فرمولاسیون صبحانه غلات

صبحانه غلات یا سریال یکی از انواع صبحانه های سرد، آسان و راحت هستند. بسیاری از تبلیغات و گفته های مختلف ادعاهای سالم بودن این نوع مواد غذایی را تبلیغ می کنند اما در کنار آن هستند مواردی که نظرشان متفاوت است. برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که غلات صبحانه چیست؟ که در این محتوا به معرفی و بررسی همه جانبه فرمولاسیون این نوع مواد غذایی که از جمله فرمولاسیون مواد قنادی می باشد، پرداخته خواهد شد.

 

غلات صبحانه از غلات فرآوری شده بر پایه ذرت یا گندم و یا به شکل مخلوط تهیه می شود و اغلب با ویتامین ها و مواد معدنی غنی شده است. معمولاً با شیر، ماست، میوه یا آجیل خورده می شود. سریال را با مخلوط کردن با یک مایع که عموما شیر است، نرم می نمایند و با اضافه کردن مواد مختلف دیگر و یا به صورت تنها مورد مصرف قرار می گیرد. همچنین فرمولاسیون صبحانه غلات به شکل های دیگری نیز تولید شده اند که با داشتن رنگهای مختلف و طعم های گوناگون، طعم های جدید را برای مصرف کننده تولید کرده اند.

فهرست مطالب:

  1. فرمولاسیون صبحانه غلات رژیمی
  2. تاریخچه غلات صبحانه
  3. تولید غلات صبحانه
  4. غلات صبحانه جو
  5. مشاوره تولید غلات صبحانه

مشاوره تولید صبحانه غلات

 

فرمول غلات صبحانه

فرمولاسیون صبحانه غلات رژیمی

برای تولید صبحانه غلات رژیمی، مراحل مختلفی صورت می گیرد. دانه ها معمولاً به آرد ریز پردازش شده و پخته تبدیل می شوند. سپس آرد با موادی مانند شکر، کاکائو و آب مخلوط و با استفاده از اکستروژن مراحل بعدی تولید انجام می شود. بسیاری از غلات صبحانه از طریق اکستروژن تولید می شوند، فرآیندی در دمای بالا که از یک دستگاه برای شکل دادن به غلات استفاده می کند. پس این قسمت، غلات خشک می شود و با شکل دادن و در نهایت، غلات به شکل هایی مانند توپ، ستاره، حلقه یا مستطیل آماده می شوند. غلات صبحانه همچنین ممکن است پف کرده، پوسته پوسته یا خرد شده باشد – یا قبل از خشک شدن با شکلات یا فراستینگ پوشانده شوند. در تولید غلات صبحانه سریال از غلات تصفیه شده اغلب با فرآیندی به نام اکستروژن استفاده می شود که در آن فرآوری های بسیاری صورت می گیرد و مواد زیادی به آن اضافه می شود.

فرآیند تولید غلات آماده برای صبحانه دارای چهار فرآیند اصلی هستند:

 

  1. مواد اولیه پوسته پوسته شده از ذرت، گندم یا برنج که به بلغور خرد شده
  2. پخته شدن
  3. طعم دهنده ها
  4. شربت ها

فرمولاسیون صبحانه غلات رژیمی

مواد اولیه که منشا غلات دارند به صورت تکه در بین غلتک های خنک شده، فشرده شده است. با کمک دستگاه پف داده می شوند و با انفجار گندم یا برنج پخته شده از یک محفظه فشار، در نتیجه دانه ها به چندین برابر اندازه اصلی خود منبسط می شوند. مواد خرد شده، از گندم پخته شده با فشار که توسط غلتک‌های سنگین به صورت رشته ها فشرده می شود، سپس به صورت بیسکوئیت بریده شده آماده و خشک می شوند. دانه ای با این فرآیند ساخته می شود که در آن خمیر سفت از گندم و آرد جو مالت دار، نمک، مخمر و آب تخمیر می شود، کاملاً پخته می شود و پس از خرد شدن و دوباره پختن، به صورت دانه های درشت آسیاب می شود. به عنوان آخرین مرحله در هر فرآیند، غلات برای بازگرداندن ویتامین های از دست رفته در طی پخت و پز، اغلب با طعم دهنده های شیرین پوشانده می شوند.

تاریخچه غلات صبحانه

از اواسط تا اواخر دهه 1950، بازار غلات آماده برای صبحانه نسبتاً کوچک بود و رشد سریع بعدی آن را به یکی از چشمگیرترین داستان های موفقیت در تبلیغات مدرن تبدیل کرد. با تنوع و تبلیغ ماهرانه محصولات، محصولات آماده، بازار غذای صبحانه را تسخیر کردند. یکی از این راهکارهای توسعه این کار بهره مندی از حس کودکان بود که در هر بسته یک جایزه برای آنها قرار داده شده بود یا یک غلات را با شخصیت های کارتونی مورد علاقه خود مرتبط می کردند، در حالی که والدین آنها همیشه راحتی و ارزش غذایی آن را یادآوری می نمودند. غلات غنی شده، می توانند برای دریافت جوایز خود در مسابقاتی که توسط سازنده حمایت می شود، شرکت کنند.

 

در اواخر قرن بیستم، اکثر غلات صبحانه با بسته‌بندی‌های سرگرمی‌محور و طیف گسترده‌ای از طعم‌های «خاص» همچنان به سمت بازار کودکان عرضه می‌شد. در کنار اینها، به اصطلاح جنبش غذای سالم، غلات متشکل از غلات کامل و میوه “طبیعی” به سبک قدیمی خشک کردن میوه ها را تقویت یا احیا کرد. این غلات در اوایل قرن بیست و یکم به طور فزاینده ای محبوب شدند. در دهه 1990، صنعت غلات صبحانه آماده، سالانه معادل چند میلیارد کاسه غلات به آمریکایی ها می فروخت، که بسیار از بازار غلات سنتی “گرم” ساخته شده از جو دوسر یا گندم غنی شده، پیشی گرفت. غلات صبحانه در اوایل دهه 2000 محبوبیت خود را حفظ کردند. در دهه اول قرن بیست و یکم، آمریکایی ها سالانه حدود 2.7 میلیارد جعبه غلات خریدند.

تولید غلات صبحانه

همه غلات سبوس دار هستند و به غلات دانه درشت که در مزارع یا در شالیزارهای آبی کشت می شوند و ارزن دانه ریز تقسیم می شوند. غلات کامل شامل ذرت / ذرت، گندم، جو و جودوسر است. این دانه ها به سه قسمت تقسیم می شوند. قسمت اول سبوس است که یک لایه بیرونی حاوی فیبر و ویتامین است. لایه دوم مرکز پر از نشاسته یعنی آندوسپرم و لایه نهایی جوانه کوچک است که با ویتامین E، فسفر و منیزیم پر شده است. رایج ترین شکل غلات، دانه های ذرت یا برنج پف کرده است. در انگلیسی قدیم و میانه، کلمه همه محصولات زراعی «ذرت» بود. از آن زمان این کلمه در آمریکا به عنوان اصطلاحی برای ذرت شیرین یا ذرت استفاده می شود. ذرت معمولاً بدون آسیاب مصرف می شود، بنابراین بسیاری از مواد مغذی خود را حفظ می کند و فیبر غذایی بالایی دارد. معمولاً به محصولات غذایی مانند ذرت پاپ، ذرت روی لپه، دانه های ذرت و ذرت پف کرده تبدیل می شود. این غذای اصلی بسیاری از کشورها از جمله کشورهای آمریکای لاتین و آمریکای شمالی است. قبل از معرفی برنج و ذرت از آسیا و آمریکا، گندم، جو و جو غلات غالب در اروپا بودند. گندم معمولا آسیاب می شود و به نان تبدیل می شود.

غلات صبحانه جو

جو را می توان با شیر داغ ترکیب کرد تا فرنی و بلغور جو دوسر درست شود که برای طعم بیشتر با شکر یا عسل ترکیب می شود. جو در آب و هوای متنوع رشد می کند و برای انواع غذاها استفاده می شود و در بریتانیا آن را با کدوهای میوه ای ترکیب می کنند تا یک نوشیدنی سالم به دست آید. جو را می توان آسیاب کرد و با مواد دیگر ترکیب کرد تا غذاهایی بر پایه غلات مانند غلات تولید کند. برنج در سراسر آسیا کشت می شود و غلات غالب کشورهایی مانند ژاپن، چین، کره و تایلند است.

 

این یک غذای اصلی ساده است که به روش‌های مختلفی پخته می‌شود، مانند بیبی‌باپ سرخ‌شده کره و کاسه‌های برنج آب‌پز چسبناک در ژاپن که با سوپ میسو و تونکاتسو سرخ‌شده مصرف می‌شود. برنج نیز به نان و کیک تبدیل می شود یا به دسرهایی مانند پودینگ برنج تبدیل می شود. این گیاه در سرتاسر جهان در آب و هوای مختلف کشت می شود و ارزش غذایی آن به کیفیت خاکی که در آن کشت می شود بستگی دارد. ارزن یک غلات دانه کوچک است که بیشتر در جنوب آسیا رشد می کند. اغلب برای علوفه استفاده می شود، بسیاری از آنها نیز برای تولید محصولات غذایی انسان استفاده می شوند. راگی برای فیبر و سلولز مفید است و در نان، رب و گلوله های راگی استفاده می شود.

غلات صبحانه جو

مشاوره تولید غلات صبحانه

غلات کامل به عنوان یک عنصر سالم و حیاتی در رژیم غذایی روزانه در بسیاری از فرهنگ ها در نظر گرفته می شود. غلات سرشار از کربوهیدرات هستند و یکی از بهترین تامین کنندگان انرژی هستند. آنها همچنین حاوی عناصری مانند منیزیم، فسفر و آهن هستند. استفاده از این غلات در رژیم غذایی به عنوان عامل هضم توصیه می شوند. با این حال، آنها مواد مغذی کافی برای حفظ نیاز بدن را دارا نیستند و برای جلوگیری از سوءتغذیه و بیماری ها باید با سایر غذاها ترکیب شوند. مرکز فرمولاسیون مواد غذایی ایران با داشتن کارشناسانی مجرب همواره در راستای مشاوره تولید انواع فرمولاسیون تولید غلات صبحانه تلاش کرده است و با ارائه جدید ترین روش های تولید و علم روز در این صنعت، دستاوردهای درخشان و تجربه های شگفت انگیزی را با شرکت های مختلف داشته است. برای بهره مندی از مشاوره فرمولاسیون سریال صبحانه می توان با ثبت درخواست در وبسایت و یا ارسال پیام در شبکه های مجازی و یا تماس تلفنی درخواست خود را ثبت نموده تا کارشناس مربوط در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرد.

نتیجه گیری:

غلات نوعی غلات است که برای تهیه غذای انسان و حیوان استفاده می شود. همه اشکالی از علف های خوراکی هستند که در سرتاسر جهان در آب و هواها و خاک های مختلف رشد می کنند. این اصطلاح از الهه رومی سرس گرفته شده است که با برداشت سالانه مطابقت داشت، اما اغلب بیشتر با غلات صبحانه مانند کورن فلکس و برنج پف کرده مرتبط است. این غلات در طیف گسترده ای از محصولات از جمله نان، کیک، دسر و سایر وعده های غذایی پردازش می شوند. قطعا بهره مندی از مشاوره افراد مجرب در تولید این محصولات می تواند نویدبخش محصولات مناسب با استانداردهای جهانی و ارائه آن به بازار داخلی و جهانی باشد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.