فرمولاسیون بال و کتف

جزو معدود کباب هایی که اصلا نمی توان از خوردن آن حتی در حالت سیری صرف نظر کرد، کتف و بال کبابی است. این بخش های جذاب مرغ برای افرادی که عاشق طعم بازی هستند یک فرصت استثنایی را فراهم می کند تا با درست کردن سس های مختلف و اضافه کردن ادویه های متنوع، مزه های هیجان انگیز و فرمولاسیون خاص کتف و بال کبابی خود را آماده‌سازی نمایند. در این محتوا تلاش شده است تا راه و روش تولید و مزه دار کردن انواع بال و کتف کبابی را بررسی و بیان نماییم تا ضمن ایجاد یک رویکرد همه جانبه،راهکارهای تولید صنعتی این مدل مواد پروتئینی را ارائه کنیم. irffc توانسته کارنامه درخشانی را در حوزه انواع غذای آماده و نیمه آماده داشته باشد و از همین رو این مطلب دارای رویکردی کاملا صنعتی بوده که به ارائه نکات مهم و چارچوب بندی شده برای این نوع محصول است.

فهرست مطالب:

  1. فرمولاسیون سس کتف و بال کبابی
  2. انواع کتف و بال کبابی
  3. کتف و بال طعم دار
  4. کتف و بال مکزیکی
  5. بال و کتف لبنانی
  6. مشاوره فرمولاسیون بال و کتف

فرمول تولید بال و کتف کبابی

فرمولاسیون سس کتف و بال کبابی

یکی از محبوب ترین قسمت های مرغ، کتف و بال است. این دو قسمت به دلیل داشتن بافت های چربی، جزو لذیذترین بخش های مرغ هستند که زمانی که مزه دار و کبابی می شوند، مزه ای جذاب دارند. همین موضوع سبب شده است که افراد برای خوردن این مدل کباب به دنبال روش ها و طعم های متنوع باشند. انواع سس کتف و بال کبابی با استفاده از انواع ادویه و افزودنی های معطر آماده می شوند. البته برخی افراد راهکارهایی دیگر را انتخاب می کنند و با خرید این مدل جوجه کباب از فروشگاه های پروتئینی، مزه مورد نیاز خود را خریداری می نمایند. اما هنوز هم برخی از افراد تمایل دارند تا خودشان در خانه بال و کتف کبابی را مزه دار نمایند. آن ها با خرید سس های فرموله شده جوجه کباب، این سس ها را با بال و کتف مخلوط می نمایند و با اضافه کردن انواع افزودنی به آن ها، طعم مورد علاقه خود را تولید می نمایند. یکی از فعالیت هایی که یک کارشناس فرمولساز به آن توجه دارد، ترکیب و سس سازی برای انواع جوجه کباب و در واقع فرموله سازی مواد پروتئینی است که با در نظر گرفتن بخش مورد استفاده بال و کتف و یا ران و سینه، راهکارها و روش های مختلفی را استفاده می نمایند. او با تعیین میزان دقیق هر نوع مواد افزودنی، معیاری دقیق را به بخش تولید مجموعه های غذایی ارائه می دهد و افراد تنها کافی است که هر کدام از این مواد را به توجه به دستورالعمل با یکدیگر مخلوط نمایند و طعم مورد نظر،تولید شود.

فرمولاسیون سس کتف و بال کبابی

انواع کتف و بال کبابی

نمی توان آمار دقیق از انواع مرینیت ها برای آماده سازی انواع بال کبابی ارائه کرد اما می توان گفت که بیش از 1000 دستور غذایی و مرینیت برای طعم سازی بال و کتف مرغ وجود دارد که در از اقصی نقاط جهان ریشه می گیرد و در این مدل کباب مورد استفاده قرار می گیرد. از میان آنها می توان به طعم هایی چون زعفرانی، مکزیکی، سیر و کره، تند، عربی، دودی، ماسالا، ترش، لاری، سبزیجات و… اشاره کرد. برای طراحی طعم انواع بال و کتف کبابی،لازم است تا فرمولاتور با دقت بالا و با توجه به بافت این قسمت های مرغ، میزان و زمان طعم گیری محصول، انواع ادویه های مورد نیاز هر طعم و تغییر آنها در روی گریل و یا آتش زغال، طعم سازی آنها را انجام دهد. همچنین توجه به این نکته که آیا این قسمت ها با پوست هستند و یا بدون پوست نیز اهمیت دارد، زیرا فرآیند طعم گرفتن آنها را کمی طولانی تر می نماید اما در مقابل به دلیل داشتن چربی زیاد در زمان پخت، طعم بهتری دارد و اصطلاحا ((یک بال و کتف چرب و چیلی)) را برای مصرف کننده به همراه دارد. این کباب را می توان با نان یا برنج نیز مصرف کرد اما به دلیل داشتن استخوان های کوچک و خوش خوراک بودن آن بسیاری از افراد از این نوع جوجه کباب به عنوان یک میان وعده و یا در کنار دیگر کباب ها استفاده می نمایند.

کتف و بال طعم دار

برای آماده کردن کتف و بال طعم دار می توان با جستجو در اینترنت روش های و دستورالعمل های مختلفی که به طور خانگی مزه دار کردن این نوع کباب ها را آموزش می دهد، پیدا کرد. با خرید مواد مورد نیاز، آنها را به راحتی می توان در خانه درست کرد. همچنین سس های آماده نیز در بازار هستند که با داشتن طعم های مختلف، برای اضافه کردن به انواع مرغ، گوشت و ماهی تولید شده اند و می توان با اضافه کردن آنها به هر نوع گوشت، قبل و یا در زمان طبخ، طعمی دلپذیر را به مصرف کننده ارائه داد. اما برای تولید تناژ بالا و به شکل صنعتی و با مرینیت کردن برای کترینگ ها، هتل ها و انواع مراکز فعال در حوزه غذا، نیاز است تا با استفاده از یک مشاور فرمولاتور از ترفندها و روش های مختلف برای بالا بردن کیفیت محصول نهایی و طراحی طعم های مختلف و ذائقه پسند مشتری کمک گرفت. زیرا طعم دار نمودن این مواد پروتئینی در حجم بالا، بسیار با نمونه های خانگی و دست ساز متفاوت است. نوع بسته بندی، میزان نگه داری محصول، تازه و یا منجمد بودن محصول، مواد مصرفی برای هر طعم، توجه به نکات بهداشتی و غذایی و … از مهم ترین مواردی است که باید در زمان تولید صنعتی کتف و بال طعم دار به آن ها توجه داشت و از کارشناسان مجرب در حوزه مواد پروتئینی کمک گرفت.

کتف و بال طعم دار

کتف و بال مکزیکی

یکی از محبوب ترین طعم‌ها در بین انواع جوجه، کتف و بال مکزیکی است که با استفاده از انواع ادویه معطر مانند فلفل سیاه، سفید، سیر، زنجبیل، قرمز و.. آماده سازی می شوند. این مزه به دلیل تند بودن با این عنوان نامگذاری شده است اما در برخی مغازه نیز از این مدل، به عنوان جوجه کباب تند نیز یاد می کنند. عموما این محصول دارای رنگ قرمز است که دیدن بصری آن در کنار طعم ها و رنگ های دیگر انواع کتف و بال طعم دار، این ذهنیت را در فرد ایجاد می کند این طعم تند، دارای طعمی نظیر آتش تند و سوزان است! بوی اشتها آور انواع فلفل در زمان کباب نمودن، مجموعه ای کامل از لذت خوردن این طعم را به همراه دارد. این طعم را می توان به شکل خانگی نیز در خانه آماده کرد و پس از چند روز بر روی منقل کباب نمود. همچنین مدل های آماده این محصول نیز در بازار در دسترس است و می توان به شکل کیلویی خریداری نمود.

کتف و بال مکزیکی

بال و کتف لبنانی

یکی از انواع طعم های بین المللی و جذاب برای بال و بازو، طعم لبنانی است. این طعم با داشتن طعم ارده، سیر و ادویه های عربی، مجموعه ای بی نظیر از انواع طعم ها را برای مصرف کنندگان به همراه دارد. با توجه به داشتن مواد خاص در مرینیت غذای عربی، باید توجه داشت تا میزان استفاده از هر نوع مواد در این نوع طعم رعایت شود، در غیر این صورت طعم عربی جوجه دچار تغییر می شود. با توجه به نزدیک بودن ذائقه فرهنگ غذایی لبنان به ایرانی، عموما این نوع طعم های عربی به ذائقه ایرانیان خوش می آید. طعم دهی بازو و بال لبنانی دارای روشهای مخصوص به خود است و با ران و سینه متفاوت است. استفاده از ادویه نیز از دیگر موارد مهم در آماده سازی غذاست زیرا ادویه های عربی دارای میزان مشخصی از مصرف به ازای هر کیلو هستند که البته این میزان با توجه به مقدار مواد طعم دار کننده،مشخص می شود. باف و کتف لبنانی به دلیل بهره مندی از بافت چربی در خود و استفاده از ارده کنجد، چربی مناسبی دارد که در زمان پخت بر روی منقل بو و طعم مطبوع و فوق العاده ای دارد.

بال و کتف لبنانی

مشاوره فرمولاسیون بال و کتف

یکی از جذاب ترین قسمت های مرغ، بال و بازو آن است که با داشتن بافت‌های چربی، طعم بسیار خوبی دارد. استقبال مردم از این مدل کباب سبب شده تا غذا فروشی ها با ارائه تخصصی این مدل غذاها، مشتریان فراوانی را به خود جذب نمایند. بال و کتف منجمد نیز خیلی زود در سبد مصرفی خانوار قرار گرفتند و با داشتن طعم‌های مختلف، یکی از پایه‌های ثابت غذایی در بین خانواده‌ها شدند. مرکز فرمولاسیون مواد غذایی ایران با بهره مندی از جدیدترین فناوری ها و دستاوردهای در حوزه فرمول سازی انواع مواد غذایی، توانسته همکاری های خوبی را با برندهای غذایی مختلف داشته باشد. برای بهره مندی از مشاوره فرمول سازی بال و کتف، تنها کافی است تا با تماس با استفاده از یکی از سه روش پیامک، تماس تلفنی یا واتساپی و ثبت درخواست در وبسایت نیازهای خود را مطرح نموده تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود. طراحی مزه،ارائه بهترین مواد اولیه، طعم دهنده های اصلی و پودرهای ترکیبی از مهمترین پیش نیازها برای تولید انواع بال و کتف هستند که کمک می کند تا یک برند بتواند در فروش انواع کباب منجمد و تازه در بین رقبا حرفه ای جدید داشته باشد و سهم بزرگتری از بازار را به دست بگیرد.

نتیجه گیری:

بال و کتف را می توان در مراسم ها و وعده های مختلف کباب کرد و حتی در برخی موارد این مدل غذا را در ماهیتابه سرخ نمود. تفاوتهای موجود بین این بخش از لاشه مرغ با ران و سینه سبب شده تا نوع و روش طعم سازی و فرموله کردن آن نیز متفاوت باشد و برای هر کدام از آنها نیاز به فرمول تخصصی و روش صنعتی اختصاصی باشد. برای کم کردن هزینه ها و استفاده از روش های بهینه، اصلاح طعم و بهره مندی از طعمی خاص و شاخص در میان برندها، تنها کافی است، تماس بگیرید و از مشاوره های این مجموعه بهره مند شوید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.