فرمولاسیون مرینیت انواع غذا

طعم دار کردن یا مزه سازی انواع غذا را مرینیت کردن می نامند که به نوعی می توان هنر آشپزی هر فرد را در این بخش جستجو کرد. یکی از فعالیت هایی که در مرکز فرمولاسیون مواد غذایی ایران به شکل بسیار تخصصی مورد بررسی قرار گرفته، فرموله سازی مرینیت انواع غذاست. در این بخش با انجام تحقیقات گسترده بر روی انواع طعم ها و طراحی فرمولهای مختلف، این امکان را فراهم کرده است تا هر متقاضی طعم سازی و مرینیت کردن در صنایع غذایی بتوانند خاص ترین و خوش طعم ترین طعم ها را در مجموعه خود داشته باشد. طراحی این مرینیت‌ها بر پایه بهترین مواد اولیه انجام شده است که راحتی و سرعت را در طعم دار نمودن انواع غذای ایرانی و بین المللی را به همراه دارد.

فهرست مطالب:

  1. فرمول مرینیت انواع غذا
  2. فرمول مزه دار کردن جوجه کباب
  3. فرمول مرینیت استیک و گوشت
  4. فرمول مرینیت جوجه سبزیجات
  5. مشاوره فرمولاسیون مرینیت انواع غذا

مشاوره مرینیت انواع غذا

فرمول مرینیت انواع غذا

در این محتوا درباره انواع مواد پروتئینی با محوریت انواع گوشت و مرغ پرداخته شده است که در آن درباره انواع طعم دار کننده های غذایی ( مرینیت های استاندارد و خاص ) بحث خواهد شد. مرینیت انواع استیک، جوجه، کباب، سوخاری و … از مهم ترین این موارد هستند که طرفداران زیادی را در بین مردم دارد. استفاده از فرمول چاشنی و طعم دهنده ها و ادویه، در این نوع غذاها دارای ظرافت و دانشی است که دسترسی به میزان و روش های به کار گرفته شده برای تولید آنها به راحتی قابل دسترسی نیست. همچنین مواد اولیه مصرف در تولید این مرینیت ها بسیار اهمیت دارد و در صورت استفاده از مواد بی کیفیت، نتیجه نهایی مناسبی را در برنخواهد داشت.

فرمول مرینیت انواع غذا

فرمولاسیون مزه دار کردن جوجه کباب

یکی از محبوب ترین انواع کباب ها در بین ایرانیان، انواع جوجه کباب ها هستند. این مدل کباب ها به روش های مختلفی آماده سازی می شوند. از میان طعم های موجود می توان به جوجه کباب زعفرانی، جوجه ترش، تندوری، ماسالا، سیر و کره، سبزیجات، مکزیکی، تند، لبنانی و… اشاره کرد. برای آماده سازی این نوع کبابها راهکارهای مختلفی وجود دارد که می توان با استفاده از انواع تجهیزات، فرآیند تولید عمده آنها را مدیریت کرد اما اهمیت این مواد به عنوان فرموله سازی مزه دار کردن جوجه کباب است که سبب می شود تا ضمن نرم نمودن بافت کباب، پخت مناسب، کم کردن زمان طبخ، بالاترین میزان مزه داشتن، حفظ کیفیت را به همراه دارد.

 

از همین رو بهره مندی و استفاده از کارشناسان خبره در طعم سازی مرینیت های جوجه کبابی می تواند تضمین کننده کیفیت و استقبال از طعم کباب را به همراه داشته باشد. همچنین توجه به این موضوع نیز اهمیت دارد که رستوران‌ها، بیمارستان‌ها، هتل‌ها و کترینگ های صنعتی نیز می توانند از این فرمول های اختصاصی استفاده نمایند به گونه ای که تنها کافی است تا قطعه کردن مرغ و اضافه کردن این مواد مزه دار کننده به جوجه ها، در سریع ترین زمان ممکن و بدون نیاز به حضور سرآشپز، فرآیند آماده سازی جوجه کباب ها برای پخت آماده نمایند و هیچ نگرانی بابت تغییر طعم و ایجاد اختلال در نگه داری آنها وجود ندارد. همچنین این فرمول‌ها با بهره مندی از بهترین مواد شامل ( ادویه، افزودنی ها، انواع چاشنی و…) فرموله می شوند و هیچ دغدغه ای بابت استانداردهای غذایی برای صاحبان مجموعه وجود ندارد.

فرمولاسیون مزه دار کردن جوجه کباب

فرمولاسیون مرینیت جوجه کباب

جوجه کباب یکی از محبوب ترین غذاهای ایرانی به شمار می رود که چند دهه ای است به یکی از غذاهای اصلی بسیاری از ایرانیان تبدیل شده است. غذای پیک نیک، غذای جاده شمال، غذای سیزده بدر، شاید بهترین صفتهایی باشد که می توان به این غذای دوست داشتنی داد. این استقبال بالای مردم از این کباب ایرانی سبب شده است تا فرمول مرینیت جوجه کباب بسیار مهم شود و شرکت های مختلفی در غالب ارائه سس های طعم دار کننده مرغ، جوجه کباب های آماده سوپر پروتئین ها، نمونه های شرکتی و یا منجمد و … رقابتی جدی با یکدیگر داشته باشند. از انواع طعم های جوجه می توان به سیر و کره، ماسالا، زعفرانی، سبزیجات، ترش، فسنجانی، مکزیکی و… اشاره کرد. جالب است بدانید که نوع طعم دار نمودن کتف و بال و ران و سینه در روش صنعتی با هم متفاوت است. کارشناس فرمول ساز با استفاده از فرمولاسیون چاشنی و ادویه و مواد افزودنی و به کارگیری تجهیزات تزریقی در طعم دار نمودن انواع مواد پروتئینی، تلاش می کند تا با اندازه گیری دقیق، فرمولهای هر نوع طعم را طراحی و ارائه نماید.

فرمولاسیون مرینیت استیک و گوشت

بسیاری از افراد تمایل دارند که غذاهای مختلف را در فضاهای مختلف و به شکل کبابی میل نمایند. خصوصا اگر پایه اصلی این غداهای مواد پروتئینی مانند گوشت گاو یا گوسفند باشد. استیک یکی از محبوب ترین غذاهای دنیا به شمار می رود که با قسمت های مختلف گاو، آماده‌سازی و طبخ می شود. از همین رو برای مزه دار کردن قسمت های مختلف این نوع گوشت نیاز به استفاده از مواد و یا سس های مخصوص استیک است. این مواد با استفاده از میزان مشخصی از انواع ادویه و یا سس های ترکیبی تهیه می شود. آشنایی و تسلط به این نوع مواد کمک می کند تا امکان آماده سازی هر نوع فرمول مرینیت استیک و گوشت آسان باشد و بتوان در مدت زمانی مشخصی این مواد طعم‌دار کننده را آماده و به گوشت اضافه نمود.

فرمولاسیون مرینیت استیک و گوشت

شرکتهایی که در حوزه تولید سس فعالیت دارند نیز تلاش کرده‌اند تا روند مرینیت کردن استیک ها و مواد گوشتی را تسهیل بخشند و با فرموله نمودن انواع سس مانند ورچستر، تریاکی و… طعم‌دار نمودن انواع استیک را آسان نمایند. یکی دیگر از موارد مهمی که باید در مزه دار کردن استیک توجه شود، استفاده از انواع فلفل است. زیرا فلفل یکی از مهم ترین عوامل نرمی گوشت است. برای تولید انواع استیک به روش صنعتی نیاز است تا از فرمولاتورهایی که در این حوزه فعالیت داشته اند، کمک گرفته شود زیرا فرآیند تولید این محصول دارای استانداردهای مهمی است که باید حتما در فرآیند مرینیت کردن صنعتی به آن توجه شود.

فرمولاسیون مرینیت جوجه سبزیجات

مخلوط مرغ و سبزیجات یکی از بهترین طعم سازی‌ها در آماده سازی جوجه کباب است. در این نوع طعم دار کردن با استفاده از انواع سبزی تازه و یا به صورت خشک به همراه ادویه های مختلف طعم‌های مختلفی آماده سازی می شوند. البته توجه به این موضوع نیز اهمیت دارد که در روش های صنعتی استفاده از انواع سبزیجات به دلیل نوع طعم دهی و زمان نسبتا بالا،استفاده نمی شود زیرا ممکن است که در طعم دار کردن مرغ تاثیر منفی بگذارد. همچنین از نمونه خشک برخی از سبزیجات در فرمول مرینیت جوجه سبزیجات استفاده می شود زیرا برای طعم دهی به مرغ لازم است تا میزان بیشتری از یک مدل سبزی در مرینیت وجود داشته باشد. استفاده از انواع سیر، ریحان، نعناع، جعفری و … مهمترین گزینه های انواع سبزی برای جوجه سبزیجات هستند.

فرمولاسیون مرینیت جوجه سبزیجات

مشاوره فرمولاسیون مرینیت انواع غذا

با توجه به نیاز مصرف کنندگان به افزایش سرعت آماده سازی غذا و همچنین تغییراتی که در سبک زندگی بسیاری از خانواده ها اتفاق افتاده است، تمایل استفاده از محصولاتی که سبب تسهیل و بالاتر رفتن سرعت آماده سازی غذا می شود، بالاتر رفته است و این امر نیز کمک کرده است تا افراد زمان کمتری را برای یادگیری و آموزش آشپزی بگذرانند و با خرید یکی از این محصولات در قالب غذای نیمه آماده، سس های طعم دار کننده، عصاره های متنوع، ادویه های ترکیبی و … غذاهای خود را آماده و در کمترین زمان خوراکی دلپذیر را برای اعضای خانواده فراهم نمایند.

 

مشاوره فرمول مرینیت انواع غذا یکی از مهم ترین خدماتی به شمار می رود که از مرکز فرموله سازی مواد غذایی ایران ارائه شده است که در آن با توجه به تمامی ابعاد، آماده و در ادامه پخت غذا، اقدام به ارائه مشاوره و فرمول‌هایی می دهد که ضمن ایجاد طعمی دلپذیر، سلامت و تازگی آن نیز حفظ شود و مصرف کننده در زمان خوردن آن لذتی بی حد و اندازه داشته باشد. توجه به نوع مواد پروتئینی، تسلط به انواع ادویه، سبزی، تاثیرات جانبی طعم و طراحی مزه از مهمترین ویژگی کارشناسان این مجموعه است که سبب ایجاد رابطه های همکاری مشترک بین این مرکز با برند های مطرح کشور گردیده و نتایج درخشانی را داشته است. برای بهره مندی از این خدمت، می توان با یکی از روش های پیامکی، تلفنی و یا ثبت درخواست تماس در وبسایت اقدام نمایید تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

نتیجه گیری:

هر نوع مواد پروتئینی دارای ویژگی های به خصوص خود است که با ترکیب با انواع مواد دچار تغییرات مختلفی می شود. از همین رو توصیه می شود که برای طعم دار کردن انواع گوشت یا مرغ و تولید آنها به روش صنعتی، نیاز به استفاده از مشاوره‌های کارشناس فرمولساز است تا بتوان فرمول‌هایی مناسب و سالم برای انواع غذا ارائه نمود. تنوع بالا در وجود انواع ادویه و سبزی و امکان استفاده از انواع سس های آماده و… مهمترین راهکارهایی هستند که می توان برای طعم دار نمودن انواع پروتئین از آنها استفاده کرد و طعم سازی های مناسبی را انجام داد. برای تولید صنعتی نیز مشاوره گرفتن از افراد متخصص در این حوزه می تواند بسیار کارگشا و مفید باشد زیرا از اتلاف هزینه و وقت جلوگیری می نماید و سبب می شود تا از انجام اشتباهات فنی جلوگیری شود.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.