزه های غذایی متنوع مورد استفاده قرار می گرد. کیفیت و خلوص بالای این نوع مواد کمک می کند تا نتیجه نهایی محصول تولید هر مجموعه ای، بهتر و با ذائقه ایرانی سازگار باشد. مرکز فرمولاسیون مواد غذایی ایران با بهره مندی از بهترین و مجرب ترین کارشناسان فرمولساز در حوزه تولید انواع پودرهای طعم دهنده، توانسته تجربه های موفقی از تولید انواع پودر طعم دهنده در مزه های مختلفی چون دودی، گوشت، مرغ، انواع پنیر، انواع سس ها، انواع سبزیجات و… به نتیجه برساند. با توجه به همکاری های مشترک بین این مرکز و شرکت های غذایی مختلف، کیفیت محصولات تولید شده این مجموعه بسیار بالاتر بوده و با توجه به نیاز هر مجموعه این تولیدات انجام می پذیرد. برای ثبت درخواست تماس و ثبت مشاوره فرمولاسیون پودرهای طعم دهنده تنها کافی از یکی از سه روش ارسال پیامک، تماس تلفنی و ثبت در وبسایت درخواست خود را ثبت نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل شود.

نتیجه گیری:

هر مجموعه غذایی نیاز دارد تا برای طعم دهی محصولات خود از طعم دهنده های مختلف استفاده نماید. همچنین رستوران، کترینگ های بزرگ، فست فود ها و… می توانند از این نوع مواد طعم دهنده در طبخ انواع غذاهای خود از این پودرهای طعم دهنده استفاده نمایند و با بالاتر بردن کیفیت پخت و یا تولید محصولات خود، تجربه ای بی نظیر از طعم سازی را برای مصرف کنندگان به ارمغان آورند. فرمولاسیون طعم دهنده مواد غذایی دارای ظرافت های خاصی است که نیاز به تجربه و شناخت کامل از انواع مواد دارد که این موضوع به شکل کامل در مجموعه مرکز فرمولاسیون مواد غذایی ایران مورد بررسی و تحقیق قرار گرفته است و نتیجه های درخشانی را در همکاری های مشترک به همراه داشته است.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.