فرمولاسیون تولید کشک

کشک یکی از اختصاصی ترین انواع چاشنی و یا سس ایرانی شناخته می شود که با داشتن پایه لبنی در بسیاری از خوراک های ایرانی مصرف می شود. این محصول با داشتن خاصیت غذایی بالا با انواع شیر حیوانات اهلی تولید می شود و به شکل مایع، پودری و خشک در اندازه ها و اشکال مختلف به روش های سنتی و صنعتی تولید می شود. همچنین این ماده غذایی مفید به دلیل داشتن خواص بسیار به شکل تنقلات نیز تولید می شود و با اضافه شدن انواع مواد دیگر به آن مانند قره قوروت، طعم های مختلف و… به دست مصرف کننده می رسد. جالب است به این موضوع توجه شود که کشک نیز مانند دوغ در هر منطقه ای دارای اشکال مختلفی است و در روش تولید سنتی با توجه به روش استفاده شده، تفاوت های مختلفی با هم دارند. در این مقاله روش های فرموله سازی تولید کشک که زیر مجموعه فرموله سازی صنایع لبنی است، شرح داده شده است. با ما همراه باشید.

 

فهرست مطالب:

  1. فرمول تولید کشک
  2. تولید کشک به روش صنعتی
  3. مشاوره تولید کشک

مشاوره تولید مواد لبنی

فرمول تولید کشک

تولید کشک همانطور که در مقدمه گفته شد، به دو روش صنعتی و سنتی انجام می شود. جالب است بدانید که از شیر حیواناتی چون گاو، گوسفند و… کشک گرفته می شود اما به طور کلی شیر کشک با پایه شیر گاو تولید بیشتری دارد. از جمله محصولات حاصل از تخمیر شیر، کشک است که از حرارت دادن و غلیظ کردن دوغ، ماست با دوغ کره در ۲ صورت خشک یا مایع گرفته می شود. به همین دلیل این محصول اکثر ترکیبات مغذی شیر را داراست و جزو مواد خوراکی بسیار مغذی شناخته می شود. جالب است بدانید که این محصول یکی از پرطرفدارترین خوراکی ها برای ورزشکاران به شمار می رود و به گونه ای می توان گفت که این محصول در صورتی که دارای خلوص بالا و با کیفیت باشد، نوعی وِی سنتی محسوب می شود.

فرمول تولید کشک

پروتئین ها، کلسیم، فسفر و سایر مواد معدنی عمده ترین مواد تشکیل دهنده این خوراکی هستند در حالی که میزان چربی آن تقریبا صفر است! همچنین این ترکیبات دارای خواص پیش گیری از پوکی استخوان نیز هستند که از همین رو استفاده آن برای افرادی که در مواجهه با این بیماری هستند و یا کودکان در حال رشد، بسیار توصیه می شود. بنا به آن چه که در فرمولاسیون تولید کشک آمده است، طور میانگین به ازای هر ۴ کیلوگرم شیر تولید ۱ کیلوگرم کشک، تولید می شود که میزان کالری این مواد مغذی در هر ۱/۰ کیلوگرم کشک مایع بین ۱۰۵-۱۲۰ کیلو کالری محاسبه شده است.

تولید کشک به روش صنعتی

اساسا برای تولید کشک به روش صنعتی دو روش اصلی وجود دارد که در هر دو مورد باید از ماست بدون چربی استفاده شود. در روش سنتی برای تهیه کشک، پس از تهیه ماست، آن را تلغیط کرده به این معنی که آب آن کاملا گرفته شود و بعد مقابل خورشید می گذارند تا خشک گردد. اما در روش صنعتی از راهکارهای دیگری استفاده می شود:

در روش آسان و اولیه کشک هایی که قبلا از روش سنتی تهیه شده اند را آسیاب شده و با اضافه کردن افزودنی های مختلف رقیق می شوند. در ادامه با اضافه کردن نمک، مراحل پاستوریزاسیون انجام می شود. هم چنین می توان با استفاده از ماست کشک را تولید کرد. همچنین برای تولید این محصول با استفاده از ماست، لازم است تا این مواد اولیه دارای بو و مزه طبیعی و سفیدرنگ باشند تا کشک با کیفیت تری تولید شود. در نمونه های صنعتی به طور کلی برای تولید این محصول از تجهیزات مختلفی استفاده می شود که لازم است هر مجموعه دارای چنین زیرساختی باشد.

مشاوره تولید کشک

کشک یکی از محصولاتی لبنی به شمار می رود که جای کار بسیاری دارد که با تولید ارزش افزوده بیشتر در قالب محصولات دیگر غذایی ارائه شود. از سوی دیگر پایه اولیه این محصول نیاز دارد تا با بررسی و انجام آزمایش های دقیق فرموله و ارائه شود و همین موضوع اهمیت حضور و مشاوره یک فرمولساز را برای مشاوره تولید کشک بیان می نماید. ارائه راهکارهای مختلف برای تولید این محصول با خلوص بالا اهمیت این محصول را به همراه دارد. مرکز فرمولاسیون مواد غذایی ایران با بهره مندی از بهترین کارشناسان حوزه تولید انواع محصولات لبنی و داشتن تجربه فعالیت در حوزه لبنیات این امکان را فراهم کرده است تا مجموعه های و شرکت هایی که در حوزه فرآورده های شیری و محصولاتی چون تولید صنعتی کشک فعالیت دارند، این امکان را داشته باشند تا با ثبت درخواست خود از طریق وبسایت و یا تماس از طریق شبکه های اجتماعی، نیازهای خود را بیان نمایند و از خدمات این مجموعه بهره مند شوند.

مشاوره تولید کشک

نتیجه گیری:

کشک یکی از ارزشمندترین انواع مواد غذایی با پایه لبنی به شمار می رود که در انواع و اقسام مختلف و در دو روش سنتی و صنعتی تولید می شوند. این محصول عموما از شیر گاو تولید می شوند اما در برخی موارد از شیر گوسفند و … نیز این محصول به عمل می آیند. با توجه به مغدی بودن این محصول، استفاده از آن در میان تنقلات و سبک تغذیه ای بسیار توصیه می شود و حتی ورزشکاران در وعده های غذایی خود سعی می کنند تا از کشک استفاده نمایند. با این وجود اما لازم است تا برای بهره وری بهتر و تولید بهتر از فرمولاتور های مجرب و با تجربه در تولید کشک به روش صنعتی استفاده شود.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.