فرمولاسیون مرغ سوخاری

یکی از محبوب ترین غذاهای فست فود یا به عبارتی دیگر غذاهای سریع، مرخ سوخاری است. این غذا با استفاده از انواع ادویه، آرد، طعم دار کننده ها و اضافه کردن آنها به مرغ و سرخ کردن در روغن با استفاده از دستگاه مخصوص آماده سازی می شود. با توجه به محبوبیت این مدل غذا، شرکت های مختلف تولید کننده غذاهای آماده و نیمه آماده، اقدام به تولید این مدل محصولات با رویکرد طعم‌سازی و پخت سریع نموده اند که در برخی موارد به شکل نیمه آماده و در برخی موارد به شکل آماده ارائه شده است. از انواع این مدل مرغ ها می توان به چیکن استریپس، ران سوخاری، سینه سوخاری، ناگت مرغ، بال و کتف سوخاری، چیکن کورن، کوردن بلو و… اشاره کرد که همه آنها با پایه مرغ هستند و تحت عنوان مرغ سوخاری ارائه می شوند. همچنین نمونه‌هایی دیگر از انواع سوخاری وجود دارند که طبق فرمولاسیون مرغ سوخاری آماده سازی می شوند.

 

اضافه کردن انواع سس و دیپ‌های خوش مزه به این نوع غذا کمک می کند تا مجموعه ای دلپذیر از طعم و مزه قرار بگیرند و لذتی فراموش نشدنی را برای مصرف کننده به همراه داشته باشد. اهمیت این مدل غذاها به گونه‌ای است که صاحبان برند تمایل دارند تا برای دست یابی و طراحی فرمول برتر و بهتر این مدل، هزینه های زیادی را انجام دهند تا با ارائه طعم برتر به مصرف کننده، بتوانند افراد بیشتری را تبدیل به مشتری خود نمایند که این موضوع را می توان به وضوح در فروش‌های نیمه آماده و به شکل تازه و رستورانی مشاهده کرد. از همین رو استفاده از مشاوران برتر فرمولسازی در این حوزه می تواند تضمین کننده کیفیت و طعم این مدل غذاهای فست فودی باشد.

فهرست مطالب:

  1. فرمولاسیون مرغ سوخاری پولکی
  2. فرمولاسیون فیله سوخاری
  3. فرمولاسیون ناگت مرغ
  4. فرمولاسیون شنیسل
  5. فرمولاسیون کوردن بلو
  6. مشاوره انواع سوخاری مرغ

فرمول مرغ سوخاری

فرمولاسیون مرغ سوخاری پولکی

یکی از زیباترین و البته دل انگیز ترین انواع مرغ سوخاری مدل پولکی است که با استفاده از موادی چون شیر، سرکه سفید، سینه ران و بال مرغ، پیاز، سیر، تخم مرغ، آرد گندم، نشاسته ذرت، بکینگ پودر، ادویه مخصوص (نمک، فلفل، آویشن،پودر سیر، پودر زنجبیل و پاپریکا) و … و استفاده از دستگاه و روش های فرآوری این نوع سوخاری آماده سازی می شوند. برای تولید مرغ سوخاری پولکی نیاز است تا ضمن انجام طعم سازی دقیق، نمونه های آزمایشگاهی و ماندگاری و حفظ کیفیت آن نیز مورد توجه قرار گیرد. همچنین به دلیل این که این مواد در زمان سرخ شدن حالت پولکی خود را به دست آورند، نیاز است تا از تجهیزاتی استفاده شود که این حالت را در محصول نیمه آماده نیز به وجود آورد.

 

استفاده از تجهیزات یکی دیگر از موارد بسیار ضروری در نگه داری و حفظ کیفیت و بسته بندی این نوع مواد غذایی است. از سوی دیگر نیز در راستای کم کردن زمان طبخ غذا بسیاری از اغدیه فروشی ها اقدام به خرید این محصولات سوخاری به شکل فله می نمایند که ضمن بالاتر بردن سرعت ارئه خدمات، صرفه های اقتصادی بیشتری نیز برای صاحبان اغذیه فروشی دارد. البته نباید فراموش کرد طعم سازی نیاز به مهارت بالا و آشنایی دقیق با انواع ادویه دارد تا بتوان مزه بهتری را به مصرف کننده ارائه کرد.

فرمولاسیون مرغ سوخاری پولکی

یکی از لذیذترین و لطیف ترین بخش های مرغ، قسمت فیله آن است که در زیر سینه قرار دارد. این قسمت به دلیل داشتن پروتئین بالا و نداشتن هیچ گونه بافت چربی برای بسیاری از افراد به عنوان یک مواد پروتئینی مناسب به شمار می رود. همین ویژگی های سبب شده تا آمیختن این بخش از مرغ با مواد و افزودنی های سوخاری، جذابیت بیشتری به این غذا بدهد و آن را تبدیل به یکی از محبوب ترین غذاها در بین انواع سوخاری نماید. فیله کریسپی، ساندویج رپ و… تنها گوشه ای از مصرف فیله سوخاری بین غذاهای فست فودی است. برای آماده سازی این محصول لازم است تا از انواع ادویه و مواد طعم دار کننده استفاده شود. این مواد شامل انواع ادویه، سیر، پیاز، آردیا پودر سوخاری و… است. شرکت های تولید کننده انواع فیله سوخاری در راستای بهبود طعم و حفط تازگی محصول از مواد افزودنی مختلف استفاده می نمایند و همچنین این محصول به شکل تازه فروشی نیز در برخی فروشگاه های پروتئینی قابل خرید است. اهمیت اصلی فرمول فیله سوخاری در مزه دار کردن و سوخاری نمودن آن است که نیاز دارد تا با استفاده از فرمول‌های مناسب و مطابق به ذائقه مصرف کننده و با کمک فرمولاتور‌های مجرب صورت گیرد.

فرمولاسیون ناگت مرغ

غذاهای سریع یکی از مهم ترین محصولات در بین خانواده های ایرانی به شمار می رود که بنا به شرایط زندگی های مدرن و جدید امکان اختصاص وقت زیاد برای برای آماده سازی غذای خانگی کم کرده است. نگت مرغ یکی از محبوب ترین محصولات خانگی به شمار می رود که به دلیل داشتن طعم بسیار جذاب به شکل های مختلفی مورد مصرف قرار می گیرد. این محصول یکی از فرآورده های پروتئینی بر پایه مرغ است که در فرمولاسیون مواد پروتئینی این چنینی، از گوشت سینه مرغ به همراه انواع ادویه و مواد مجاز غذایی استفاده می شود. پس از مخلوط شدن همه مواد با هم در سیستم های صنعتی تبدیل به خمیری طلایی می شود. این خمیر به دست آمده پس از سوخاری شدن و دریافت روکش های سوخاری به شکل منجمد و یا نیمه آماده بسته بندی می شوند و برای رسیدن به دست مشتری آماده می شوند. این محصول به دلیل داشتن میزان بالایی پروتئین بسیار گزینه خوبی برای افرادی است که تمایل دارند تا از برنج و نان دوری نمایند. در ادامه این فرآیند مصرف کننده می تواند ناگت ها را در سریع ترین زمان ممکن آماده نماید.

فرمولاسیون شینسل

یکی دیگر از محصولات غذایی بر پایه مرغ شینسل است که عموما از قسمت سینه مرغ و به شکل سوخاری آماده و طبخ می شود. البته در رسیپی های اصلی این نوع غذا از بخش از ران گوساله استفاده می شود و به بیان بهتر این غذا را با گوشت گوساله آماده سازی می نمایند. این محصول را با استفاده از طعم دار کننده های مخصوص مزه سازی می شود و پس از طی مراحل سوخاری شدن، به شکل تازه یا منجمد بسته بندی می شوند. برای این محصول نیاز است تا از مواد اولیه با کیفیت و با رعایت نکات بهداشتی و حفظ کیفیت پروتئین به شکل خاص مورد بررسی قرار گیرد و پس از آماده سازی محصول اولیه انجام آزمایش‌های کیفی صورت پذیرد. استفاده از تجهیزات در آماده سازی این نوع محصول بسیار مهم است و لازم است تا با استفاده از مشاوره های دقیق کارشناسان مربوطه می توان اقدام به طراحی فرمول و خط تولید این محصول نمود.

فرمولاسیون کوردن بلو

این مواد نیز از دیگر فرآورده های بر پایه مرغ است. کوردن بلو (به معنای پاپیون آبی) یک غذای فرانسوی است که با شکم پر کردن قسمت سینه مرغ با پنیر زرد و ژامبون آماده سازی می شود. به نوعی این محصول نوعی شینسل شکم پر است که در روغن سرخ می شود و با آب شدن پینر و مخلوط با ژامبون، طعم جذابی از مرغ و پنیر را به همراه دارد. همچنین این غذا را با استفاده از انواع سس سرو می نمایند وبه دلیل داشتن ظرافت هایی در تولید عموما در شرکت های تولید مواد غذایی آماده و یا رستوران ها آماده سازی و ارایه می شوند. طعم سازی و تولید کوردون بلو به روش صنعتی نیاز به فرموله کردن محصول دارد، زیرا این غذا دارای چند بخش است و آماده سازی آن نیازمند انجام مراحل مختلف در راستای طعم سازی و کنترل کیفیت است.

مشاوره انواع سوخاری مرغ

برای تولید انواع سوخاری مرغ به شکل رستورانی، صنعتی و یا تازه فروشی نیاز است تا از کارشناسان زبده این حوزه کمک گرفته شود تا با انجام راهنمایی ها و مشاوره های اختصاصی این مجموعه از فرآورده های بر پایه گوشت مرغ، بتوان غذایی با کیفیت را ارائه نمود. مرکز فرمولاسیون مواد غذایی ایران با ارائه خدمت مشاوره فرمولاسیون انواع سوخاری مرغ، بستر جدیدی را در ارائه این خدمت فراهم کرده است. کارشناسان مجرب این مجموعه با سابقه ای درخشان در حوزه فرموله‌کردن مواد غذایی مختلف داشته و توانسته پروژه های مشترکی را با برند مختلف غذایی به اجرا گذارند. برای کسب اطلاع بیشتر و بهره مندی از این خدمت تنها کافی است تا به کمک یکی از راه های ارتباطی مجموعه تماس حاصل نمایید تا پس از ثبت درخواست خود، کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

نتیجه گیری:

یکی از محبوب‌ترین انواع غذاهای آماده و سریع، انواع مرغ های سوخاری هستند که به دلیل طعم بسیار جذابی که دارند بسیار مورد پسند عموم مردم قرار گرفته اند. طعم دار کردن و انجام فرآیند سوخاری بر روی انوع محصولات دارای ظرافت هایی است که این نیاز را برای مجموعه های غذایی به وجود می اورد تا از بهترین و برترین فرمولسازها و افراد خیره در این موضوع کمک بگیرند و محصولات با کیفیت خود را تولید نمایند.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.