فرمولاسیون اسنک و پفک

اسنک‌ها جزو انواع تنقلات به شمار می‌روند که در بین مردم بسیار محبوب هستند. از همین رو برخی از شرکت های صنایع غذایی تمایل دارند تا با ورود  به حوزه فرمولاسیون اسنک و پفک سهم خوبی را از این بازار جذاب و پردرآمد داشته باشند. اساسا اسنک و پفک‌ها را می‌توان به دسته بندی های جزئی تری چون انواع پفک، ترتیلا، پاپ کورن صنعتی و چیپس صنعتی تقسیم بندی کرد. تنوع این نوع محصولات تنها به پفک و اسنک ختم نمی‌شود و بسیاری از غلات صبحانه، سریال های ذرت، اوت میل‌ها و .. را نیز در بر می‌گیرد.

 

استفاده از تکنولوژی و فناوری های جدید نیز کمک کرده است تا محصولات جدیدی در حوزه انواع پفک و اسنک نیز فراهم و محصولات جدید با طعم‌ها و مزه‌ها های مختلف وارد بازار شود. اما از سوی دیگر هم نکات بهداشتی در مورد سلامتی این مدل خوراکی ها مطرح است که سبب شده تا بخش های توسعه و تحقیق اقدام به ارائه روش ها و طرح های جدیدی در تولید این نوع محصولات خوراکی نمایند. توصیه می‌شود تا این محتوا را مطالعه نمایید تا از مراحل تولید انواع اسنک و پفک آگاه شوید.

 

فهرست مطالب:

  1. صنعت تولید انواع اسنک
  2. انواع اسنک مغزدار بر پایه غلات
  3. فرمولاسیون کرانچی
  4. مشاوره تولید اسنک و پفک

 

مشاوره تولید پفک و اسنک

صنعت تولید انواع اسنک

به طور کلی می‌توان گفت که تقریباً همه اسنک‌های موجود در بازار، از آرد ذرت و سیب زمینی تولید می‌شوند و با استفاده از پودر آب پنیر رنگی به عنوان پوشش خوراکی دارای رنگ های متفاوتی هستند. همچنین قالب های مختلفی که شرکت ها برای تولید انواع اسنک مورد استفاده قرار می‌دهند، نیز در این تفاوت نقش موثری دارد تا بتواند جذابیت بیشتری را برای مصرف‌کننده و ترغیب آنان به خرید این محصول ایجاد نمایند. اساساً اسنک‌ها از غلات حجیم شده بر پایه ذرت و محصولات فرآوری شده بر پایه سیب زمینی تولید می‌شوند.

بسیاری از مصرف کنندگان بر این باورند که در تولید این نوع خوراکی از روغن بسیاری استفاده می‌شود، در صورتی که اساسا تولید این نوع مواد غذایی، کمی روغن به همراه استفاده از هوای گرم است که سبب ایجاد حجم در این نوع مواد می شود. البته که نمی‌توان از حجم بالای نمک مصرفی در این نوع مواد غذایی صرف نظر کرد که تهدیدهایی را برای سلامتی به همراه دارد.

همچنین سوال دیگری که برای بسیاری از مصرف کنندگان وجود دارد، تفاوت انواع اسنک با یکدیگر است که به شکل خلاصه می‌توان گفت که اصلی ترین تفاوت در میان اسنک‌ها در فرمول ادویه و طعم دهنده های آنهاست که موجب تنوع و ایجاد بافت های مختلف تنها می‌شود. اسنک و پفک‌ها میان وعده های جذاب و پرطرفدار در بین مردم هستند. این موضوع سبب شده تا از این مواد خصوصاً انواع چیپس در بسیاری از مراسم ها و سرو غذاها و یا در کنار پذیرایی های مختلف از آن استفاده نمایند. این صنعت دایما در حال به روز شدن است و فناوری های جدید و مختلفی را برای تولید انواع اسنک دنبال می‌کند که نشان از استقبال مصرف کنندگان از این نوع محصولات حجیم شده است.

فرمولاسیون اسنک

انواع اسنک مغزدار بر پایه غلات

یکی دیگر از انواع اسنک‌ها که عموما با منشا غلات تولید می‌شوند، انواع اسنک مغزدار بر پایه غلات هستند که در حالت های مختلف تولید می‌شوند. عموما این مدل اسنک‌ها به عنوان صبحانه های فوری و مغذی برای کودکان و بزرگسالان طراحی و فرموله شده اند و با داشتن طعم های متنوع و با استفاده از انواع مغزهای مختلف حاوی شکلات یا سس های میوه ای تولید می‌شوند. همچنین نوع دیگری از این غلات طعم دار هستند که به شکل صبحانه، از ترکیبی با انواع آجیل و میوه‌های خشک آماده سازی می‌شوند و مانند برگه های چیپسی با آرد ذرت و یا فرم های توپی شکل تولید می‌گردند.استفاده از مواد افزودنی و ویتامین های اضافه شده به این مدل اسنک‌ها نیز سبب شده تا علاقه خانواده ها به مصرف این محصولات فرآوری شده و مفید برای سلامتی کودکان و بزرگسالان افزایش پیدا کند.

 

راحتی در آماده سازی، قیمت مناسب، شامل بودن تمام مواد ضروری برای بدن، استفاده از شیر در زمان مصرف، تنها گوشه ای از مزیت های این مدل اسنک‌هاست که سبب اشتیاق افراد خانواده به این نوع محصول شده است. همچنین نوعی دیگری از غلات حجیم شده در کشور تولید می‌شوند که با داشتن فرم های توپی و یا برنجی در طعم های شکلاتی و میوه ای بسته بندی می شوند و به دست مصرف کننده می‌رسند. این مدل اسنک‌های شیرین نیز عموما به شکل تنوری تولید می‌شوند و روغن بسیار کمی در آن استفاده می شود و برخی از نمونه های نیز وجود دارند که ادعا دارند اصلا در آن هیچ گونه روغنی استفاده نشده است. این غلات حجیم شده شکلاتی، با شیر خورده می‌شود که با خیس خوردن آنها در شیر، نرمی جذاب و طعم خوبی از تلفیق شیر، ذرت و شکلات را برای مصرف کننده به همراه دارد.

انواع اسنک مغزدار بر پایه غلات

فرمولاسیون کرانچی

یکی از محبوب ترین انواع اسنک، کرانچی‌ها هستند که با طعم های مختلف و با استفاده از انواع پودرهای طعم دهنده تولید می‌شوند. این محصول نیز با منشا ذرت است و با استفاده از روغن، نمک و طعم دهنده های مختلف فلفلی، پنیری و … فرموله و تولید می‌شوند. داشتن تجهیزات مناسب و خط تولید برای این نوع اسنک اهمیت دارد، زیرا کمک می‌کند تا فرآیند تولید این نوع از محصول با کیفیت بهتری انجام شود. برای دستیابی به حالت ترد و شکننده کرانچی لازم است تا خمیر بر پایه ذرت به روغن بسیار فراوان سرخ شود و همین موضوع سبب می‌شود تا ارزش غذایی این محصول پایین بیاید و سرشار از چربی باشد. عموما پس از تولید خمیر کرانچی بعد از قالب زنی، طعم دهنده های ترکیبی روی آنها پاشیده می شود تا طعم ادویه خاص، بیشتر و بهتر حس شود. تقریبا می‌توان گفت که فرآیند تولید همه این کرانچی ها مانند یکدیگر هستند و تنها در طعم و برند با هم متفاوت هستند.

 

البته که فرمولاسیون تولید کرانچی نیز متفاوت است اما از یک روش استفاده می‌نمایند. با این حال، مجموعه های تولیدی پفک تلاش می‌کنند تا محصول نهایی، روغن کمتری داشته باشد و محصولی با ارزش غذایی بهتری را به مصرف کننده ارائه دهند. با این حال انواع دیگری از کرانچی ها هستند که تنوری آماده می‌شوند که در این حالت مقدار کمی روغن رویشان پاشیده یا اسپری می‌شود و داخل فر یا تنورهای مخصوص قرار داده می‌شود تا حالت ترد آن را به وجود آورند. نوع سرخ کردن تاثیر بسیار بالایی در طعم کرانچی دارد و نقطه تمایز این نوع اسنک هاست. جالب است بدانید که پفک، تنها اسنک هایی هستند که فرآیند سرخ کردن روی آنها انجام نمی‌گردد و اما در تولید خمیر آنها از روغن استفاده می‌شود.

فرمولاسیون کرانچی

 

مشاوره تولید اسنک و پفک

صنعت اسنک‌ها همواره مورد توجه بسیاری از شرکت های مواد غذایی قرار داشته است، زیرا این مجموعه ها با استفاده از انواع غلات و سیب زمینی و مشتقات آنها، محصولاتی جذاب و خوش مزه را تولید می‌نمایند و طیف وسیعی از مصرف کننده از سنین پایین تا بالا را پوشش می‌دهد. تولید انواع صبحانه های مغذی و سالم، تنقلات نمکی و … سبب شده تا این تولیدی ها همواره مورد توجه مصرف کننده قرار بگیرد و از انواع محصولات اسنکی استقبال نماید.

 

اگر جزو سرمایه گذارانی هستید که تمایل به ورود به این صنعت دارید و یا جزو مجموعه هایی تولیدی اسنک هستید که در فرآیند تولید نیاز به بازنگری و اصلاح فرمول دارید، حتما با کارشناسان این مرکز ارتباط بگیرید. مرکز فرمولاسیون مواد غذایی ایران یکی از قوی ترین مجموعه های مشاوره فرمولاسیون و فرموله سازی اسنک و پفک به شمار می‌رود که با بهره مندی از نیروی انسانی مجرب و کارآمد، کارنامه ای درخشان از همکاری های متنوع با برندهای ایرانی را به ثبت رسانده است. برای دریافت مشاوره و تعیین وقت، تنها کافی است تا به کمک یکی از سه روش پیامکی، تلفنی و یا ثبت در وبسایت درخواست خود را ثبت نمایید تا کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس حاصل نمایند.

نتیجه گیری:

اسنک‌ها دارای طیف متنوعی از انواع محصولات هستند که همگی آنها با منشا غلات (گندم، ذرت و…) تولید می‌شوند. بسیاری از این اسنک‌ها به نام های پفک، غلات حجیم شده، باشتی، توپی، سریال و … در سوپر مارکت ها یافت می‌شوند که هر کدام از آنها برای وعده های مختلف تولید شده اند. برای تولید این محصولات لازم است ضمن بهره مندی از تجهیزات تخصصی این نوع محصولات، استفاده از نیروی انسانی متخصص خصوصا فرمولاتورها بسیار اهمیت دارد. زیرا طعم سازی در این محصولات حجیم شده بسیار اهمیت دارد و سبب می‌شود تا یک محصول در ذائقه مصرف کننده خوشایند شود و جای خود را در سبد خرید خانوار پیدا نماید. همچنین فرآوری این نوع محصولات خصوصا غلات حجیم شده صبحانه

 

نیز نیاز به کارشناسان مجرب دارد تا محصولاتی متناسب با نیاز بدنی کودکان را در قالب صبحانه‌های بر پایه غلات ارائه نمایند. جالب است بدانید که این حوزه در صنایع غذایی، بستر مناسبی را برای صادرات به کشورهای مختلف دارد که ارز آوری را برای مجموعه های تولید اسنک به همراه دارد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.