فرمولاسیون لازانیا

یکی از انواع ماکارونی و یا هم خانواده های پاستا، لازانیا می باشد. این غذای ماکارونی شکل با اصل ایتالیایی با نودل های پهن و اغلب ژولیده و گوجه فرنگی یا سس سفید درست می شود. این محصول جزو فرآورده‌های آردی و برای فرموله کردن، در دسته فرمولاسیون فرآورده های آردی قرار می گیرد که با داشتن پایه غلات خصوصا آرد گندم تولید می شود.

 

اعتقاد بر این است که این نام لازانیا از یک کلمه لاتین “لازانوم” به معنی دیگ پخت و پز گرفته شده است، اگرچه برخی ریشه‌شناسی آن را به نان تخت یونانی به نام laganon می دانند.  تنوع طبخ این غذا در سرتاسر ایتالیا زیاد است: به عنوان مثال، لازانیا که در ناپل سرو می‌شود، معمولاً حاوی کوفته‌های کوچک، پنیر ریکوتا و موزارلا و تخم‌مرغ‌های پخته شده برش‌شده است، در حالی که لازانیایی که در جنوا سرو می‌شود از پستو به عنوان سس استفاده می‌کند. برخی از دستور العمل ها از سوسیس و همچنین انواع دیگر گوشت چرخ کرده استفاده می کنند. برخی دیگر قارچ ها را در راگو قرار می دهند.

فهرست مطالب:

  1. فرمولاسیون تولید لازانیا
  2. لازانیا برای کدام کشور است؟
  3. خواص لازانیا

مشاوره تولید لازانیا

 

لازانیا برای کدام کشور است؟

فرمولاسیون تولید لازانیا

آمریکایی ها تمایل دارند از الگوی ناپلی لازانیا پیروی کنند، اما با تغییرات زیاد. به عنوان مثال اسفناج و گاهی اوقات سبزیجات دیگری مانند فلفل و کدو را جایگزین گوشت می کنند. تهیه لازانیا نسبت به بسیاری از ماکارونی های دیگر فرآیندی سخت تری دارد. رشته های لازانیا آل دنته (نرم اما نه سفت) پخته می شوند و سپس آبکش و خنک می شوند. در یک ظرف نسوز، یک لایه سس گوجه فرنگی با قاشق داخل آن ریخته و سپس با یک لایه رشته فرنگی روی هم پوشانده می شود. به این لایه‌هایی از سس گوشت، پنیر، بشامل یا مواد دیگر اضافه می‌شود که با لایه دیگری از رشته فرنگی پوشانده و تکرار می‌شود. سرآشپزهای ایتالیایی معتقدند که یک لازانیا باید حداقل سه لایه نودل داشته باشد، هرچند که چهار لایه رایج تر است. سپس لازانیا حاصل شده در دمای 350 درجه فارنهایت (180 درجه سانتیگراد) حدود نیم ساعت پخته می شود. به منظور مرطوب نگه داشتن لازانیا در حین پخت، اکثر سرآشپزها پوششی از فویل آلومینیومی روی ظرف قرار می دهند.

لازانیا برای کدام کشور است؟

لازانیا در ایتالیا (منطقه امیلیا رومانیا) تولید شد. در جنوب ایتالیا خمیر را به طور معمول با بلغور و آب تهیه می کردند و در مناطق شمالی خمیر را با آرد و تخم مرغ درست می کردند. مواد متداول لازانیا شامل گوشت، سبزیجات، پنیر و پاستا است و این غذا حاوی سس گوجه فرنگی است. لازانیا (شکل جمع لازانیا) ماکارونی پهن و مسطح است. این یک غذای آشپزی است که با لایه‌های روی هم ماکارونی اصلاح شده با سس‌ها و موادی مانند سبزیجات، گوشت و پنیر تهیه می‌شود و روی آن پنیر رنده‌شده ذوب شده می‌ریزد.

 

معمولا ماکارونی پخته شده را با مواد دیگر مخلوط کرده و در فر می پزند. لازانیا یک غذای برجسته ماکارونی است که در فر پخته می شود و از تخم مرغ های تازه تشکیل شده است. لازانیا یک غذای سنتی بولونیا در شمال ایتالیا است که به دلیل افزودن گزنه یا اسفناج به خمیر تخم مرغ، ورقه های آن سبز می شود. در بولونیا، ورقه های خانگی را با مقدار متوسطی از راگوی واقعی بولونی و سس بشامل در یک ظرف فر می چینند. امروزه انواع لازانیا وجود دارد که یکی از جدیدترین آن لازانیا رولی است.

خواص لازانیا

  1. منبع کربوهیدرات: لازانیا دارای کربوهیدرات هایی مانند نشاسته و شکر است. کربوهیدرات ها منبع انرژی برای سلول ها هستند که سوخت بدن را در انجام وظایف روزانه تامین می کنند. در لازانیا، کربوهیدرات ها از رشته فرنگی به دست می آیند. یک وعده،2 اونس رشته فرنگی لازانیا سفید 40 گرم کربوهیدرات فراهم می کند.
  2. دارای چربی و پروتئین: لازانیا گوشت منبع خوبی از پروتئین و چربی رژیم غذایی است. بدن پروتئین را به اسیدهای آمینه تجزیه می کند و از اسیدهای آمینه برای حفظ بافت سالم در سراسر بدن استفاده می کند. محتوای پروتئین لازانیا به گوشت و پنیر استفاده شده در دستور غذا بستگی دارد. یک اونس از هر گوشت و پنیر موزارلا به ترتیب 7.3 گرم و 6.8 گرم پروتئین به لازانیا می دهد. پنیر موزارلا و گوشت چرخ کرده منبع غنی از چربی های اشباع شده هستند.
  3. منبع ویتامین ها و مواد معدنی: پنیر، گوشت، پاستا و سس گوجه فرنگی موجود در لازانیا حاوی ویتامین B است که گروهی از مواد مغذی است که متابولیسم بدن را پشتیبانی می کند. آهن موجود در گوشت گاو موجود در این غذا برای بهبود گردش خون مفید است. سبزیجات را به لازانیا اضافه کنید تا مصرف مواد مغذی مانند فلفل قرمز و کدو سبز را افزایش دهید.

نتیجه گیری:

لازانیا یکی از قدیمی ترین غذاهای ماکارونی در غذاهای ایتالیایی به حساب می آید که در ادبیات قرون وسطی بلافاصله پس از بازگشت مارکوپولو از سفرهای خود در آسیا به اثبات رسیده است. خود پولو از خوردن غذایی در چین که به آن لازانیا می‌گفت، نقل می‌کند و خاطرنشان می‌کند که آردی که برای رشته فرنگی استفاده می‌شود از میوه‌ی نان بود. جالب است بدانیدکه 29 جولای به عنوان روز ملی لازانیا جشن گرفته می شود.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.