ادویه سیب زمینی سرخ کرده

سیب زمینی سرخ کرده یکی از محبوب ترین خوراکی های دنیا به شمار می رود که در غذاهای فست فودی و یا به شکل میان وعده و یا پیش غذا از آن استفاده می شود. این مواد غذایی به شکلی ساده و با موادی متشکل از سیب زمینی و روغن آماده می شود که با اضافه کردن مواد مختلف از جمله پنیرهای مختلف انواع سس، انواع دیپ و… طعم دار می شوند.

 

جالب است بدانید که در برخی از کشورهای از سیب زمینی به عنوان یک وعده غذایی استفاده می نمایند و در برخی دیگر به عنوان یک تغذیه محبوب در هر ساعت از شبانه روز است که می توان به مغازه مراجعه کرد و آن را خریداری نمود. چند سالی است که در ایران نیز تب و تاب ارائه سیب زمینی سرخ کرده به سبک بلژیکی داغ است و برندهای مختلف با استفاده از این اصطلاح، این نوع تغذیه را ارائه می دهند. از مهم ترین جذابیت های این مدل سیب زمینی، استفاده از انواع سس های متنوع و ادویه های مختلف ( فرمول چاشنی و ادویه ) است که طعم آن را تا حد زیادی متفاوت می کند و مکملی جذاب برای آن می شود.

 

فهرست مطالب:

  1. ادویه های مخصوص سیب زمینی سرخ کرده
  2. چه ادویه ای به سیب زمینی سرخ کرده بزنیم؟
  3. ادویه سیب زمینی سرخ کرده رستورانی

 

مشاوره تولید ادویه سیب زمینی سرخ کرده

 

مزه دار کردن سیب زمینی

ادویه های مخصوص سیب زمینی سرخ کرده

در کنار هم قرار دادن انواع ادویه به میزان های مشخص و ابداع طعمی جدید نیاز به آگاهی و تسلط کامل به ادویه ها دارد، از این رو انواع جدیدی از پودرهای طعم دهنده در فروشگاه ها عرضه شده است که از آنها به عنوان ادویه سیب زمینی سرخ کرده یاد می کنند. این پودرها با داشتن پایه نمکی به همراه میزان مشخصی از انواع ادویه معطر فرموله می شوند و هر برندی دارای فرمول اختصاصی خود است. برخی از رستوران ها نیز با استفاده از این ظرفیت در منوی خود اقدام به ارائه سیب زمینی با ادویه مخصوص می نمایند تا طعمی به یاد ماندنی را برای مشتریان خود به وجود آورند. از مهم ترین ادویه هایی که در این فرمول استفاده می شود می توان به پودر سیر، پاپریکا، انواع پودر فلفل و… اشاره کرد که به همراه نمک آماده سازی می شوند.

چه ادویه ای به سیب زمینی سرخ کرده بزنیم؟

برای طعم دار كردن سيب زمينی سرخ كرده راهکارهای مختلفی وجود دارد که از میان آنها می توان به برخی از آن ها اشاره کرد:

  1. استفاده از ادویه ها یکی از آسانترین راه های برای داشتن یک پیش غذای خوش طعم است که در این حالت تنها کافی است تا با خرید ادویه مخصوص سیب زمینی سرخ کرده و یا مخلوط کردن چند مدل ادویه (که در بالا گفته شده) به میزان های مشخص، طعم سازی محبوب خود را انجام دهید.
  2. استفاده از روش سوخاری کردن، یکی دیگر از راهکارهای طعم دار کردن است که در این حالت می توان با اضافه کردن آرد یا پودر سوخاری به همراه ادویه های معطر، طعمی به یاد ماندنی و خاص را از سیب زمینی به وجود آورد.
  3. درست کردن سس گرم یا سرد یکی دیگر از راه های مزه دار کردن است. مصرف کنندگان می توانند با خرید انواع سس و یا آماده سازی آن بر اساس رسپی های مختلف، سس های مختلفی را برای سرو کردن در کنار سیب زمینی آماده نمایند.
  4. استفاده از بنیه نیز یکی دیگر از راه های طعم دار کردن این نوع مواد غذایی به شمار می رود که موادی چون آرد، آب، انواع ادویه، تخم مرغ و… را شامل می شود.
  5. یکی دیگر از راههای طعم دار کردن استفاده از روغن بسیار به همراه موادی معطری چون سیر و سبزیجات مختلف است که در این حالت سیب زمینی به شکل رژیمی سرخ می شود. همچنین سیستم هایی در بازار ارائه شده اند که با کمترین حالت مصرف روغن، سیب زمینی سرخ کرده ارائه می دهند که می توان با کمک آنها نیز این نوع مواد غذایی را طعم دار نمود.

طعم دار كردن سيب زمينی سرخ كرده

ادویه سیب زمینی سرخ کرده رستورانی

برای تولید چاشنی سیب زمینی سرخ کرده تنها کافیست تا با مرکز فرمولاسیون مواد غذایی ایران تماس حاصل نمایید. این مرکز با داشتن سابقه طولانی در حوزه تولید انواع فرموله سازی چاشنی و مواد پودری طعم دهنده انواع مواد غذایی و بهره مندی از جدید ترین دانش روز دنیا در حوزه صنایع غذایی توانسته است نظر بسیاری از مجموعه های فعال در حوزه غذایی را به خود جلب نماید و کارنامه ای درخشان را از همکاری با برندهای مختلف ثبت نماید. برای بهره مندی از راه و روش تولید این محصول تنها کافی است تا با مراجعه به وبسایت، تماس تلفنی و یا واتساپی نیازهای خود را ارائه نموده تا همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند. بهره مندی از کارشناسان با تجربه در فرآیند تولید و فرموله نمودن این نوع چاشنی، کمک می کند تا طعم های خاص و مشتری پسند ارائه شود و بستر مناسبی را برای همکاری بیشتر و فروش بالاتر فراهم نماید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.