استابلايزر غذایی

یکپارچگی و شکل بافت یک محصول غذایی یکی از مهم ترین ویژگی‌ها برای ارائه یک محصول تجاری و قابل عرضه به مشتری است. با گذشت زمان، برخی غذاها و مواد غذایی ساختار اصلی خود را از دست می‌دهند، روغن‌ها جدا می‌شوند، مواد تشکیل‌دهنده تجزیه می‌شوند و برخی از غذاها ممکن است در واقع تغییر شکل دهند. از همین‌رو برای جلوگیری از این موضوع لازم است تا روش‌های مناسب و استاندارد استفاده شود.

استابلايزر غذایی یکی از بهترین مواد بهبود‌ دهنده بافت و ساختار هر نوع مواد غذایی به شمار می رود که با توجه به نوع مواد غذایی از آن در صنایع مختلف لبنی، نوشیدنی و… استفاده می‌شود. برای اطمینان از حفظ ساختار محصول و رسیدن آن در بالاترین کیفیت ممکن به دست مشتری، تولیدکنندگان به تثبیت کنند‌ه‌های مواد غذایی متکی هستند. این مواد ماندگاری بسیاری از غذاها را افزایش می‌دهند و این امکان را فراهم می‌کند تا زمان بیشتری یک محصول بافت خود را حفظ نماید.

 

فهرست مطالب:

  1. استابلایزر غذایی چه کاربردی دارد؟
  2. تفاوت تثبیت‌کننده‌ها با مواد نگهدارنده
  3. کاربرد استابلايزر در صنایع غذایی

 

استابلایزر غذایی چیست

استابلایزر غذایی چه کاربردی دارد؟

تثبیت کننده مواد غذایی عاملی است که به محصولات غذایی اضافه می شود تا به حفظ یا بهبود بافت اصلی، ویژگی های فیزیکی و شیمیایی آنها کمک کند. این مواد عموما با هدف نگهداری و ماندگاری بیشتر و ایجاد زیبایی بافت، اشتهاآوری و زیبایی بصری محصول در مواجهه مشتری با کالای غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای توضیح این سوال که استابلایزر غذایی چیست؟ می توان این گونه پاسخ داد که این مواد، گروهی از ترکیبات در خانواده غلظت‌دهنده‌ها و عوامل ژلی کننده هستند.

 

این مواد به شکل طبیعی و یا با داشتن پایه ساخت مواد طبیعی، در سطح ذرات برای حفظ و تغییر عمدی ویسکوزیته محصول تاثیر می‌گذارند. برخی از نمونه های رایج تثبیت کننده های غذایی شامل پکتین، لسیتین و کاراگینان است. بسیاری از تثبیت کننده‌ها به شکل پودر و مایع هستند و می توان به راحتی در یک محصول غذایی از آن‌ها استفاده کرد.

تفاوت تثبیت‌کننده‌ها با مواد نگهدارنده

باید به این موضوع توجه شود که تثبیت‌کننده‌های غذایی با مواد نگهدارنده اشتباه گرفته نشوند،زیرا بین این دو تفاوت وجود دارد. از تثبیت‌کننده‌ها برای حفظ ویژگی های فیزیکی غذا استفاده می شود، در حالی که به عنوان مواد نگهدارنده از فاسد شدن غذا جلوگیری می کند. تثبیت کننده های غذایی با اتصال مولکول های بزرگ غذا، ثبات و ضخامت آن را افزایش می دهند.

تفاوت تثبیت‌کننده‌ها با مواد نگهدارنده

کاربرد استابلايزر در صنایع غذایی

همانطور که در بالا ذکر شد، تثبیت کننده ها موادی هستند که حفظ وضعیت فیزیکی و شیمیایی یک ماده غذایی را ممکن می سازند و امکان حفظ پراکندگی همگن دو یا چند ماده غیرقابل اختلاط را در یک ماده غذایی فراهم می نماید. همچنین شامل موادی هستند که رنگ موجود یک ماده غذایی را تثبیت، حفظ یا تشدید می کنند.

 

یکی از کاربردهای اصلی استابلایزر غذایی در فرمولاسیون مواد غذایی، جلوگیری از جدا شدن روغن و آب است. اگر تا به حال مجبور به ساخت یک سس سالاد خانگی شده باشید، دیده اید که چه میزان زمان و انرژی برای به دست آوردن بافت سس نیاز است. یک‌دست سازی مواد و مخلوط کردن روغن و آب و سایر مواد در فرآیند تولید یک سس و نگه داشتن این حالت برای مدت طولانی کار مشکلی است!

 

از همین رو می توان نقش استابلایزرها را در تولید سس و نگه داشتن بافت آن پی برد. شاید برای تولید مقدار کمی سس و مصرف خانگی کاری آسان به نظر برسد اما برای تولید در حجم زیاد، بدون استفاده از این مواد امکان داشتن سس‌های رنگی و اشتهاآور تقریبا غیر ممکن است! یکی دیگر از تثبیت کننده های رایج کاراگینان است که از خزه و جلبک استخراج می شود و معمولاً در محصولات لبنی استفاده می شود. این ماده از تثبیت کننده کلیدی است که به بستنی قوام می دهد و بافت جذاب آن را به وجود می‌آورد.

کاربرد استابلايزر در صنایع غذایی

از دیگر تثبیت کننده های رایج می توان به اسید آلژینیک به عنون یک تثبیت کننده غذایی محبوب یاد کرد که از جلبک های قهوه ای مشتق شده است و در بستنی و شربت هایی که در دسرها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین به عنوان تثبیت کننده مواد غذایی در محصولات غذایی مانند کنسرو گوشت و پودینگ استفاده می شود. ژلاتین یکی دیگر از ثبیت کننده غذایی است که که همواره در بسیاری از نوشیدنی ها و شیرینی، دسر و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. لسیتین و مونو و دی جی سریدها، انواع دیگری از این نوع مواد هستند.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.