فرمولاسیون مرغ سوخاری کی اف سی

یکی از محبوب ترین برندهای غذایی دنیا مرغ سوخاری کنتاکی، یا به اختصار KFC است. این برند جذاب با استفاده از روش های خاص و البته خاصی توانست مرغ های طعم دار و سرخ شده‌ای را آماده نماید که برای بسیاری از افراد در جهان هیجان انگیز بود. این فست فود دوست داشتنی خیلی زود مورد توجه آمریکایی ها قرار گرفت و تبدیل به یکی غذای جهانی شد. اما دست یافتن به فرمولاسیون مرغ سوخاری کی اف سی تبدیل به یکی از رموز صنایع غذایی شد و بسیاری از افراد تلاش کردند تا به این فرمول دسترسی پیدا کنند و مرغ های سوخاری با همین طعم و کیفیت سوخاری نمایند اما رسیدن به این راز به همین آسانی نیست.

  1. فهرست مطالب:
  2. فرمول مرغ سوخاری KFC
  3. تاریخچه مرغ سوخاری KFC
  4. مرغ سوخاری آمریکایی
  5. مشاوره فرمول سازی مرغ سوخاری کی اف سی

 

فرمول مرغ سوخاری کی اف سی

فرمول مرغ سوخاری KFC

یکی از خدماتی که از سوی مرکز فرمولاسیون مواد غذایی ایران ارائه شده، مهندسی فرموله سازی مرغ سوخاری KFC است. برای دسترسی به این غذا، نیاز است تا از روش ها و تکنیک های مختلفی در آماده سازی و استفاده از ادویه رعایت شود تا نتیجه دقیقا به همین طعم نزدیک باشد. این مجموعه با انجام تحقیقات میدانی در نوع و شکل پیش تولید، آماده‌سازی و پخت مرغ در این رستوارن زنجیره‌ای و بین المللی توانسته به روش های استفاده شده در مزه دار کردن و پخت مرغ سوخاری دست پیدا کند و این یافته را در اختیار هموطنان خود قرار دهد. در ادامه درباره بخش های مختلف و فرآیند فرمول سازی مرغ سوخاری KFC صحبت خواهد شد.

فرمولاسیون سوخاری KFC

تاریخچه مرغ سوخاری KFC

مرغ سوخاری کنتاکی، یا به اختصار KFC، از یک اتاقک پشتی در یک پمپ بنزین در میانه یک شهر کوچک رشد کرده و تبدیل به رستوران زنجیره ای فست فود مرغ سوخاری در جهان شده است. به گونه ای که میلیون ها آدم از خوردن این غذای جذاب لذت می برند. اما این سوال برای بسیاری مطرح می شود که KFC چگونه راه اندازی شد؟ مرغ سوخاری کنتاکی که امروزه با نام KFC شناخته می شود، در سال 1955 توسط سرهنگ هارلند سندرز در کوربین، کنتاکی ثبت شد. تا سال 1929، هارلند پمپ بنزین خود را در کوربین، کنتاکی افتتاح کرد. او برای خانواده اش و مشتری های گاه به گاه در اتاق پشتی آشپزی می کرد. سندرز با استفاده از دستور العمل هایی که مادرش به او آموزش داده بود، لذت می برد.

 

مرغ سرخ شده در تابه درست می کرد. سندرز همچنین موفق شد روشی را برای سرعت بخشیدن به فرآیند پخت مرغ خود – پخت تحت فشار – کامل کند. این امر زمان مورد نیاز برای پخت مرغ را کاهش داد و از نظر او کیفیت غذا را حفظ کرد. در اوایل دهه 1940، سندرز موفق شد “دستور العمل اصلی” خود را از 11 گیاه و ادویه کامل کند که این فرمول را هرگز در معرض دید عموم قرار نداد، اما همانطور که او اعتراف کرده این فرمول از موادی تولید شده است که در قفسه های ادویه همه خانه پیدا می شود! او پس از چند سال تلاش بی وقفه و تلاش های پیگیر برای جلب نظر رستوارن های مختلف توانست این نوع مرغ ها را پخت و پز نماید.

مرغ سوخاری آمریکایی

برای آماده سازی و دست یافتن به فرمول مرغ سوخاری آمریکایی باید به سه بخش اصلی توجه داشت: 1 تجهیزات 2 مرینیت 3 بِرِدینگ (روکش سوخاری). این مرغ سوخاری خاص با بهره مندی از مجموعه ای از تجهیزات طبخ می شود که از آن به عنوان سرخ شدن تحت فشار یاد می شود. آماده سازی قبل از پخت این مرغ بخش دیگری از فرآیند است. استفاده از افزودنی ها و ادویه های خاص در مزه دار نمودن و ورود آن ها به بافت مرغ جهت مزه دار شدن، دارای تکنیک ها و روشهای خاصی است که در ابتدا رسیدن به فرمول این مزه و سپس مزه دار نمودن قطعات مرغ را شامل می شود. در ادامه روکش سوخاری این غذا بسیار اهمیت دارد که یکپارچکی و زیبایی بصری آن در زمان سرو و داشتن طعم بسیار خاص، این مدل مرغ سوخاری را از دیگر غذا ها متمایز می نماید.

kfc

مشاوره فرمولاسیون مرغ سوخاری کی اف سی

مجموعه فرمولاسیون مواد غذایی ایران با بهره مندی از جدیدی ترین دستاوردها در حوزه صنایع غذایی توانسته به این فرمول دست پیدا کند و با استفاده از آن مرغ هایی با طعم کاملا مشابه آماده و طبخ نماید. برای پخت این غذا لازم است تا دو فرآیند اصلی روکش (سوخاری) و طعم دار کردن آن انجام شود و به طور متوسط شروع فرآیند مشاوره، آموزش و تولید این غذا نیازمند 3 تا 4 روز فعالیت است که روکش سوخاری و طعم دار کردن قطعات مرغ را در برمی گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از این خدمت تنها کافی است تا با استفاده از یکی از سه روش پیامک، تماس تلفنی یا ثبت در وبسایت، درخواست خود را مطرح نموده تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.

نتیجه گیری:

بهره مندی از علم و دانش روز در صنایع غذایی کمک می کند تا هیج راه دست نیافتنی وجود نداشته باشد و بتوان فرمول مختلفی که سالهاست مخفی مانده اند را کشف نمود. مرغ سوخاری کی اف سی به دلیل داشتن تیم توسعه و تحقیق قوی توانسته پابرجا بماند و غذاهای با کیفیتی را که حاصل کشف یک فرمول خاص است را با خود به همراه داشته باشد و از تکنولوژی های نوین در این حوزه استفاده نمایند.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.