فرمولاسیون پودر شربت

شربت ها را عموما با پایه شکر و افزودنی‌های مختلف و با استفاده از طعم‌دار کننده های میوه ای، شکلاتی، کارامل و …سیروپ های مختلفی را تولید می‌نمایند و در قنادی ها، کافه ها، شکلات سازی ها و … مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین نمونه‌هایی از این شربت ها به عنوان نوشیدنی فوری مورد استفاده قرار می گیرد که تنها کافی است تا با آب مخلوط شوند و آماده استفاده گردد. فرموله سازی پودر شربت یکی از مهم ترین مواد پایه ای در فرمول مواد غذایی پودی و ژله ای است که در حوزه های تولید مواد غذایی مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

فهرست مطالب:

  1. فرمول پودر شربت
  2. فرمول شربت میوه ای
  3. فرمول انواع شربت‌
  4. فرمول سیروپ شکلات
  5. مشاوره تولید شربت

 

مشاوره تولید پودر شربت

فرمول پودر شربت

این نوع محصولات را می توان به عنوان طعم دار کننده های شیرین و نوشیدنی های فوری نیز نام برد و همین موضوع سبب می شود تا با توجه به نوع استفاده بتوان از آنها در دسته بندی های غذایی قرار داد. جالب است بدانید که این مدل نوشیدنی ها در قبل در خانه ها تولید می شد و با توجه به فصل شربت، آن میوه را طبخ می کردند و در تابستان از آن مصرف می نمودند. با همه مزیت هایی که این شربت ها داشتند اما باید در زمان محدودی مصرف می شدند و نمی توانستند زمان بیشتری این تولیدات را نگه داری نمایند.

فرمول پودر شربت

فرمولاسیون شربت میوه ای

سیروپ نام تخصصی شربت هایی است که به عنوان طعم دهنده در نوشیدنی ها و گاهی شیرینی ها از آن استفاده می شوند و با ارائه رسیپی های مختلف، در بسیاری از دسرها یا نوشیدنی ها خصوصا با پایه قهوه مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل محصولات با شربت های سنتی ایرانی متفاوت هستند و آن را به شکل مستقیم مورد استفاده قرار نمی دهند، به این معنی که حتما سیروپ ها باید در کنار یک مایع و یا مواد غذایی اصلی قرار بگیرد و نقش طعم دهنده داشته باشد. برای مثال برای تهیه ماکیاتو از قهوه اسپرسو، کمی شیر و سیروپ کارامل استفاده می شود که این حالت بیانگر بهتری از نوع مصرف انواع سیروپ هاست. برای تولید انواع شربت میوه ای لازم است تا ضمن استفاده از طعم های مختلف، از مواد پایه شربت استفاده شود و در نمونه هایی حتی از رنگ های خوراکی استفاده نمود تا حس و زیبای تصویری از میوه را در ذهن مصرف کننده ایجاد نماید و وی را ترغیب به خریدن نماید.

 

استفاده از شکر به همراه افزودنی های مختلف، مجموعه ای هیجان انگیز از انواع طعم ترش و شیرین را به وجود می آورد که بنا به نوع استفاده و نیاز مصرف کننده، امکان خرید هر نوع شربت میوه ای را فراهم می نماید. در ادامه این محتوا به این موضوعات پرداخته خواهد شد که اساسا فرمول انواع شربت ها و نوع استفاده از آنها در صنایع مواد غذایی به چه صورت است. همچنین توجه به این نکته اهمیت دارد که برخی از شربت ها بهتر است با نوشیدنی های گرم استفاده شود و یا برخی به حالت سرد. همچنین تفاوت سس و شربت شکلات و نوع مصرف و تفاوت هر کدام از این مواد می تواند اطلاعاتی جذاب را برای مخاطبان به همراه داشته باشد.

فرمول شربت

فرمولاسیون انواع شربت‌

این محلول‌ها، مواد غلیظ قندی در آب یا مایعات آبی دیگر نامیده می شوند که به شکل کلی در صنایع غذایی به سه دسته اصلی تقسیم بندی می شوند:

  1. شربت ساده: این محصول از محلول غلیظ ساکارز در آب تصفیه شده تولید می شود.
  2. شربت دارویی: محلول آبی به همراه ساکارز است که در ادامه فرآیند تولید مواد دارویی به آن اضافه می شود. لازم است به این موضوع توجه شود که چند پلیول دیگر مانند سوربیتول یا گلیسیرین نیز برای تأخیر در متبلور شدن ساکارز یا افزایش حلالیت مواد به آن تزریق شود.
  3. شربت طعم‌دار: عموما این مدل محلولها به همراه مواد مختلف و دارای رایحه ای معطر و خوش طعم هستند که برای نوشیدنی های کودکان و نوشیدنی هایی که نیاز به جلب توجه با استفاده از رایحه دارند، ارائه می شوند.

در ساخت شربت، ساکارز باید از نوع بلوری سفید باشد که از نظر تجاری به عنوان شکر دانه‌ریز معروف هستند. زیرا سبب می شود تا کیفیت شربت تولیدی افزایش پیدا کند و محصول با کیفیت تری را به عنوان پایه شربت داشته باشیم. پس از گذراندن این مرحله، امکان تولید فرمول انواع شربت‌ فراهم است و نیاز دارد با توجه به میزان مورد نیاز عصاره ها و طعم دهنده های مختلف به آن اضافه شود تا محصول آماده شود.

فرمولاسیون سیروپ شکلات

تهیه شربت شکلاتی به قدری آسان است که دیگر هرگز برای خرید شربت شکلات به فروشگاه نخواهید رفت اما نمونه های صنعتی مزیت هایی دارند که سبب می شود تا نتیجه بهتری در سرو و یا پخت کیک یا نوشیدنی به همراه داشته باشد. عموما باید بین سس شکلات و سیروپ شکلات تفاوت قائل بود و یکی از مهم ترین تفاوت های آن را در غلیط یا رقیق دانست.

 

در گذشته از شربت شکلات برای شیرین کردن دسرها استفاده نمی شد. در واقع، در اواخر دهه 1800، کاکائو را به صورت شربت در می آوردند تا طعم ناخوشایند برخی داروها را بپوشاند! از شانس ما، شربت شکلات به زودی برای مصارف خانگی بسته بندی شد که اصلی ترین منشا آن برند آمریکایی بود. اکنون در تمام خوراکی های مورد علاقه ما استفاده می شود! از این مدل سیروپ در نوشیدنی ها، کیکها، شیرینی های مختلف استفاده می شود و به دلیل داشتن میزان معینی از شکلات و شیرینی در برخی موارد به عنوان جانشین شکر نیز از آن استفاده می نمایند. جالب است بدانید که از دیگر محصولات هم خانوده این سیروپ ها می توان به طعم های کاراملی، فندقی، بادام تلخ و… اشاره کرد که سبب شده تا کافه داران امکان آماده سازی انواع قهوه طعم دار را نیز داشته باشند. همچنین شیرینی پزی ها این امکان را دارند تا با استفاده از این شربت های طعم دار، شیرینی های خوشمزه ای را طبخ نمایند.

فرمول سیروپ شکلات

مشاوره تولید شربت

شربت ها یکی از مهم ترین مواد پایه در صنایع غذایی هستند که بخش زیادی از انواع محصولات غذایی را در حوزه های مختلف پوشش می دهد و به عنوان نیاز اصلی و یا مکمل تولید هستند. این شربت ها با استفاده از انواع عصاره های ترکیبی و مواد طبیعی، تولید می شوند و در رسپی های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. برای تولید انواع شربت ها لازم است تا از بهترین فرمولاتورها استفاده شود. برای مشاوره فرمولاسیون شربت کافی است تا با مراجعه به وبسایت مرکز فرموله سازی مواد غذایی ایران و یا ارسال پیام از طریق واتساپ یا پیامک، موارد مورد نیاز خود را ثبت کرده تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود. کارشناس فرمولساز با استفاده از بهترین مواد و در کنار هم قرار دادن مواد مختلف طعم سازی را انجام می دهند و با توجه به نیاز مصرف کننده در دوزهای مختلف و مصارف گوناگون تولید و طراحی می شوند.

نتیجه گیری:

شربت ها یکی از مهمترین مواد پایه ای هستند که در مصارف گوناگون و تولید از آنها استفاده می شود. این مواد برای مصارفی چون شیرینی پزی، قنادی، قهوه، نوشیدنی و … مورد استفاده قرار می گیرند. از همین رو این محصولات بسیار مهم هستند و مصارف زیادی دارند به طوری که برای تولید آنها نیاز به فرموله کردن با استفاده از کارشناسان فنی متخصص و تجهیزات پیشرفته است که در ادامه آن بتوان محصولات باکیفیت تری را تولید نمود.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.