فرمولاسیون دوغ

آیران،دوغ، لبن مجموعه اسامی هستند که همگی به یک نوشیدنی آسیایی اشاره دارند، یک نوشیدنی جذاب که با مواد اولیه آب، ماست و نمک به همراه ادویه های مختلف را شامل می شوند. با توجه به طبع خنک این نوشیدنی عموما از نعناع با آن استفاده می نمایند و به عنوان یک نوشیدنی در کنار سفره و همراه غذا سرو می شوند. نوشیدن این مخلوط جذاب در روزهای گرم تابستان بسیار لذت بخش است و جایگزین نوشابه به عنوان یک نوشیدنی سالم و خوش طعم است که تهیه آن بسیار ساده است! شرکت های فعال در حوزه لبنیات نیز در همین راستا اقدام به تولید انواع دوغ نموده اند و برای ایجاد تنوع بیشتر طعم سازی های مختلفی را با استفاده از فرمول تولید دوغ به بازار ارائه نموده اند.

 

ماست یکی از مهم ترین عناصر این نوشیدنی است که با توجه به انواع مختلف آن، طعم ها و نوشیدنی هایی با کیفیت های مختلفی را برای مصرف کننده به همراه دارد. قدمت این نوشیدنی به سالهای بسیار قبل بازمی گردد و در برخی منابع از ان یاد شده است و به آسانی در آماده سازی و همچنین مزیت هایی که داشته است، خیلی زود در بین اقوام مختلف مورد توجه قرار گرفته است و در کشورهای مختلف با نام های دیگر مورد استفاده قرار گرفته و در فرهنگ غذایی آن ها وارد شده است. تنوع این نوشیدنی نیز از دیگر جذابیت های این محصول است که سبب شده تا طعم سازی های مختلفی از دوغ وجود داشته باشد و با توجه به نوع اقلیم و مکان جغرافیایی از مواد افزودنی طبیعی مختلفی در آن استفاده شود.

 

فهرست مطالب:

  1. فرمول تولید انواع دوغ
  2. فرمول دوغ گازدار
  3. فرمول دوغ طعم دار
  4. مشاوره فرمولاسیون دوغ

 

مشاوره صنایع لبنی

 

فرمول انواع دوغ

فرمول تولید انواع دوغ

دوغ یا آیران یک نوشیدنی آسیایی است که با ماست ساده یا یونانی (ماست چرب) مخلوط با آب و نمک درست می شود. اغلب در سراسر خاورمیانه مصرف می شود که در زبان عربی اغلب به آن «لبن» می گویند. ایرانی ها نوشیدنی ای به نام دوغ نیز دارند که شبیه به آیران است و با نعناع تازه سرو می شود. نسخه هندی یک نسخه شیرین تر و گاه طعم دار به نام Lassi است که معمولاً برای تمجید از یک غذای تند است. لسی را می توان به صورت شور نیز درست کرد. یونانی ها نیز این نوشیدنی را نیز به روشی بسیار مشابه می سازند. با توجه به اینکه این نوشیدنی ماست چقدر گسترده است، واقعا ارزش امتحان کردن را دارد! همین موضوع سبب شده تا در هر کشور، کارخانه و حتی رستوران با فرمولاسیون انواع دوغ روبرو باشیم! از انواع دوغ می توان به دوغ گازدار، طعم دار، کفیر و… اشاره کرد. همچنینی مجموعه های لبنی به شکل سنتی و صنعتی وجود دارند که با توجه به فرمولهای مختلف، تولید می شوند. همچنین شهرها و اقوام مختلف نیز دارای دوغ های محلی خود هستند که با توجه به نوع ماست تولیدی و یا سبزیجاتی که در آن منطقه وجود دارند، تولید می شوند. همچنین روش هایی وجود دارد که به شکل طبیعی در این مدل نوشیدنی گاز ایجاد کرد بدون نیاز به استفاده از مواد صنعتی و یا انجام فرآیندهای غیرطبیعی.

فرمول دوغ گازدار

مواد تشکیل دهنده دوغ گازدار دارای ترکیبات مختلفی است که به شکل طبیعی و یا با استفاده از آب گازدار تولید می شوند. ترکیب ماست و آب به شکل سنتی با قرار گرفتن در فضای باز و گرم دچار تغییرات شیمیایی می شوند و با پیدا کردن حالت اسیدی و ترشی، گازدار می شوند. البته که این موضوع به نوع فرمول گازدار شدن انواع دوغ متفاوت است. ماست پایه اصلی این نوشیدنی است که با توجه به نوع آن و میزان چربی میتوان طعم سازیهای مختلفی را انجام داد.

 

برای تولید دوغ به روش سنتی لازم است به مواردی توجه شود. نعناع خشک یکی دیگر از ملزومات دوغ است که دلیل آن چه که در طب سنتی آمده است، سردی ماست را می گیرد و سبب ایجاد تعادل در طبع سردی و گرمی این نوشیدنی می شود. نعناع طعمی با طراوت می بخشد، اما می توان آن را از فرموله‌سازی حذف نمود. له کردن نعناع تازه توصیه نمی شود، زیرا سبب وجود مواد جویدنی‌ و سنگینی نوشیدنی می شود. استفاده از آب گازدار طعم خوشایندی به دوغ می دهد و برای افرادی که به دنبال نوشیدنی های گازدار هستند، بسیار گزینه مناسبی هستند.

فرموله کردن دوغ

فرمول دوغ طعم دار

فرمولاسیون لبنی و طعم دار کردن انواع دوغ و ارائه نوشیدنی های جدید یکی از بهترین روش های برای جذب نظر مصرف کنندگان می باشد. از آن جایی که پایه هر کدام از این دوغ ها یکسان هستند، طعم سازی آنها بسیار اهمیت پیدا می کند و کمک می کند تا مصرف کننده بیشتری را برای تجربه و امتحان کردن این نوع محصول به فروشگاه ها بکشاند. طعم سازی با انواع ادویه و افزودنی های معطر سبب شده تا برای هر نوع محصولی فرمولاسیونی اختصاصی وجود داشته باشد.

 

دوغ محلی، شهری، ترکی، سماق، نعناع، کفیر، گازدار، دلال، هفت گیاه و…از نمونه های این نوع نوشیدنی هستند. البته به این موضوع نیز باید توجه کرد که هر منطقه ای برای خود دوغ های محلی دارند که همین موضوع بر تنوع طعمی این نوشیدنی ها می افزاید. یکی از مزیت های دوغ صنعتی، قرار گرفتن کل مراحل از شیردوشی تا بسته بندی دوغ در یک محیط و تحت نظر بالاترین شرایط بهداشتی است که محصولات لبنی را کاملا سالم برای مصرف کننده می نماید.

فرموله سازی دوغ

مشاوره فرمولاسیون دوغ

دوغ یکی از محبوب ترین نوشیدنی های سنتی ایران به شمار می رود که در سر هر سفره ای وجود دارد. همین موضوع سبب شده تا فروش و تولید انواع دوغ در کشور و حتی در بسیاری از موارد صادرات آن بسیار مهم باشد و شرکت های مختلف غذایی و لبنی برای کسب مصرف کننده بیشتر با یکدیگر به رقابت بپردازند. مرکز مشاوره فرمولاسیون مواد غذایی ایران با بهره مندی از بهترین کارشناسان فعال در حوزه لبنی و فرموله سازی، توانسته همکاری های گسترده ای را با مجموعه های غذایی داشته باشد و موفقیت های درخشانی را در کارنامه کاری خود به ثبت برساند. برای بهره مندی از جدید ترین مشاوره های تولید انواع دوغ توصیه می شود تا با مراجعه به وبسایت این مجموعه و ثبت درخواست خود از طریق وبسایت یا شبکه های مجازی، نیازهای خود را مطرح نموده تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.

نتیجه گیری:

دوغ یکی از سالم ترین نوشیدنی های آسیایی به شمار می رود که می توان از آن به عنوان جایگزین مناسبی در سفره‌های غذایی استفاده نمود. این نوشیدنی با داشتن پایه لبنی عموما از مخلوط ماست و آب تولید می شود و با اضافه کردن انواع ادویه و سبزی معطر طعم های مختلف و محلی از این محصول آماده سازی می شود.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.