فرمولاسیون پودر قهوه

یکی از جذاب ترین حوزه‌ها در صنایع غذایی انواع نوشیدنی است. انواع نوشیدنی به شکل کلی به دو گروه نوشیدنی‌های گرم و سرد تقسیم بندی می شوند که در میان آنها می توان به نوشیدنی‌هایی که با پایه جامد به شکل پودر هستند، اشاره کرد که عموما جزو نوشیدنی‌های گرم به حساب می‌آید.

کاپوچینو، هات چاکلت، اسپرسو، نسکافه از انواع نوشیدنی های گرم پودری ( فرمول مواد غذایی پودری و ژله ای) به شمار می روند که فرد می تواند تنها با مخلوط کردن یک بسته از این محصولات با آب گرم، لذت شکلات و قهوه را تجربه نماید.

با مرکز فرمولاسیون غذایی ایران، همراه باشید:

 1. فرمولاسیون قهوه فوری
 2. مشاوره فرمولاسیون قهوه فوری
 3. فرمولاسیون کاپوچینو
 4. تفاوت کاکائو داغ با شیرکاکائو داغ
 5. انواع هات چاکلت
 6. کاکائو داغ چیست؟

 

مشاوره تولید پودر قهوه

فرمولاسیون قهوه فوری

فرمول ساز با استفاده از انواع مواد پودری مورد نیاز برای هر محصول و طراحی طعم و اندازه گیری مقدار مصرفی، اقدام به تولید این نوع محصولات و فرموله کردن آنها می نماید. پس از طی مراحل آزمایشگاهی، وارد خط تولید و بسته بندی شده و به دست مصرف کننده می رسد. باید توجه داشت که پایه تولید هر محصول می‌تواند قهوه یا شکلات باشد و با توجه به نوع مواد اولیه، فرمول طراحی می‌شود. برای تولید قهوه ۳ در ۱ می توان از انواع پودرهای قهوه با درجه بندی های مختلف استفاده نمود و یا در انتخاب نوع کریمر (پودرشیر) مصرفی در فرمول از گریدهای مختلف این مواد در محصول استفاده کرد.

همین موضوع سبب می‌شود تا فرمول سازی طعم سازی و تجاری سازی محصول به شکل کامل برعهده کارشناس فرمولساز باشد و نظر نهایی وی برای تولید و پودر قهوه بسیار مهم و تاثیر گذار باشد. زیرا فرمول ساز، نقشه راه خط تولید محصول در هر مجموعه را پایه گذاری می نماید ادامه راه بر عهده صاحبان برند است. تنوع انواع دانه قهوه، تفاوت کیفیت کشور های تولید کننده، تجهیزات فرآوری قهوه و … همگی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار هستند که باید یک کارشناس غذایی برای فرموله ساختن به آنها توجه ویژه ای داشته باشد. زیرا هر کدام از این ویژگی ها تاثیر مستقیمی در محصول نهایی دارد.

اما به طور کلی، مواد اولیه تمامی قهوه های فوری و هم خانواده های آنها ( کاپوچینو، نسکافه 2در 1، 3 در 1 ، اسپرسو، علی کافه، قهوه فوری طعم دار و …) از قهوه فرآوری شده تولید می شوند. دانه های قهوه پس از فرآوری بسته بندی می شوند و به شکل عمده به فروش می رسند. عموما کشورهایی که دانه قهوه تولید می کنند، ضمن تولید محصول کشاورزی دانه، محصولات فرآوری شده قهوه را نیز تولید می کنند و با درجه کیفی های مختلف، در بازاهای جهانی به فروش می رسانند تا در مجموعه های غذایی مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. فرمول ساز با توجه به نوع فرمول و طعمی که انتظار خلق آن را دارد، مواد اولیه مورد نیاز خود را طبق شناسنامه هر مدل پودر، سفارش می دهد تا در کنار دیگر محصولاتی چون شکر، عصاره های طعم دار کننده، کریمر و… بتواند کار طراحی محصول خود را آغاز نماید و تست های اولیه خود را برای تولید محصول بزند.

فرمولاسیون قهوه فوری

مشاوره فرمولاسیون قهوه فوری

اگر به فکر راه اندازی یک خط تولید مواد غذایی پودری یا ژله ای هستید و یا اگر نیاز به توسعه و اصلاح طعم و ترکیب و … در مجموعه های تولیدی خود در حوزه نوشیدنی های فوری هستید، از مشاوران مجرب مرکز فرمولاسیون مواد غذایی ایران در حوزه های قهوه فوری و نوشیدنی های فوری غافل نشوید. این مجموعه با سابقه ای درخشان در حوزه تولید انواع نوشیدنی های فوری و طراحی طعم های دلچسب و جذاب مطابق با ذایقه ایرانی، توانسته کارنامه ای درخشان در حوزه مشاوره فرمولاسیون انواع مواد غذایی پودری به جا بگذارد. هات چاکلت فوری، قهوه فوری، کاپوچینو فوری، قهوه های طعم دار، نوشیدنی های فوری سه در یک، اسپرسو یا دو در یک و … از مهم ترین محصولات در حوزه نوشیدنی های فوری هستند که به شکل کامل و از صفر تا صد طراحی و برای مجموعه های مختلف غذایی فرموله می‌شوند. مشاوره در تولید، تجهیزات، نوع قهوه، نوع طعم دار کننده و … از مهم ترین بخش های این خدمات به شمار می رود. برای بهره مندی از این خدمت تنها کافی است تا از طریق وبسایت، پیامک و یا تماس تلفنی درخواست خود را ثبت نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.

فرمولاسیون کاپوچینو

هنگامی که نوشیدنی کاپوچینو برای اولین بار در ایتالیا معرفی شد، نام این نوشیدنی را برگرفته از رهیبان کاپوچینی گذاشتند. زیرا رنگ اسپرسو مخلوط با شیر کف شده شبیه رنگ لباس کاپوچین بود. نام با منشا عجیب و غریب که خیلی زود تبدیل به یکی از نام های بین المللی شد. کاپوچینو یکی از محبوب ترین نوشیدنی های گرم و مشتقات قهوه به شمار می‌رود که با استفاده از روش های مختلف و استفاده از شیر و فوم و پودر کاکائو،طعم جذابی از قهوه را برای مصرف‌کننده به همراه دارد. از آنجایی که آماده سازی کاپوچینو نیاز به وسایل و تجهیزات دارد، شرکت های فعال در حوزه مواد غذایی پودری اقدام به تولید نوشیدنی های فوری نموده اند که یکی از محبوب ترین آنها، کاپوچینو فوری است. برای مهندسی فرموله سازی کاپوچینو فوری، لازم است تا از فرمولساز فعال در حوزه مواد غذایی پودری و ژله ای کمک گرفته شود، زیرا این افراد تسلط بالایی به انواع مواد غذایی پودری دارند و می توانند با به کارگیری بهترین مواد، فرمول‌های مناسب و تجاری خوبی را ارائه دهند. کاپوچینو فوری را در دو بسته ارائه می دهند که در یک بسته کاپوچینو و بسته دیگر گرانول های شکلاتی است.

فرمولاسیون کاپوچینو

تفاوت کاکائو داغ با شکلات داغ

یک فنجان کاکائو داغ یا شکلات داغ در یک روز زمستانی و یا در یک وعده عصرانه حس جذابی برای عاشقان شکلات و کاکائو است. جالب تر از این موضوع امکان انتخاب طعم های مختلفی در این میان است که تجربه ای لذت بخش از نوشیدن یک شکلات داغ طعم دار را با اضافه کردن طعم هایی مانند کارامل نمکی، کاین، نعناع فلفلی و موارد دیگر فراهم می نماید. تمایل مصرف کنندگان به مصرف این مدل نوشیدنی های گرم سبب شده تا شرکت های فعال در حوزه غذایی اقدام به تولید نمونه های فوری آن نمایند و در قالب محصولی به نام نوشیدنی فوری هات چاکلت و یا شکلات داغ، فرآیند سریع و جذابی از طعم شکلات را برای آنها فراهم نماید. با این رویکرد نیز فرمول هات چاکلت نیز اهمیت پیدا می کند و نیاز به بهره مندی از این بازار، فرموله کردن انواع مواد غذایی پودری بیش از بیش برای مجموعه های غذایی مهم می شود.

انواع هات چاکلت

هات چاکلت یا شکلات نوشیدنی، نوشیدنی غلیظ و داغی است که از ذوب شکلات جامد در آب داغ یا شیر تهیه می شود. بیشتر دستور العمل های شکلات داغ نیاز به تکه ها یا برش های واقعی شکلات، مانند شکلات سفید یا نیمه شیرین دارند، که ذوب شده و با مایع داغ مخلوط می شوند تا نوشیدنی شکلاتی ایجاد شود. کشورهای مختلف شکلات داغ خود را دارند و به سبک های مختلفی تولید می شوند که این موضوع به فرهنگ غذایی و ذائقه طعم هر کشور باز می گردد:

 1. هات چاکلت مکزیکی: هات چاکلت مکزیکی از شکلات دمسا یا شکلات رومیزی استفاده می کند که حاوی شکر، دارچین و کاکائو است.
 2. سبک اروپایی: در هات چاکلت اروپایی از پودر کاکائو شیرین نشده، شکلات تلخ یا شکلات تلخ استفاده می شود.
 3. چاکلت پاریسی: در شکلات داغ فرانسوی، شکلات تلخ یا با شیر کامل مخلوط می شود تا یک نوشیدنی شکلاتی غلیظ با شیرینی کمتر ایجاد شود.
 4. هات چاکلت کلمبیایی: هات چاکلت کلمبیایی دارای طعم هایی مانند دارچین آسیاب شده، میخک و عسل به همراه مکعب های پنیر است تا بافتی خامه ای تر با کمی نمک ایجاد کند.
 5. هات چاکلت ایتالیایی: شکلات هات چاکلت ایتالیایی که با نام سیوکولاتا کالدا نیز شناخته می شود، شبیه شکلات داغ سنتی است، اما شامل نشاسته ذرت برای غلیظ شدن مخلوط است.

فرمولاسیون هات چاکلت

کاکائو داغ چیست؟

کاکائو داغ یک نوشیدنی گرم و شیرین است که از پودر کاکائو، شکر و شیر تهیه می شود. پودر کاکائو از دانه های کاکائو گرفته می شود که خشکانده، تخمیر و سپس در دمای بالا برشته می‌شود تا طعم آن شیرین گردد. کاکائو داغ قوام رقیق و سبکی دارد و بسیاری از مخلوط‌های فوری برای کاکائو داغ ممکن است حاوی افزودنی‌ها یا نگهدارنده های اضافی باشند. تفاوت این است که آنها معمولاً راحت تر از شکلات داغ درست می شوند و اغلب فقط به آب جوش یا شیر داغ نیاز دارند. بیشتر مخلوط‌های شکلات داغ که کافه‌ها یا به صورت ساشه های فوری به فروش می رسند، از نظر فنی کاکائو داغ هستند تا شکلات داغ. اما با این حال، همه آنها را با هات چاکلت یا شکلات داغ می شناسند.

نتیجه گیری:

قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی‌ها در جهان به شمار می رود که با توجه به طرفدارانی که دارد در شکل ها و انواع مختلفی تهیه و آماده سازی می شوند. قهوه فوری یکی از این محصولاتی است که خیلی زود جای خود را در هر مکانی پیدا کرد و وارد سبد خانوار ایرانی شد. از سوی دیگر برای تولید و دریافت مشاوره انواع فرمولاسیون نوشیدنی فوری لازم است تا با بهترین ها همکاری نمایید. نوشیدنی های فوری قهوه، شکلات داغ و … از مهم ترین محصولات پودری هستند که بنا به تغییر ذایقه افراد در جامعه ایرانی و جایگزینی این مدل نوشیدنی‌ها به جای چای، فرصت مغتنمی را برای سرمایه گذاری و تولید در این حوزه ایجاد کرده است. پس وقت را از دست ندهید و با ما مرکز فرموله سازی صنایع غذایی ایران تماس بگیرید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.