فرمولاسیون سوپ

سوپ یکی از محبوب ترین پیش غذاهای دنیا به شمار می‌رود که در فرهنگ های غذایی مختلف حضور چشم گیری دارد. از سوپ به عنوان آغاز کننده غذا یا پیش غذا و آماده کننده دستگاه گوارش برای ورود غذای اصلی یاد می‌شود که سرآشپز های مختلف با استفاده از راهکارها، روش ها و انتخاب نوع مواد غذایی سعی دارند تا یک سوپ خوش‌طعم و اشتها آور فراهم نمایند. از سوی دیگر نیز صنایع غذایی به این بخش نیز ورود کرده است و اقدام به طراحی روش های نوینی نموده که طبخ سوپ را به کمترین زمان ممکن برساند.

 

افراد مختلف زمانی که می خواهند سوپ درست کنند، زمان زیادی را برای آن صرف می‌کند که این زمان شامل تهیه مواد اولیه، آماده سازی، شستن سبزیجات، جا افتادن، استفاده از انواع نمک و ادویه و زمانبندی آب مناسب و… را شامل می‌شود. اما سوپ های آماده صنعتی کار را راحت کرده اند. سوپ ها جزو فرمولاسیون مواد غذایی پودری به شمار می روند که با توجه به موادی که در آن استفاده می شود، نام گذاری می شوند. برای مثال سوپ گوجه مخلوطی است انواع ادویه گوجه با سه نقطه است که به اسم مواد تشکیل دهنده اصلی آن نامگذاری می شود. سوپ‌هایی که دارای رشته هستند، عموما با اسم ورمیشل نام گذاری می شوند و ادامه نام دیگر مواد اصلی تشکیل‌دهنده سوپ را روی آن می گذارند.

فهرست مطالب:

  1. فرمول سوپ آماده
  2. فرمول پودر سوپ
  3. مشاوره تولید سوپ آماده

 

مشاوره فرمولاسیون سوپ

فرموله سازی سوپ آماده

فرمولاسیون سوپ آماده

سوپ های آماده یا فوری نسل جدیدی از غذاهای سریع بودند که تنها کافی بود تا با اضافه کردن مقداری آب یا شیر با توجه به نوع سوپ و کمی نمک و فلفل در کمتر از ۱۵ دقیقه یک سوپ خوشمزه برای اهل خانه آماده باشد. استفاده از انواع سبزیجات به شکل استریل و خشک، انواع ادویه، انواع قوام دهنده، حبوبات و … با طراحی کارشناس طعم ساز در کنار هم قرار داده می شوند و با اندازه بندی صحیح، طعمی دلپذیر و مشتری پسند را تولید می نمایند.

یکی دیگر از کارهایی که فرمولساز انجام می دهد، تولید محصولات و یا به بیان بهتر انواع سوپ هایی است که ریشه در فرهنگ غذایی آن کشور دارد برای مثال در ایران سوپ و آش های متنوع وجود دارد که ریشه آنها در مناطق مختلف است از همین رو کارشناسی فرمولساز با بررسی مواد تشکیل دهنده آن ها اقدام به تولید صنعتی آنها می نماید و با اندازه بندی و طعم سازی صحیح این محصول را عمومی و در دسترس مصرف کننده قرار می دهد به بیانی دیگر، بومی سازی غذایی یکی دیگر از وظایف بخش های توسعه و تحقیق صنایع غذایی است که در تولید این فرمول سوپ و آش بسیار کاربردی است و شرکت های مختلف می‌توانند از این موضوع به نحو احسنت در راستای تولید و بهره برداری از منافع اقتصادی آن اقدام نمایند و حتی این نوع محصولات ایرانی را در فضای بین المللی ارائه و صادرات نمایند. زیرا تبادل فرهنگ غذایی یکی از جذاب ترین کارهای اقتصادی و فرهنگی به شمار می‌رود که بخشی از آن از سوی شرکت‌های غذایی انجام می شود. فرمول آش و سوپ نیاز به شناخت دقیق فرهنگ غذایی اقوام مختلف در کشور دارد که می توان در کنار محصولات عمومی مانند سوپ جو شیر و قارچ گوجه سبزیجات ورمیشل و… ارائه شوند.

فرمول سوپ آماده

فرمولاسیون پودر سوپ

برای دست یافتن به فرمول پودر سوپ نیاز به داشتن دانش آکادمیک و تسلط به مواد غذایی مختلف غذایی و صنعتی است. سوپ‌های فوری با هدف کم کردن زمان آماده سازی سوپ در مجموعه های غذایی طراحی و فرموله شده اند و از همین رو در این پودرهای آماده از مواد مختلف گیاهی به شکل خشک و برخی، موارد اشعه دیده استفاده می شود تا مصرف کننده طبق آن چه که در دستورالعمل نوشته شده، عمل نماید و در زمان مصرف، تمامی سبزیجات را به شکل تازه و با حفظ کیفیت تناول کند. این فرمول پودرهای آماده عموما با پایه انواع آرد غلات تعریف می شوند و با داشتن انواع سبزیجات خشک مانند قارچ، سبزیجات معطر، گوجه و … در کنار ادویه ها و مواد افزودنی دیگر به همراه نمک بر اساس میزان خاصی در کنار یکدیگر، انواع سوپ را می سازند. همچنین جالب است بدانید که در نسل جدید غذاهای سالم و فوری از سوپ های فراسودمند رونمایی شده است که این محصولات دارای مواد بسیار مغذی و سودمند برای بدن هستند و از این مواد در قالب سوپ استفاده شده است.

مشاوره تولید سوپ آماده

تجربه طولانی مدت و فرمولسازی تخصصی در حوزه انواع سوپ و آش و مواد آردی، سبب شده است تا مرکز فرموله سازی صنایع غذایی ایران دارای تجربه‌های غنی با سابقه ده ساله در این حوزه داشته باشد. متخصصان این بخش با داشتن تجربه بسیار بالا در این حوزه و همچنین بهره مندی از بروز ترین اطلاعات علمی در فرمولسازی سوپ، بستر مناسبی را برای مشاوره تولید سوپ ایجاد نموده اند تا فعالان این حوزه بتوانند با مراجعه به این مرکز ضمن اصلاح فرمولهای تولید و بهینه سازی آنها، از جدید ترین فرمول تولید سوپهای آماده نیز طبق استاندارد های جهانی بهره مند شوند. برای کسب اطلاع بیشتر و ثبت درخواست مشاوره تنها کافیست تا با مراجعه به وبسایت،ارتباط تلفنی و یا پیام گذاری در شبکه های مجازی، در سریع ترین زمان ممکن با کارشناسان ما ارتباط بگیرید. همچنین این امکان با طراحی و مهندسی غذایی نیز فراهم شده است تا غذاهای ایرانی را نیز مانند سوپ، آماده سازی نموده و در قالب نمونه های خشک و یا نیمه اماده در دسترس مصرف کننده قرار داده شود.

مشاوره فرمولاسیون سوپ

نتیجه گیری:

سوپ یکی از محبوب ترین پیش غذاها در دنیا به شمار می رود که با توجه به فرهنگ غذایی هر منطقه بومی سازی شده است و می توان از این نوع غذا به عنوان نمایه ای از فرهنگ غذایی هر کشور نام برد. از سوی دیگر ورود شرکت های فعال در حوزه صنایع غذایی سبب شده است تا امکان طعم کردن و تجربه انواع سوپ در سراسر جهان آسان شود و تنها با داشتن پودر آن به راحتی تمام، آن را در هر جای جهان آماده سازی کرد. این راحتی در انتقال فرهنگ غذایی نیز سبب شده است تا در کنار انتقال فرهنگ، مراودات اقتصادی نیز شکل بگیرد و کشورهای مختلفی تمایل به استفاده از این محصول داشته باشند. قطعا برای رسیدن به فرمولهای استاندارد و ورود به بازارهای بین المللی لازم است تا از کارشناسان فرمولساز مجر بو قوی در این حوزه استفاده شود تا نتیجه آن در سطح مراودات تجاری،خود را نشان دهد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.