فرمولاسیون پودر آماده

با توجه به تغییراتی که در سبک زندگی و استفاده از انواع مواد غذایی در راستای افزایش سرعت و سریعتر آماده کردن انواع غذا به همراه داشته، فرمولاسیون پودر آماده در بین فرمولاسیون های فراورده های آردی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این فرمول ها با پایه آرد گندم و یا غلات طراحی و مهندسی می شود و با کم و زیاد کردن انواع ادویه های مختلف، فرمول های با کیفیت و محبوب مصرف کننده را به دست می آورد. از میان انواع پودر های آماده می‌توان به خمیر بنیه حلوا، خمیر پیتزا پیراشکی، کیک نون خامه ای و… اشاره کرد.

طراحی فرمولاسیون های آماده دارای ویژگی های مختلفی است که نیاز دارد تا کارشناس فرمول ساز، انواع پودرها در قالب ادویه، بهبود دهنده طعم دهنده چاشنی تسلط داشته باشد و بتواند با بهره‌مندی از هوش طعمی خود، مزه های متنوعی را تولید و عرضه نمایند. عموما این محصولات به عنوان مکمل در طبخ کمک می کنند. خمیر بنیه برای آماده سازی انواع مواد پروتئینی مانند مرغ و… جهت پخت غذاهایی چون میگوی پفکی، جوجه چینی و… از آن استفاده می شود. از سوی دیگر نیز بخشی از این مواد غذایی پودر کیک ها و شیرینی ها هستند که البته خمیرها را نیز شامل می‌شود این محصولات به شکل آماده در بسته بندی ارائه می شود به گونه ای که مصرف کننده تنها با اضافه کردن مقداری تخم مرغ کره یا روغن پودر کیک ها را آماده و درون فر قرار می دهد و پس از مدتی معین کیک آماده خود را تست می نماید. ورود این مدل محصولات به سبد خرید خانوار سبب شده تا بسیاری از خانواده ها استفاده از این نوع کیکهای آماده را به جای کیک های پخت صنعتی ترجیح دهند.

فرمول خمیر بنیه

یکی از معروف ترین خمیرها برای سرخ کردن انواع مواد پروتئینی به شمار می رود که غذاها و پیش غذاهای محبوبی چون مرغ چینی سوخاری، میگو پفکی، پیاز حلقه، سیب زمینی کرسپی و … را با استفاده از این فرمول طبخ می نمایند. طرح افرادی که دوست دارند تا تجربه‌ای غذایی مانند فست فود ها بیرون داشته باشند، استفاده از این محصول گزینه مناسبی است اما به شکل کلی آماده سازی این محصول زمان زیادی نمی‌خواهد و تنها کافی تا با شناخت ادویه و میزان مصرف آرد و تخم مرغ، این خمیر خوش‌طعم را آماده نمایند.

 

فرمولاسیون خمیر بنیه

پس از آماده سازی آنها کافی تا مواد پروتئینی را در آن قرار داده و سپس در روغن داغ سرخ نمایند. ایجاد یک لایه نانی شکل بر روی آنها ضمن ایجاد بافتی دلپذیر طعمی جذاب به این مواد می دهند. استفاده از نوع ادویه بسیار در فرموله کردن این ترکیب اهمیت دارد زیرا بخش زیادی از طعم مرغ میزان زیادی به لایه حاصل از بنیه است و باید طعم خوبی داشته باشد. از ویژگی های این خمیر امکان استفاده از آن با انواع سبزیجات است که طعمی دلپذیر را برای افرادی که به دنبال طعمی جدید هستند جذاب تر می کند. از این خمیر در بیشتر فست فودی ها استفاده می شود و بیانگر متداول بودن این مدل خمیر است.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.