فرمولاسیون تولید کیک مغزدار

کیک مغزدار یک شیرینی خوشمزه است که مورد علاقه افراد در هر سن و سالیست. این خوراکی شیرین از لایه‌هایی از کیک اسفنجی نرم تشکیل شده است که با فیلینگ غنی و خامه‌ای در طعم های مختلف پر شده است. کیک های مغزدار را می توان با مواد مختلفی مانند خامه فرم گرفته، کاستارد، شکلات، پوره میوه یا کره ای درست کرد. فرآیند تولید کیک خامه ای شامل مهارت و دقت بالایی است. کیک اسفنجی کاملاً پخته شده و سپس به صورت لایه بریده می شود. سپس لایه‌ها را با فیلینگ مورد نظر پر می‌کنند و کیک را جمع می‌کنند و با فراستینگ، میوه‌های تازه یا مواد دیگر تزئین می‌کنند. الته در روش های صنعتی از انواع اسانس و مواد جایگزین استفاده می نمایند اما به شکل گارگاهی و تولید آن در قنادی این مدل کیک دارای مزیت های دیگری نسبت به مدل صنعتی خود است.

 

فهرست مطالب:

 1. کیک مغزدار چیست؟
 2. انواع کیک مغزدار
 3. کیک مغزدار چگونه تولید می شود؟
 4. مشاوره تولید کیک مغزدار

مشاوره تولید انواع کیک مغزدار

فرمول تولید کیک مغزدار

کیک مغزدار چیست؟

کیک مغزدار در اشکال و اندازه‌های مختلف، از کیک‌های گرد کلاسیک گرفته تا کیک‌های لایه‌بندی ظریف وجود دارد و می توان آن را برای مناسبت های مختلف مانند تولد، عروسی یا جشن های دیگر سفارشی کرد. پر کردن و فراستینگ را می توان برای برآوردن نیازهای خاص شخصی سازی کرد و آن را به یک گزینه دسر همه کاره تبدیل کرد. در نمونه های صنعتی نیز با استفاده از مواد مختلف طعم سازی و القای حس طعم های میوه ای و شکلاتی ایجاد ارتباط حسی با ذائقه مصرف کننده انجام می پذیرد و حتی در برخی موارد خود تولید کننده از مصرف کننده می خواد که این مدل کیک را با یک نوشیدنی خاص مصرف کند تا مزه بهتری از محصول خود را به کام مصرف کننده ارائه دهد.

 

در این مدل کیک ها، یکی از محبوب ترین انواع کیک خامه ای، کیک خامه ای کلاسیک بوستون است. این کیک از دو لایه کیک اسفنجی تشکیل شده که با کاسترد وانیلی پر شده و روی آن یک لایه گاناش شکلاتی ریخته شده است. ترکیب کاسترد غنی و شکلات این کیک را در بین دوستداران دسر محبوب کرده است. یکی دیگر از کیک های پر شده با خامه، کیک توت فرنگی است. این کیک از لایه های کیک اسفنجی پر شده با خامه فرم گرفته و توت فرنگی تازه تشکیل شده است. بافت سبک و مطبوع کیک اسفنجی کاملاً با طعم شیرین و تند توت فرنگی هماهنگ است.

انواع کیک مغزدار

کیک های پر شده با خامه یک گزینه دسر محبوب است که مورد علاقه مردم در سراسر جهان است. این کیک ها از لایه هایی از کیک اسفنجی نرم تشکیل شده اند که با فیلینگ های مختلف خامه ای پر شده اند که از مهم ترین انواع آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 1. کیک خامه ای بوستون: این کیک کلاسیک مغزدار است که از دو لایه کیک اسفنجی تشکیل و با کاسترد وانیلی پر و روی آن یک لایه گاناش شکلاتی قرار داده شده است. ترکیب کاسترد غنی و شکلات این کیک را در بین دوستداران دسر محبوب کرده است.
 2. کیک توت فرنگی: این کیک از لایه هایی از کیک اسفنجی تشکیل شده است که با خامه فرم گرفته و توت فرنگی تازه پر شده است. بافت سبک و مطبوع کیک اسفنجی کاملاً با طعم شیرین و تند توت فرنگی هماهنگ است. در نمونه صنعتی از اسانس استفاده می شود
 3. کیک جنگل سیاه: این کیک آلمانی از لایه های کیک اسفنجی شکلاتی تشکیل شده است که با خامه فرم گرفته و گیلاس پر شده است. سپس روی آن را با خامه فرم گرفته، گیلاس و تراشه های شکلات بیشتر پوشانده می شود.
 4. کیک تیرامیسو: این کیک ایتالیایی از لایه هایی از کیک اسفنجی آغشته به قهوه و رام تشکیل شده است که با پنیر ماسکارپونه و خامه زده شده پر شده و با پودر کاکائو پودر شده است.
 5. کیک کرم لیمو: این کیک از لایه های کیک اسفنجی لیمویی تشکیل شده است که با کشک لیمو و خامه فرم گرفته پر شده است. سپس روی آن را با خامه فرم گرفته و پوست لیموترش اضافه می شود.
 6. کیک قرمز مخملی: این کیک از لایه های کیک اسفنجی مخملی قرمز تشکیل شده است که با فراستینگ پنیر خامه ای پر شده است. سپس روی آن را با پنیر خامه ای بیشتر پوشانده و با خرده های مخمل قرمز تزئین می کنند.
 7. کیک هویج: این کیک از لایه هایی از کیک اسفنجی هویج تشکیل شده است که با فراستینگ پنیر خامه ای پر شده است. سپس روی آن را با پنیر خامه ای بیشتر پوشانده و با گردوی خرد شده تزئین می گردد.

کیک مغزدار چگونه تولید می شود؟

برای پاسخ به این سوال که ((کیک مغزدار چگونه تولید میشود؟)) نیاز است تا این فرآیند کاملا توضیح داده شود. تهیه کیک های مغز¬دار در مقیاس صنعتی شامل چندین مرحله است:

 

 1. مخلوط کردن خمیر کیک: موادب که با استفاده از آزمایش های و فرموله شدن توسط متخصص آماده شده در اختیار تیم تولید قرار می گیرد. مواد تشکیل دهنده کیک اسفنجی با استفاده از همزن های صنعتی در دسته های بزرگ با هم مخلوط می شوند.
 2. پخت کیک: مایه کیک را در سینی های بزرگ پخت ریخته و در فرهای صنعتی می پزند.
 3. برش کیک: بعد از اینکه کیک کاملا پخت و خنک شد، با استفاده از دستگاه های برش صنعتی به شکل های یکنواخت برش داده می شود.
 4. آماده سازی فیلینگ: فیلینگ با مخلوط کردن خامه فرم گرفته (مواد مغزی کیک)، پنیر خامه ای یا پودینگ با طعم دهنده ها و شیرین کننده ها در مخازن مخلوط بزرگ درست می شود.
 5. پر کردن کیک ها: لایه های کیک با استفاده از یک سیستم خودکار که یک لایه فیلینگ را بین هر لایه پخش می کند و آماده سازی می شوند.
 6. تزیین کیک ها: کیک های تمام شده با استفاده از دستگاه های تزئینی خودکار با فراستینگ، پاشیدن یا سایر مواد رویه تزئین می شوند.
 7. بسته بندی کیک ها: کیک ها در پلاستیک پیچیده می شوند یا در جعبه هایی برای ارسال به فروشگاه ها یا توزیع کنندگان قرار می گیرند.

مشاوره تولید کیک مغزدار

فرموله نمودن انواع کیک و ارائه مشاوره های تخصصی در حوزه تولید انواع کیک و کرم های تجاری کیک های مغزدار یکی از مهم ترین خدمات این مجموعه است. همچنین این بستر فراهم شده است تا با بهره مندی از انواع روش ها، انواع کرم های تجاری بین المللی نیز مهندسب معکوس شوند و شرکت های بتوانند به فرمولاسیون آن ها دست پیدا نمایند. یکی از مهم ترین خدماتی که از سوی مجموعه فرمولاسیون مواد غذایی ایران ارائه شده، مشاوره تولید کیک مغزدار است. این مجموعه با داشتن سابقه ای طولانی از همکاری های متعدد در حوزه تولید انواع فرآورده های آردی، توانسته مجموعه وسیعی از تجربیات و محصولات موفق را ارائه نماید و رضایت مندی همکاران خود را در صنایع غذایی به همراه داشته باشد. برای بهره مندی از مشاوره فرموله سازی مواد قنادی، تنها کافی است تا با ثبت درخواست خود ار طریق وبسایت و یا ارسال پیام از طریق شماره تماس یا پیامرسان ها موارد مورد نیاز خود را مطرح نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

نتیجه گیری:

به طور کلی، فرآیند ساخت کیک های خامه‌ای در مقیاس صنعتی شامل ترکیبی از ماشین آلات خودکار و کارگران ماهر برای تولید مقادیر زیادی کیک خوشمزه به طور کارآمد و مداوم است. کیک های مغزداردر اشکال، اندازه ها و طعم های مختلف وجود دارند که آنها را به یک گزینه دسر همه کاره برای هر مناسبتی تبدیل می کند. از کیک خامه‌ای بوستون تا کیک توت‌فرنگی با طراوت، کیک خامه‌ای برای ذائقه همه وجود دارد. قطعا برای تولید موفق این محصول توجه به مشاوران و فرمولاتور های مجرب و متعهد از اهمیت بالایی برخوردار است.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.