فرمول تولید ترتیلا

ترتیلا یکی از محبوب ترین انواع اسنک به شمار می رود که در دنیا طرفداران سینه چاکی دارد! این محصول که بر پایه آرد ذرت آماده می شود و عاشقان این محصول در سراسر دنیا با استفاده از این مدل اسنک اقدام به طراحی انواع غذا و یا استفاده از آن در وعده های مختلف می نمایند و هیچ گونه حاضر نیستند تا از این خوراکی محبوب دست بکشند حتی اگر موضوع سلامتی آنها در میان باشد.

 

برای تولید ترتیلا به روش خانگی و یا صنعتی راهکارهای مختلفی وجود دارد اما با این همه لازم است تا با مراجعه به فرمول اسنک و پفک در کتب صنایع غذایی از روش های تولید و طبخ این اسنک خوشمزه آگاه شوید. یکی از مهم ترین موضوعاتی که در تولید تورتیلا اهمیت دارد، استفاده از ذرت نیکستامیل است که سبب می شود تا محصول نهایی کیفیتی بسیار خوب داشته و همانند نمونه اصلی خود شود. استفاده از روش ها و اندازه های مختلف مواد اولیه در تولید این محصول نقش اساسی دارد و با استفاده از هر مدل آنها طعمی متفاوت حاصل می شود که باید با استفاده از انواع طعم دهنده ها و ادویه مطابق ذائقه مصرف کننده شود.

مشاوره تولید ترتیلا

فرمولاسیون تولید تورتیلا

فرمولاسیون تولید ترتیلا

نیکستامال ذرت خشکی است که پخته شده و در آب با هیدروکسید کلسیم (همچنین به عنوان آهک آبکش یا کال شناخته می شود) خیس شده است. این فرآیند باستانی طعم تورتیلاها را باورنکردنی می کند و دیواره های بیرونی ذرت را برای ما راحت تر قابل هضم می کند (باز کردن مواد مغذی موجود در ذرت). همه تورتیلاهای فروشگاهی از این روش استفاده نمی کنند، به همین دلیل است که طعم تورتیلاهای ذرت می تواند متفاوت باشد. به دنبال کلمات “nixtamel” یا “nixtamalized” روی بسته باشید. همچنین می توان به لیست مواد موجود در بسته نگاه کرد. البته که این موضوع شاید در ایران زیاد جدی گرفته نشود و همه از یک مدل ذرت تولید شوند.

 

فرمول تولید تورتیلا به روش صنعتی نیاز به تجهیزات و مواد اولیه این محصول دارد که با در کنار هم قرار دادن این دو نیاز می توان محصولی خوب و مشتری پسند تولید نمود. یکی دیگر از نکته هایی که در تولید این محصول وجود دارد، وجود دو روش مختلف در طبخ آن‌هاست. به این معنا که این اسنک های مثلثی را می توان با استفاده از هوای گرم و یا دیگ روغن سرخ و یا پخت نمود و همین تکنیک در آماده سازی آنها تا میزان زیادی بر ارزش غذایی آن ها تاثیرگذار خواهد بود. روغن گیری دوریتوس(ترتیلا) یکی دیگر از نکات مهم است که باید پس از آماده سازی آنها انجام شود. زیرا وجود روغن در محصول سبب پایین آمدن کیفیت محصول نهایی و زننده شدن طعم آن برای مصرف کننده می شود. این محصول را می توان به شکل تنها و یا با استفاده در غذا و یا به شکل میان وعده همراه ماست موسیر یا چکیده، سس های مختلف، دیپ های پنیر گرم، پنیرهای مختلف و … مورد استفاده قرار داد و از طعم آن لذتی فراموش نشدنی را تجربه کرد.

فرمول تولید ترتیلا

اولین بار شرکت دوریتوس این نمونه از اسنک را ارائه کرد که در تعریف آن آورده شده است که دوریتوس تنها یک چیبس ساده نیست! استفاده از آرد ذرت به همراه ادویه های ترکیبی و مخصوص ترتیلا خیلی زود مورد توجه صنایع اسنک سازی قرار گرفت و با ارائه انوع رسپی های مختلف در بسیاری از غذاها و میان وعده به همراه ادویه و یا سس های مختلف گرم و سرد مورد استفاده قرار گرفت. این محصول نیز منشا امریکایی دارد و با ذرت تولید می شوند که پس از اولین ارائه خود خیلی زود جایگاه خود را در کشورهای مختلف پیدا کرد.

نتیجه گیری:

برای بهره مندی از مشاوره فرمولاسیون ترتیلا تنها کافی است تا با مراجعه به وبسایت مرکز فرمولاسیون مواد غذایی ایران درخواست خود را از طریق وبسایت یا به صورت تلفنی یا شبکه های اجتماعی اقدام نمایند. همکاری با برندهای فعال در حوزه تولید انواع اسنک و ابداع ترکیبات خاص انواع پودر طعم دهنده ویژگی های منحصر به فرد کارشناسان این مجموعه به شمار می رود که می تواند مشاوره های کاربردی و فنی قابل توجهی را برای مجموعه های فعال در این حوزه به همراه داشته باشد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.