مهندسی فرآیند تولید روغن گیاهی

روغن نباتی چیست؟ از کجا آمده است؟ چگونه ساخته می شود؟ این موارد سوالاتی است که دانستن آن‌ها اهمیت زیادی دارد. دانه های روغنی همواره جزو محصولات کشاورزی استراتژیک به شمار می‌رود و از سوی دیگر روغن نباتی، انتخابی برای بسیاری از سرآشپزهاست. روغن‌های مختلف با توجه به خواص و ویژگی هایی که دارند، در فرآیند تولید مواد غذایی مختلف، از مصرف خانگی، رستورانی تا فرمولاسیون مورد استفاده قرار می گیرد.

تنوع بذر انواع گیاهان روغنی، خواص و ویژگی آنها، هزینه تولید، دسترسی و سهولت تامین آن و … عوامل مهمی هستند که با توجه به نوع مصرف روغن در فرآیند های تولید یا پخت‌و‌پز استفاده می نمایند. در این محتوا با بررسی فرآیند تولید روغن گیاهی روندی که برای تولید این مواد طی می شود را مورد بررسی قرار می دهد.

مواردی که در این مقاله از مرکز فرمولاسیون مواد غذایی می‌خوانیم:

  1. روغن های مایع چطور و از چه گیاهانی تولید می‌شوند؟
  2. روغن نباتی از چه چیزی درست می‌شود؟

 

مشاوره تخصصی تولید روغن خوراکی

روغن‌های مایع چطور و از چه گیاهانی تولید می‌شوند؟

کشورهای مختلفی در دنیا هستند که طیف وسیعی از دانه های روغنی طبیعی از جمله دانه کلزا، پنبه دانه، آفتابگردان، سویا و مقادیر کمی از گلرنگ و بذر کتان را تولید می کند که در میان آنها می توان به استرالیا، اوکراین و… اشاره کرد. دانه‌های روغنی از طریق صادرات بذر محصولات با ارزش افزوده به کشورهای مختلف ارسال و در مقصد روغن گیری می شوند. با توجه به تقاضای بالای دانه‌های روغنی، این صنعت سالانه بیش از سه میلیون تن تولید می‌کند.اکثریت قریب به اتفاق آن در کاربردهای خوراکی استفاده می‌شود.

144

روغن نباتی گروهی از چربی‌ها است که از دانه‌ها، مغزها، غلات و میوه‌ها به دست می‌آید و معمولاً برای کمک به بافت، حمل طعم در ظرف و پختن غذا استفاده می‌شود. روغن نباتی معمولاً به روغن‌های گیاهی گفته می‌شود که اغلب از روغن کانولا، ذرت، نخل، سویا یا آفتابگردان تهیه می‌شوند و در برخی موارد با گیاهان خشک یا تازه طعم‌دار می‌شوند. در حالی که روغن نباتی، ترکیبی از روغن های گیاهی است که برای کاربرد خاصی ایجاد شده و برای حداکثر کارایی برای آن هدف طراحی شده است.

روغن نباتی از چه چیزی درست می شود؟

روغن های گیاهی از استخراج روغن از مواد گیاهی به وجود می آیند. این فرآیند شامل خرد کردن و حذف اجزای ناخواسته است که معمولاً از طریق پرس مکانیکی حاصل می شود. استخراج روغن نباتی را می توان با استخراج شیمیایی با استفاده از حلال نیز تکمیل کرد. استخراج با حلال برای حذف محتوای روغن باقی مانده در مواد گیاهی فشرده استفاده می شود. در طی این مرحله، مواد گیاهی خرد شده حرارت داده شده و با هگزان مخلوط می شوند. یک ماده شیمیایی که روغن باقی مانده را در محصولات خرد شده استخراج می کند. هنگامی که روغن استخراج شد، یک فرآیند تصفیه انجام می شود تا هر گونه ناخالصی که ممکن است پس از فرآیند استخراج هنوز وجود داشته باشد، حذف شود. این یک مرحله مهم است زیرا این ناخالصی ها می توانند بر طعم، کیفیت و شفافیت محصول نهایی روغن تأثیر بگذارند.

تولید روغن

وقتی نوبت به تولید روغن نباتی می رسد، پالایش مرحله نهایی پردازش است. فرآیند پالایش، هر گونه ناخالصی از دست رفته و سایر ترکیبات نامطلوب باقیمانده را از طریق مراحل سفیدکننده و خوشبو کننده حذف می کند. در طول جزء سفید کننده، روغن گرم شده و با فیلترهای کمکی مخلوط می شود که رنگ و سایر ناخالصی های موجود در روغن را جذب می کند. هنگامی که این کار کامل شد، روغن در خلاء تا دمای 200 تا 280 درجه سانتیگراد گرم می شود،این مرحله اسیدهای چرب آزاد و ناخالصی ها را حذف می کند. سپس آب به عنوان بخار از طریق روغن حباب می زند و هر گونه ناخالصی را از بین می برد. این مرحله برای تولید روغن های گیاهی، کلیدی است و پس از اتمام آن، روغن برای بسته بندی آماده می شود.

تنوع روغن نباتی

روغن‌ها معمولاً در درام‌ها بسته‌بندی می‌شوند، زیرا به‌طور ویژه برای نگهداری مایع و همچنین محافظت از آن طراحی شده‌اند. با این حال، بسته بندی بسته به هدف نهایی روغن ها، قالب های مختلفی دارد. برای صنعت خدمات غذایی، نوع بسته بندی مهم است زیرا به عنوان نوعی مهار و محافظت از محصول روغنی عمل می کند. طبل ها و سطل های فلزی به دلیل قابلیت نگهداری 20 لیتر و حفظ اطلاعات واضح محصول، مطابق با مقررات اجباری برچسب گذاری، در مهمان نوازی رایج هستند. Bag-in-box یک راه حل نسبتاً جدید بسته بندی روغن است که قابلیت انباشتگی و راحتی ذخیره سازی کارتن ها را با توانایی ریختن یک درام ترکیب می کند. بطری های پلاستیکی نیز معمولا مورد استفاده قرار می گیرند – این گزینه ها در بین سرآشپزها محبوب هستند زیرا به راحتی در دست و استفاده می شوند، مخصوصاً زمانی که در آشپزخانه عجله دارند.

نتیجه گیری:

روغن های نباتی نقش مهمی در بسیاری از فرمول‌های مواد غذایی دارند. وقتی صحبت از روغن‌ها می شود، انواع مختلفی در بازار وجود دارد که برای نیازها و خواسته های مختلف در آشپزخانه مناسب هستند. چه به دنبال مخلوط روغن نباتی برای مصارف خاص یا گسترده باشید، مانند سرخ کردن عمیق یا کم عمق، یا به عنوان مواد تشکیل دهنده سس بر پایه روغن، از این ماده گرانبها استفاده می نمایند. از همین رو اهمیت این محصول استراتژیک بر همگان پرواضح است.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.