فرمولاسیون تولید آبمیوه

آبمیوه از طیف گسترده‌ای از میوه‌ها از جمله پرتقال و سایر مرکبات، سیب، انگور، آناناس، انبه و غیره تهیه می شود. در بسیاری از موارد، آبمیوه‌های مختلف با هم مخلوط می شوند. معمولاً این میوه‌ها در نزدیکی محل رشد خود ارزش افزوده پیدا می کنند و به کنسانتره تبدیل می شوند. سپس در قالب آب میوه بسته بندی و ارسال می شود. آب میوه‌ها را می توان به صورت کنسانتره، کنسانتره منجمد (به ویژه آب پرتقال) و به عنوان آب رقیق شده تهیه کرد و با ثبت سفارش از صنایع فعال در کنسانتره سازی و فرمولاسیون نوشیدنی، این نوع محصولات را برای تولید آبمیوه خریداری نمود. اغلب به این مواد اولیه،شکر و مواد نگهدارنده اضافه می شود. یکی از مهم ترین مواد اولیه نوشیدنی، انواع کنسانتره های طبیعی هستند که با کمک میوه‌ها و سبزیجات طبیعی پس از برداشت، طی فرآیند های صنعتی تولید می شوند.

فهرست مطالب:

  1. فرمول آبمیوه کنسانتره
  2. فرمول آبمیوه های گازدار
  3. فرمول آبمیوه با تکه های میوه
  4. فرمول آب میوه صنعتی

 

مشاوره تولید آبمیوه

فرمولاسیون آبمیوه

آبمیوه ها با استفاده از روش های مختلفی تولید می شوند اما نکته مهمی که سبب می شود تا یک برند،آبمیوه های محبوبی داشته باشد، طعم سازی و فرموله کردن طعم انواع میوه با یکدیگر است که به هنر و علم کارشناس فرمولساز باز می گردد. از جمله انواع آبمیوه می توان به آبمیوه با تکه های میوه، آب میوه گازدار، کوکتل و … اشاره کرد که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد زیرا هر کدام از آنها دارای فرمولهای اختصاصی خود در تولید هستند.

فرمولاسیون آبمیوه

فرمولاسیون آبمیوه کنسانتره

برای تولید آبمیوه کنسانتره پرتقال، پس از دریافت میوه‌ها در کارخانه فرآوری، پرتقال ها شسته می شوند، درجه بندی می شوند تا میوه های آسیب دیده حذف گردند. این محصولات بر اساس اندازه جدا می شوند و به دستگاه های آب‌گیری ارسال می شوند. در آنجا عصاره از پوست و سپس آب آن با خرد کردن میوه ها استخراج می شود. آب غلیظ حاصل شده برای حذف دانه ها و پالپ غربال می شود که اغلب به عنوان خوراک گاو مورد استفاده قرار می گیرند. اگر آب پرتقال به عنوان ” غیر از کنسانتره ” برای فروش در نظر گرفته شود، سپس پاستوریزه می شود. در غیر این صورت آب به اواپراتورها فرستاده می شود که بیشتر آب را با حرارت و خلاء خارج می کنند و سپس سرد می شوند تا آب پرتقال منجمد و غلیظ تولید شود.

 

این فرآیند همچنین بسیاری از روغن‌ها و اسانس‌ها را که قبل از ارسال به بسته‌بندی آبمیوه، دوباره در کنسانتره مخلوط می‌شوند، حذف می‌کند. کنسانتره منجمد در کامیون های یخچال دار یا تانکرها برای بسته بندی حمل می شود. بسیاری از کارخانه های لبنی، آب پرتقال را با استفاده از همان تجهیزاتی که برای بسته بندی شیر استفاده می شود، بسته بندی می کنند. کنسانتره با آب صاف شده رقیق شده، پاستوریزه شده و در شرایط استریل بسته بندی می شود. بسته به مقدار آب اضافه شده، محصول نهایی می تواند قوطی کنسانتره آب پرتقال منجمد یا آب پرتقال آماده برای سرو باشد.

فرمولاسیون آبمیوه کنسانتره

فرمولاسیون آبمیوه های گازدار

نوشیدنی‌های گازدار که عمدتاً از آب گازدار، یک مدل شربت قند مانند شربت ذرت با فروکتوز بالا و طعم‌دهنده‌های طبیعی یا مصنوعی ساخته می‌شوند، در صنعت نوشیدنی‌سازی به خوبی شناخته شده‌اند. نوشابه های گازدار در قوطی ها و بطری های تک وعده ای، بطری های متعدد و به صورت آب و شربت گازدار جداگانه که در حین توزیع در یک فواره نوشابه مخلوط می شوند، از قبل بسته بندی می شوند. نوشیدنی‌های گازدار در طعم‌های طبیعی و مصنوعی مختلفی مانند کولا، لیمو، پرتقال، آبجو (ماالشعیر) و انگور وجود دارند. کربناته کردن، حسی مطبوع به نوشیدنی ها اضافه می کند و در واقع می تواند طعم نوشیدنی ها را افزایش دهد. از این رو سعی شده است تا نوشیدنی گازدار حاوی آبمیوه تازه یا آبمیوه از کنسانتره تولید شود. در این فرآیند، برای تولید آبمیوه گازدار، که شامل مراحل استریل کردن آب میوه از باسیل ها یا میکروب های تخمیری، مرحله آب بندی آب استریل به دور از هوا در یک بطری شیشه ای و مرحله گازدار کردن آب استریل در حالی که دور از هوا در بطری بسته شده است.

 

این اختراع امکان گازدار کردن آبمیوه استریل شده را بدون قرار گرفتن مجدد در معرض آلودگی یا آلودگی هوا فراهم می کند. آب گازدار ممکن است به طور نامحدود بدون مواد نگهدارنده شیمیایی نگهداری شود. یک نوشیدنی گازدار پایدار در انبار حاوی ترکیبی از آب میوه، مرکبات و توت است که طعم کولا دارد، اما از عصاره آجیل کولا یا رنگ کارامل استفاده نمی کند. یک یا چند آب میوه، به ویژه آب آلو، به تنهایی یا مخلوط با سایر آب میوه‌های مناسب برای ارائه طعم یک کولا استفاده می شود. این نوشیدنی شامل آب گازدار، آب میوه، اسید و طعم دهنده های طبیعی است. ترکیب آب میوه ها شامل یک آب میوه اصلی مانند آب آلو، آبمیوه ای که طعم ترشی می دهد مانند زغال اخته، زغال اخته یا تمشک و آبمیوه ای به رنگ روشن مانند سیب، گلابی یا آناناس است. دی اکسید کربن برای جوشاندن نوشیدنی استفاده می شود، با داشتن سطح دی اکسید کربن حدود 0.5 تا حدود 6.0 سطح حجمی یا حجم دی اکسید کربن فرموله می شوند.

فرمولاسیون آبمیوه های گازدار

فرمولاسیون آبمیوه با تکه های میوه

نسل جدیدی از نوشیدنی های میوه با تکه های میوه متولد شدند و خیلی زود مورد استقبال مصرف کنندگان قرار گرفتند. این نوشیدنی ها با مخلوط شدن با یک میوه مکمل و یا قطعه های همان میوه تولید می شوند که فرمول آبمیوه با تکه های میوه را بسیار با اهمیت می کند. شاید برای بسیاری از افراد جالب باشد که شرکت رانی با همین استراتژی محصولات جدید خود را تولید کرد و برند رانی را در بین آبمیوه های مختلف تجاری سازی نمود. نکته حائز اهمیت شناخته شدن همه ابمیوه های با تکه های میوه با هر برندی با نام رانی است که این موضوع نشان از محبوبیت و برند سازی درست این مدل از آبمیوه هاست. نوع میوه، بالا بردن میزان طعم دهی و ماندگاری میوه ها، ترکیب انواع میوه، ایجاد ترکیب های مختلف و …گوشه ای از ظرافت های فرموله کردن این نوع آب میوه هاست.

فرمولاسیون آب میوه صنعتی

فروش انواع آب‌میوه‌های آماده یک چالش سودآور در تجارت صنعت نوشیدنی به شمار می رود و همواره شرکت‌ها سعی دارند تا محصولاتی خاص و نسل های بعدی نوشیدنی های میوه ای را تولید نمایند. در جدیدترین نسل تولید انواع آبمیوه صنعتی، برای جذابیت و جلب توجه مشتریان، محصولاتی که پروتئین و انرژی بالایی دارند، مورد توجه قرار گرفته است. یکی از جدیدترین دستاوردهای فنی در صنعت نوشیدنی، فناوری پرس سرد و پردازش پرفشار (H.P.P.) میوه ها و سبزیجات به شکل کامل، همراه با افزودن مواد مغذی کاربردی است که یکی از جدیدترین راهکارها برای تولید آبمیوه صنعتی محسوب می شود. در حالی که آبمیوه یکی از رقابتی ترین بخش های صنعت نوشیدنی است، ایجاد تمایز در مورد استفاده از ترکیبات و فناوری های غذایی در حوزه نوشیدنی کمک می کند تا مجموعه های تولیدی جایگاه بهتری در سبد فروش مصرف کننده ها داشته باشند.

 

آبمیوه گیری با پرس سرد، آبمیوه ها و سبزیجات را در خالص ترین شکل و عصاره آن استخراج می کند. این مدل عصاره‌ها دارای ماده معدنی، آنزیم ها، مواد مغذی و ویتامین ها را با از بین بردن اکسیداسیون دست نخورده نگه می دارد. آبمیوه گیری با پرس سرد، باعث می شود طعم میوه ها و سبزیجات بسیار متفاوت از خوردن آنها به صورت جداگانه به صورت خام باشد. یکی از مهم ترین ویژگی های آبمیوه های پرس سرد ماندگاری بالاست که به جای سه روز ماندگاری 45 تا 75 روزه در یخچال می توان نگهداری کرد. همین موضوع سبب شده تا استفاده از شکر در این مدل آبمیوه صنعتی بسیار ناچیز باشد. یکی دیگر از مزیت های این نوع آبمیوه ها را می توان این گونه توصیه کرد که میوه‌ها، سبزیجات، آجیل و دانه‌های مخلوط شده با هم صرفا یک کوکتل میوه نیستند، بلکه غذاهای کاملی هستند که به شکل نوشیدنی تولید شده‌اند. این نوشیدنی‌ها عموما بر پایه ترکیبی از میوه ها، کاهو و یا بادام یا گردو هستند و شامل پوست، پالپ و دانه ها به همراه مقداری میوه های شیرین هستند.

فرمولاسیون آب میوه صنعتی

مشاوره تولید انواع آبمیوه

اگر جزو مجموعه های غذایی هستید که تمایل دارید تا خط تولید آبمیوه راه بیندازید و یا در فکر این موضوع هستید که از مشاوره فرمولاسیون  تولید آب میوه در جهت اصلاح طعم و فرموله نمودن انواع آبمیوه و کنسانتره بهره مند شوید. توصیه می شود تا با مرکز مشاوره فرموله سازی مواد غذایی ایران همراه شوید. این مجموعه با بهره مندی از جدیدترین دستاوردهای در حوزه مواد غذایی و صنعت آبمیوه توانسته نقش موثری را در همکاری و طعم سازی با برندهای مشهور ایرانی داشته باشد و نتایج درخشانی را در کارنامه کاری خود به ثبت برساند. برای تماس و دریافت مشاوره از این مجموعه، می توان با استفاده از یکی از روش های پیامک، تماس تلفنی و یا ثبت درخواست در وبسایت، درخواست خود را ثبت نموده تا در سریع ترین زمان ممکن کارشناسان مجرب ما با شما تماس حاصل نمایند.

نتیجه گیری:

آبمیوه‌ها یکی از مهمترین و البته پردرآمدترین حوزه‌های مواد غذایی به شمار می روند که به دلیل مصرف بالا در دنیا و همچنین امکان صادرات به همه کشورهای اسلامی و غیر اسلامی، فرصت مناسب و خوبی را برای سرمایه‌گذاری در کشور فراهم کرده است. اما باید به این موضوع توجه داشت که برای بهره مندی از یک محصول جذاب و در عین حال دارای استاندارد‌های جهانی نیاز به بکارگیری بهترین فرمولاتورهای حوزه صنایع نوشیدنی دارد. توجه به بخش های فنی تولید می تواند نویدبخش یک محصول مناسب و با کیفیت و صادراتی برای مجموعه های ایرانی باشد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.