فرمولاسیون شیرینی

صنعت شیرینی پزی بخش پر رونقی است که طیف وسیعی از شیرینی های جذاب از سراسر جهان را در خود جای داده است و آنها را به روش‌های صنعتی تولید می نماید که این موضوع از شیرینی‌های کلاسیک فرانسوی گرفته تا کیک‌های مدرن را شامل می شود. شیرینی‌پزی‌ها طیف گسترده‌ای از خوراکی‌های لذیذ را ارائه می‌کنند که همه سلیقه‌ها و ترجیحات را برآورده می‌کنند و با مخلوط انواع میوه، شکلات، آجیل و… به همراه آرد و وانیل و … جشنواره‌ای از زیبایی و مزه را برای مصرف کننده به همراه می آورند. فرآیند تولید شیرینی پزی شامل مهارت و دقت بالایی است.

 

برای تولید این مجموعه از محصولات لازم است تا از مواد باکیفیت استفاده شود و هر شیرینی با توجه به به دستور پخت و روش منحصر به فرد خود آماده سازی، فرموله و وارد چرخه تولید شود. زیرا در بسیاری از موارد نمونه‌های صنعتی یک کارگاهی یا خانگی یک محصول دارای ظرافت‌هایی در روند تولید است. فرآیند تولید شامل مخلوط کردن، شکل دادن، پختن و تزئین شیرینی ها برای ایجاد دسرهای بصری جذاب و خوش طعم است. صنعت شیرینی پزی در سال‌های اخیر با افزایش تقاضا برای شیرینی های باکیفیت و صنایع دستی رشد چشمگیری داشته است. این رشد منجر به ظهور شیرینی‌پزی‌های جدیدی شده است که هر کدام سبک و طعم خاص خود را دارند و همین موضوع سبب شده تا فرمولاسیون مواد قنادی و شیرینی برای شرکت های فعال در این حوزه دارای ارزش بالایی باشد.

 

فهرست مطالب:

  1. فرمولاسیون انواع شیرینی
  2. صنعت شیرینی سازی
  3. مشاوره فرمولاسیون تولید شیرینی

مشاوره تولید انواع شیرینی

فرمول تولید انواع شیرینی

فرمولاسیون انواع شیرینی

شیرینی پزی را می توان نوعی نانوایی نام برد که در تولید شیرینی و سایر شیرینی ها تخصص دارد. آنها به خاطر انواع خوردنی های لذیذ خود که برای هر موقعیتی مناسب هستند، شناخته شده اند. از شیرینی‌های فرانسوی کلاسیک گرفته تا کیک‌های مدرن، شیرینی‌پزی‌ها برای هر سلیقه ای، حتی افرادی دارای محدودیت های تغذیه ای هستند، دیابت دارند و به گلوتن حساسند، گزینه های جذابی دارند. در اینجا برخی از محبوب ترین انواع سبک های شیرینی پزی آورده شده است:

  • شیرینی پزی فرانسوی: به خاطر شیرینی‌های ظریف و لطیف خود مشهور هستند. اینها عبارتند از کروسانت، ماکارون، اکلر، تارت و میل فوی (همان ناپلئونی خودمان!). آنها با استفاده از مواد با کیفیت بالا ساخته می‌شوند و برای ایجاد آنها به مهارت و دقت زیادی نیاز دارند.
    شیرینی‌های ایتالیایی: به خاطر دسرهای غنی و مقوی خود مانند کانولی، تیرامیسو و پاناکوتا معروف هستند. آنها همچنین بیسکوتی، آمارتی و اسفولیاتل خوشمزه درست می کنند.
  • شیرینی فروشی‌های آمریکایی: نسبت به همتایان اروپایی خود حال و هوای معمولی و ساده‌تری دارند. آنها در کاپ کیک، براونی، کلوچه و سایر خوراکی‌های شیرین که برای مهمانی ها و جشن ها عالی هستند، تخصص دارند.
  • شیرینی فروشی‌های بریتانیایی: به خاطر دسرهای کلاسیک خود مانند اسکون، کیک اسفنجی ویکتوریا و پودینگ تافی چسبنده معروف هستند. همچنین در پخت انواع پای، تارت و کرامبل تبحر بالایی دارند.
  • شیرینی های خاورمیانه: در زمینه شیرینی‌های شیرین مانند باقلوا، حلوا، فتیر و شیرینی ترکی، عربی، ایرانی تخصص دارند. این خوراکی‌ها با استفاده از عسل، آجیل و شیرینی فیلو درست می شوند.
  • شیرینی فروشی های آسیایی: شیرینی‌های آسیایی تغییری منحصر به فرد در شیرینی‌های سنتی ارائه می دهند. آنها غذاهای خوشمزه ای مانند کیک با طعم ماچا، توپ‌های موچی و نان لوبیا قرمز درست می‌کنند که در نوبه خود منحصر به فرد هستند.

صنعت شیرینی سازی

فرآیند تولید شیرینی ها مستلزم مهارت و دقت بالایی است. شیرینی‌پزی‌ها از مواد باکیفیت استفاده می‌کنند و هر شیرینی نیاز به دستور پخت و روش منحصر به فردی دارد. فرآیند تولید شامل مخلوط کردن، شکل دادن، پختن و تزئین شیرینی ها برای ایجاد دسرهای بصری جذاب و خوش طعم است. همچنین این صنعت نیازمند ارائه طیف گسترده‌ای از شیرینی‌های خوشمزه و خوراکی‌های شیرین از سراسر جهان است. فرقی نمی‌کند کلاسیک فرانسوی را ترجیح دهید یا کیک‌های مد روز، شیرینی‌پزی برای همه وجود دارد. بنابراین تنها کافی است که نیاز به خوردن یک شیرنی جذاب داشته باشید تابه نزدیک‌ترین شیرینی‌پزی خود بروید و از انواع کیک و دسرهای خوشمزه لذت ببرید. همین علاقه و استقبال از شیرینی سبب شده تا شرکت های بسیاری در حوزه تولید انواع کیک، کلوچه، بیسکویت، کیک در انواع و اقسام و طعم های مختلف و به شکل کلی انواع شیرینی فعالیت داشته باشند.

 

حتی فرقی نمی کند که یک شیرینی به کدام کشور تعلق دارد. به این معنا که تنها کافی است تا چرخی در یکی از فروشگاه های مواد غذایی بزنید تا از سراسر دنیا، انواع شیرنی های خوشمزه را به شکل آماده خریداری نمایید. این صنعت طیف گسترده ای از شیرینی ها را تولید می کند، از جمله کروسان، ماکارون، اکلر، تارت، میل فیلی، کانولی، تیرامیسو، پاناکوتا، کیک، براونی، کلوچه، اسکون، کیک اسفنجی ویکتوریا، پودینگ تافی چسبنده، پای، باقلوا، حلوا، شیرینی ترکی، کیک با طعم ماچا، توپ موچی و نان لوبیا قرمز.

 

صنعت شیرینی پزی در سال های اخیر با افزایش تقاضا برای محصولات باکیفیت و صنایع دستی رشد چشمگیری داشته است. این رشد منجر به ظهور شیرینی‌پزی‌های جدیدی شده است که هر کدام سبک و طعم خاص خود را دارند. این صنعت طیف گسترده ای از شیرینی ها را تولید می کند، از جمله کروسان، ماکارون، اکلر، تارت، میل فیلی، کانولی، تیرامیسو، پاناکوتا، کیک، براونی، کلوچه، اسکون، کیک اسفنجی ویکتوریا، پودینگ تافی چسبنده، پای، باقلوا، حلوا. ، شیرینی ترکی، کیک با طعم ماچا، توپ موچی و نان لوبیا قرمز.

مشاوره فرمولاسیون تولید شیرینی

بهره مندی از مشاوران و کارشناسان خبره در صنعت شیرنی سازی بسیار اهمیت دارد، زیرا علیرغم طریفیت های بالایی که در کشور و برای صادرات این محصول وجود دارد، رقابت شدیدی در این فضا نیز حاکم است و برنده اصلی این رقابت تجاری، تولیدی هایی هستند که از نیروس انسانی برتر وکارآزموده ای استفاده می نمایند. مرکز فرمولاسیون مواد غذایی ایران با سابقه طولانی در امر مشاوره و ارائه انواع خدمات فرموله سازی در تولید انواع فرآورده های آردیس توانسته همکارذی های مشترکی را با برترین برند های ایران داشته باشد و مجموعه بی نظیر و بی همتا از تجریبات بکر و پروژه های صنعتی را به سرانجام برساند و بر اوراق زرین کارنامه کاری خود بیفزاید. برای بهره مندی از مشاوره تولید انواع شیرینی، می توان با ارسال اطلاعاتی چون نام و نام خانوادگی، شماره تماس و حوزه کاری به یکی از پیام رسان ها و یا به شکل پیامکی، همچنین ثبت درخواست در وبسایت و یا تماس تلفنی درخواست خود را مطرح نموده تا کارشناسان مجموعه هم در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل نماید و پل ارتباطی به کارشناس مربوطه را برقرار نمایند.

نتیجه گیری:

صنعت شیرینی سازی یک بخش متنوع و پویا است که طیف گسترده ای از شیرینی های خوشمزه و خوراکی های شیرین را تولید می کند. با افزایش تقاضا برای محصولات صنایع دستی با کیفیت بالا، این صنعت قرار است به مسیر رشد خود ادامه دهد. اما نیاز است تا با بهره‌مندی از مشاوران متخصص در این حوزه همواره بهترین مسیر را برای تولید محصول برتر و کسب عواید اقتصادی بیشتر انتخاب نمود.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.