فرمولاسیون آرد سوخاری

آرد سوخاری یک اصطلاح گسترده است که به انواع پودر سوخاری اطلاع می شود اما به شکل فنی تر هر مورد از آنها با یکدیگر تفاوت هایی دارند که تمایز اصلی آنها در بافت و نحوه ساخت آنهاست. از این نوع آرد برای روکش دار کردن انواع مرغ و ماهی استفاده می شود و با داشتن پایه های مختلفی از غلات و در طعم های مختلف تولید می شوند. از این مدل آردها در بسیاری از غذاهای فست فودی استفاده می شود که مهم ترین آنها انواع مرغ سوخاری است که سبب تاسیس یک رستوران تخصصی و بین المللی طبخ و ارائه مرغ سوخاری در این حوزه شده است.

 

فهرست مطالب:

  1. فرمولاسیون آرد سوخاری
  2. پودر سوخاری پانکو
  3. فرق آرد سوخاری با پودر سوخاری پانکو
  4. پودر سوخاری رنگی
  5. پودر سوخاری برای کتلت
  6. پودر سوخاری برای فلافل
  7. مشاوره تولید آرد سوخاری

مشاوره تولید آرد سوخاری

فرمولاسیون آرد سوخاری

پانکو و آرد سوخاری از محبوب ترین مواد اصلی آشپزی هستند که ما برای افزودن یک رویه ترد به کاسرول های پخته شده و ایجاد یک پوشش سوخاری فوق العاده ترد برای غذاهای سرخ شده از آن ها کمک می گیریم. بعید است کسی عاشق مرغ سوخاری باشد و از این پودر خوشش نیاید. پودر سوخاری، آرد سوخاری و پانکو بسیار شبیه به هم هستند، اما تفاوت هایی وجود دارد که آنها را از هم متمایز می کند و فرمول آرد سوخاری را مهم می نماید.

 

فرمول آرد سوخاری

پودر سوخاری پانکو

پانکو نوعی پودر سوخاری پوسته پوسته است. معمولاً در غذاهای آسیایی استفاده می شود، اگرچه در آشپزی غربی محبوب تر شده و به طور گسترده ای در دسترس است. چیزی که آن را از آرد سوخاری استاندارد متمایز می کند، بافت آن و نوع نانی است که استفاده می شود. در حالی که آرد سوخاری را می توان با استفاده از انواع مختلف نان تهیه کرد، پانکو با استفاده از نان سفید تهیه می شود. دو نوع پانکو وجود دارد: پانکو سفید که از نان سفید بدون پوسته تهیه می شود و پانکو نان که از کل نان تهیه می شود. نان به جای خرده نان به صورت تکه های بزرگ پردازش می شود و سپس خشک می شود. پانکو بافتی سبک، مطبوع و لطیف دارد که به ترد شدن آن در هنگام پخت کمک می کند.

 

بافت پانکو آن را مخصوصاً برای غذاهای سرخ شده فوق العاده می کند زیرا روغن کمتری نسبت به آرد سوخاری جذب می کند و غذا را ترد نگه می دارد. پانکو به تنهایی عطر و طعم کمی دارد. می توان از آن به عنوان یک رویه ترد برای افزودن بافت به کاسرول های پخته شده مانند ماکارونی و پنیر، به عنوان پوشش نان برای غذاهای سرخ شده یا به عنوان چسب برای کوفته استفاده کرد. همچنین معمولاً در آشپزی ژاپنی استفاده می شود. این نوع آردها را می توان در زیرمجموعه فرمول مواد غذایی پودری قرار داد که نیاز به انجام تست های آزمایشگاهی در مناطق مختلف دارد تا بتوان دقیقا نمونه مشابه آن را در کشور تولید کرد و پس از فرموله کردن از سوی فرمولاتورهای مختصص از آن در بهره برداری نمود.

پودر سوخاری پانکو

فرق آرد سوخاری با پودر سوخاری پانکو

تفاوت قابل توجهی در بافت بین پنکو و آرد سوخاری معمولی فروشگاهی وجود دارد. آرد سوخاری را می توان با انواع مختلفی از نان درست کرد و نسبت به پانکوی پوسته پوسته تر آسیاب می شود. البته می‌توان آرد سوخاری خانگی درست کنید که به دانه‌های بزرگ‌تری تبدیل شوند، اما همچنان فاقد بافت پوسته‌دار مشخصی هستند که پانکو را متمایز می‌کند. همچنین،در حالی که پانکو تقریباً همیشه ساده و بدون مزه فروخته می‌شود، ممکن است طعم‌های مختلف پودر سوخاری – گیاهی، چاشنی‌شده، پنیری را در قفسه‌های فروشگاه‌های مواد غذایی به فروش رسانده شود که با عنوان پودر های سوخاری طعم دار و یا آماده از آنها نام برده می شود.

 

نوع آسیاب و نان استفاده شده در آن تفاوت میان این دو مدل سوخاری را پدیدی می آورد. همچنین رنگ پانکو دارای تنوع بیشتری است که کمک می کند در صورتی که مصرف کننده به دنبال زیبایی چشمی غذای خود باشد از رنگ های مختلف آن استفاده نماید. همچنین استفاده از انواع ادویه و طعم دهنده ها در انواع پروتئین های مصرف نیز می تواند به خوش طعم تر شدن سوخاری کمک نماید و این خوشمزگی بستگی نوع تولید محصول در وهله اول و سپس به خود آشپز و خلاقیت وی دارد.

پودر سوخاری رنگی

یکی از جدیدترین محصولاتی به قفسه فروشگاه های مواد غذایی اضافه شده، پودر سوخاری طعم دار است که با داشتن مواد مختلف پودری به همراه ادویه های ترکیبی مجموعه ای مختلف از انواع طعم های سبزیجات، دودی، تند، سیری و… را به همراه خود دارد. این پودرهای سوخاری با داشتن فرمولاسیون‌های مختلف این امکان را برای مصرف کننده فراهم کرده است تا با استفاده از این پودر بتواند غذاهای مختلف را آماده سازی نماید و مواد پروتئینی مختلفی را چون مرغ سوخاری، میگو سوخاری، کتلت، برگر، ماعی سوخاری و … را با طعم های مختلف آماده سازی و طبخ نماید. تنوع رنگی یکی دیگر از ویژگی های این مدل محصول است که این امکان را فراهم می کند تا مصرف کنندگان بتوانند رنگ های مختلفی از انواع غذا را بر روی سفره خود تجربه نمایند. جالب است بدانید که بسیاری از این رنگ ها طبیعی هستند و به دلیل استفاده از ادویه ها به وجود می آیند و هیچ نگرانی را بابت سلامتی ایجاد نمی نماید.

پودر سوخاری طعم دار

پودر سوخاری برای کتلت

کتلت یکی از محبوب ترین غذاهای خانگی به شمار می رود که به دلیل داشتن طعمی جذاب و قابلیت حمل در هر زمان و هر مکان بسیار مورد توجه خانواده ها واقع شده است. هر چند که بسیاری از افراد ریشه این غذا را فرانسوی می دانند اما به بیانی دیگر می توان گفت که با توجه به تغییراتی که مردم در نوع آماده سازی و پخت این غذای خوش مزه وارد کرده اند، تبدیل به یکی از غذاهای ایرانی شده است. گوشت، ادویه، پیاز، سیب زمینی و… با هم در اندازه های مشخص مخلوط می شوند و مایه ای خمیری شکل به دست می آید و پس از گذراندن زمان استراحت، در روغن داغ سرخ می شوند. نان تازه، سبزی خوردن، ترشی، سالاد و … در کنار این غذا، مزه خوب آن را کامل می کند.

 

با توجه به تلاش های صورت گرفته در حوزه صنایع غذایی، خصوصا غذاهای آماده، یکی از محبوب ترین محصولات، پودر آماده کتلت است که با داشتن تمامی مواد لازم در یک بسته به صروت خشک از سوی برندهای مطرح ارائه شده است. این محصول با داشتن پروتئین گیاهی (سویا) به همراه دیگر مواد آماده شده و تنها نیاز به اضافه کردن مقدار آب و … دارد تا برای سرخ کردن آماده شوند. فرمول پودر آماده کتلت عموما از موادی چون آرد سوخاری، پودر سویا، پودر سیب زمینی، پودر پیاز، نمک تصفیه شده و ترکیبی از ادویه‌جات فرموله‌شده تولید می شوند و پس از بسته بندی به دست مصرف کننده می رسد.

پودر سوخاری برای فلافل

یکی دیگر از غذاهای ارزان و البته پرطرفدار فلافل است که بنا به نقل بسیاری، نوعی غذای عربی–شرقی به شمار می رود که با پایه مواد نخود آماده می شود. به دلیل محوببت این غذا صنایع غذایی آردی و پودری اقدام به ارائه غذاهای آماده پودری کرده و این غذا را نیز به شکل پودری آماده نمود اند. این غذا با داشتن ادویه های مختلف به همراه سس های مختلف با توجه به شرایط جغرافیایی آماده سازی و سرو می شود.

 

عموما فرمول پودر فلافل آماده شامل موادی چون آرد نخود، پودر سیب‌زمینی، نمک تصفیه، ادویه کاری، پودر سیر، گرانول پیاز، پودر پاپریکا، پودر پیاز، بکینگ پودر، فلفل قرمز و پودر آویشن هستند که به تعیین میزان مشخصی از سوی فرمولساز با هم مخلوط می شوند و به شکل بسته بندی های خشک و نیمه آماده در دسترس مشتریان قرار می گیرد. تردی، پوکی، طعم خوب و سس های مکمل از مهم ترین ویژگی هایی است که یک فلافل خوش طعم باید داشته باشد. یکی دیگر از ویژگی های این نوع غذای آماده، امکان استفاده آن از سوی گیاهخواران است که می تواند بدون داشتن دغدغه های زیست محیطی آن را مصرف نمایند.

مشاوره تولید پودر سوخاری

مرکز فرمولاسیون مواد غذایی ایران، همواره تلاش داشته است تا با بهره مندی از جدیدترین اطلاعات روز در حوزه صنایع غذایی همواره در این حوزه فعال باشد و امکانات و خدمات مختلفی را به متقاضیان فرمول سازی مواد غذایی ارائه نماید. این مجموعه با داشتن کارنامه ای درخشان در حوزه فرمولاسیون مواد پودری و ژله همواره توانسته تجارب درخشانی از همکاری با برندهای بزرگ را در کارنامه کاری خود ثبت نماید. برای ساختن و ارائه فرمول‌های منطبق بر ذایقه مصرف کننده و مشتری پسند با رعایت استاندارد های غذایی نیاز است تا فرمولاتور تسلط بالایی به این حوزه داشته باشند و ضمن آشنایی با مواد مختلف، ادویه ها را به شکل دقیق بشناسد و از آنها بهترین استفاده را در طعم سازی داشته باشد. برای بهره مندی از مشاوره فرموله سازی پودر سوخاری و مواد غذایی پودری، تنها کافیست تا با قسمت ثبت درخواست وبسایت، پیامک و یا شبکه های مجازی تماس بگیرید و با ثبت اطلاعات خود در انتظار ارتباط با کارشناسان ما باشید.

نتیجه گیری:

آرد سوخاری یا پودر سوخاری یکی از محبوب ترین مواد پودری هستند که به عنوان لایه های نانی برای آماده سازی انواع سوخاری مورد استفاده قرار می گیرند که با استفاده از آب، شیر و به همراه آرد یا پودر سوخاری لایه دار می شوند و در روغن سرخ می شوند. این سبک غذایی حاصل ابداع یک آمریکایی است که با این کار توانست رستورانی زنجیره ای و بین المللی را بنیان گذاری نماید که برای دریافت اطلاعات بیشتر توصیه می شود تا مطلب ” فرمولاسیون مرغ سوخاری کی اف سی”  را در وبسایت مطالعه نمایید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.